wmaraci reklam

PHP Öğrenmek

6 Mesajlar 839 Okunma
smmexpress

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Az önce açtığım konuda;

https://wmaraci.com/forum/php/veritabani-baglantisi-348497.html

PHP öğrenme serüvenimden kısaca bahsettim. Ancak karşılaştığım bu durumdan sonra izlediğim derslerin güncelliğini fazlasıyla yitirdiğini fark ettim. Bu sebeple de sizlerde tavsiye almak istedim. Şu anda izlediğim dersleri bitirdikten sonra kendimi daha fazla geliştirmek için ne yapmalıyım?

wmaraci
reklam

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Selam brown,

Bir blog scripti yaz. Çakma WordPress olsun. Yazarken, bildigini sandigin bircok seyi aslinda tam olarak bilmedigini goreceksin. Surekli gelistirmek isteyeceksin bu yuzden de arastirma gereksinimin hic bitmeyecek. Bir proje, gelistirici icin asla bitmez aslinda her zaman bir eksigi vardir ama kaliteli bir urun koyarsan ortaya kullanan kisiler de olur. Gecmise baktiginda gelistirdigin urunle gurur duyarsin. Burda onemli nokta ortaya bir urun koymak. Hazir kodlarla degil, hazir panellerle degil. Tamaman sana ait olsun. Bugun basla mesela, bir a4 kagidina db semasini ciz.

Gelismeleri de forumda paylasirsin, bitirdiginde o kadar cok sorunla karsilasmis olacaksin ki en kiymetli hazine olan tecrube sana diz cokecek.

Gorusmek uzere..
brown

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Bol bol github projelerine yada yamalarına bak. Ne işe yararki dediğin ufak tefek kodların farklı kullanım alanlarını görürsün. Budur geliştirmek. Yapman gereken daha fazla kod öğrenmek değil, elindekini farklı şekillerde kullanabilmek.
Elindeki sopayla köpek de kovalarsın, baston da yaparsın, çelik çomak da oynanır. Bu gibi yani.
brown

kişi bu mesajı beğendi.

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Benim tavsiyem varsa bir projen phpye dökülecek onu kodla istediklerini yapmaya başlayınca daha iyi öğrenirsin Mert arkadaşın dediği gibi bilmediklerini öğrenirsin.
Ek olarak: güncelliğini yitirdiği dediğin videolar izle zaten phpde değişiklik yok varsa yeni özellik ekliyorlar o yüzden ne bulursan izle ve uygula. iyi çalışmalar.
brown

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
6aydır php üzerinde uğraşıyorum eğitim seti siteler online dersler güncel olmayan bölümleri drekt atlayarak geçtim şuan kendi panelimi yazdım gibi en azından makale bölümü bitti oop de öğren :)

Ek Olarak:

analogfikir adlı üyeden alıntı

Benim tavsiyem varsa bir projen phpye dökülecek onu kodla istediklerini yapmaya başlayınca daha iyi öğrenirsin Mert arkadaşın dediği gibi bilmediklerini öğrenirsin.
Ek olarak: güncelliğini yitirdiği dediğin videolar izle zaten phpde değişiklik yok varsa yeni özellik ekliyorlar o yüzden ne bulursan izle ve uygula. iyi çalışmalar.

Öle demeyin insanın acayip kafası karışıyo mysql_real_escape_string ereg eregi oop construct tanımlama gibi gibi
brown

kişi bu mesajı beğendi.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

Selam brown,

Bir blog scripti yaz. Çakma WordPress olsun. Yazarken, bildigini sandigin bircok seyi aslinda tam olarak bilmedigini goreceksin. Surekli gelistirmek isteyeceksin bu yuzden de arastirma gereksinimin hic bitmeyecek. Bir proje, gelistirici icin asla bitmez aslinda her zaman bir eksigi vardir ama kaliteli bir urun koyarsan ortaya kullanan kisiler de olur. Gecmise baktiginda gelistirdigin urunle gurur duyarsin. Burda onemli nokta ortaya bir urun koymak. Hazir kodlarla degil, hazir panellerle degil. Tamaman sana ait olsun. Bugun basla mesela, bir a4 kagidina db semasini ciz.

Gelismeleri de forumda paylasirsin, bitirdiginde o kadar cok sorunla karsilasmis olacaksin ki en kiymetli hazine olan tecrube sana diz cokecek.

Gorusmek uzere..

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Bol bol github projelerine yada yamalarına bak. Ne işe yararki dediğin ufak tefek kodların farklı kullanım alanlarını görürsün. Budur geliştirmek. Yapman gereken daha fazla kod öğrenmek değil, elindekini farklı şekillerde kullanabilmek.
Elindeki sopayla köpek de kovalarsın, baston da yaparsın, çelik çomak da oynanır. Bu gibi yani.

analogfikir adlı üyeden alıntı

ismail03 adlı üyeden alıntı

6aydır php üzerinde uğraşıyorum eğitim seti siteler online dersler güncel olmayan bölümleri drekt atlayarak geçtim şuan kendi panelimi yazdım gibi en azından makale bölümü bitti oop de öğren :)

Ek Olarak:

Öle demeyin insanın acayip kafası karışıyo mysql_real_escape_string ereg eregi oop construct tanımlama gibi gibi

Arkadaşlar hepinize tavsiyeleriniz için teşekkürler, 2 şeyi net olarak anladım; bulabildiğim her kaynağı değerlendirmeli ve öğrendiklerimi uygulayabileceğim bir proje geliştirmeliyim.

Bir de OOP konusunda güzel kaynaklar nereden bulabilirim, bu konuda ilk adımı "mysqli" fonksiyonlarımı nesne yönelimli kullanarak attım. Ancak sanırım işin mantığını kavradıktan sonra PDO'ya geçmek daha mantıklı olacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al