wmaraci reklam
lidertakipci

Lütfen fikir verin - Bu hitlerle bu kazanç doğal mı? Emek boşa mı?

36 Mesajlar 3.893 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Lordstream53 Dostum, umarım istediğin yerlere gelirsin. Mesela ben istediğim yerdeyim hit açısından, bak orda son 2 gün 1k hitle kapatmışım, amacımda buydu. Fakat kazanç yok, diğer sitelerden geleceğe'de güvenme. 3 TL'den tanıtım yazısı yayımlıyordum Alexa TR 8k iken, 2 tane anca satabildim...

EOSTEK Umarım pm'de ücret demezsiniz hocam, çünkü o profesyonel yardımları kimlerden aldıkta bir işe yaradığını göremedik.

ErdemDnmz "Yüz verince astar istemek". Herhalde canımıza kadar isteyecek gugıl...
ErdemDnmz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

EOSTEK EOSTEK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 19 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
artizfm Adsensedeki 0.11 kuruşunuza göz koymam ücretsiz tabiki
EranKucuk

kişi bu mesajı beğendi.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
EOSTEK Var olun o zaman :)

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Kardeşim ben de öğrenciyken keşke bu işlerle uğraşsaydım diyordum. Uğraşıyordum ama hobi olarak. Sen bunu ticarete dönüştürecek kadar bilgi birikime sahipsin. Bugün olmaz yarın olur yılma...

Kaç aydır bu işle uğraşıyorsun bilmiyorum. Onu yazarsan sevinirim.

Ben nacizane bir kaç husustan bahsedeceğim.

1- Teman ne yazık ki güzel değil. Responsive bir tema dahi olsa insanı cezbetmiyor. Tema hızın mobilde düşük. Basit, hızlı ama işlevsel bir temaya ihtiyacın var. Full width ekranı kaplayan temalarla çalışmak geliri düşürür. Alan çok genişliyor ve reklamlar içerikten uzaklaşıyor.

2- Siten niche bir alan değil. Geniş bir alan. Bir yerlere gelmen için zamana ihtiyacın var.
3- Çok iyi makale yazıyor olabilirsin fakat Anasayfa sitenin kalbidir. Senin Anasayfada kullandığın title, meta desc ve keywords biraz daha farklı kurgulanabilirdi.

title : Artiz FM
Açıklama:Genel Blog, Kişisel Blog, Bir Garip Blog
Anahtar kelime : artiz, genel blog, kişisel blog, garip blog

En azından belli başlı konular için yukarıdaki değişkenleri değiştirebilirsin.

4- XYZ domain uzantısı yerine daha com. net. kullabilirdin.

5- Yazdığın konular az aranan konular. Böyle konularda yazı yazdığın zaman hitin bir yere kadar gelir. Bir yerden sonrasına gidemez. Gündemi takip et çok aranacak konular üzerine yazı yaz.

6- Hemen çıkma oranın çok yüksek. Yani 100 kullanıcıdan 10 tanesi farklı bir sayfaya geçiyor ve tüm kullanıcıların ortalaması 20 saniye. Bu kadar düşük metrikler için reklam tıklaması çok bekleme... Genelde tıklamalar sayfa geçişlerinde olur. Bunun yanında fazla durdukça kullanıcının dikkati reklama kayar vs.

Sayfa içinde konuyla alakalı olabilecek diğer makalelere link vermelisin. Hatta görsel de olabilir.

7- Bence eldeki imkanlar dahilinde reklam yerleşimin ideal.

Tabi ki şu saatten sonra yapılacak değişiklikler bir miktar gerilemene neden olabilir. Bunu da belirteyim.

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Bence temayla alakası yok. Sitendeki içerikelere bakan aradığını bulamayıp siteden hemen kaçıp gitmiş. Çok kişi giriyor, belki aramalarda hep ilk sayfada çıkıyor vs ama önemli olan kaç kişinin girdiği değil giren kişinin ne kadar vakit geçirip ne kadar sayfa gezdiği .
hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

BurakDemir BurakDemir Mechanical Eng. Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
Reklam yerleşimini mobile göre yapmamışsın. Sidebar mobil cihazlarda konu içeriğinden hemen sonra gelir. Yani senin sitene mobil cihazdan giren birisi sadece bir tane reklam görecek ve ardından içeriğe geçecek. İçerik bölümünden de alacağını aldığı zaman sitenden çıkacak. Yani sidebarda yer alan 2 reklam alanı boşa gitmiş gibi olacak. Benim tavsiyem adman eklentisini kurup, yazı başı-ortası-sonuna 3 adet responsive reklam eklemen. Birkaç gün deneme yaparsan gelirlerinin arttığını göreceksin.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Oncelikle su bir gercek turkce site kurup emek verip ozgun makale yazdirip yada kendin yazarak adsenseden gelecek para ile hesaplarsaniz yapmis oldugunuz masrafi dahi karsilamaz. Su sekilde olur sabirla bekleyip sitenize iki yada uc yil emek verip daha sonra sitenizin gunluk hitini artirarak gunluk 2 ile 3 bin hite geldigi zaman siteniz kazanmaya baslar. Benim sitelerimde ilk yillarda sizin site gibi kazaniyordundort bes ayda anca 200tl yi geciyordun simdi sileler 5 ayda aldigini 1 ayda aliyor birde siteler hic makale dahi yazmiyorum arada kafam eserse birseyler yaziyorum. Sitenizide kontrol ettim makaleler arasina reklam koyma imkaniniz varsa makale okurken 100 kelimeden sonra reklam koyun kazanciniz biraz daha artacaktir.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşım yanlış anlamayın ama bu yazdıklarınızla para kazanmanız söz konusu değil. Yaklaşık 2 sene önce işlerimin yoğunluğundan dolayı bloglama işini bıraktım. Ara ara dönmeye çalıştıysam da sadece domainleri ve hostingleri ayakta tutabildim. Blog işi zaman işidir. Ben hürriyet bumerangda bile haftada en az 1 teklif alıp 34 tl yi ziraat hesabıma yatırırlardı. Bu sadece bir kısmı, evet adsense gerçekten az veriyor. Özel bir konu yazarsam günlük 10tl verdiği oluyordu geri kalan günler çok düşüktü. Şu var ki nitelikli bir konu yazdığımda sponsorlar gelirdi. Örn. kameralarla ilgili yazılarım için sony bana sponsor olmuştu. Plaklarla ilgili bir yazı yazmıştım dönemin en büyük plak şirketi bana sponsor oldu. bu şekilde gitmek lazım belki de... herkesin yazdığını değil, kimsenin yazmaya cesaret edemeyeceği şeyleri yapmak lazım. tema kısmında da ne kötü temalar gördüm her yeri sponsor kaynıyordu. temanız güzel ama bu tarz temalar kullanıcı deneyimine göre düşük puan alan temalar. siz yine de sol içerik, sağ sidebar, üst header ve alt footer şeklinde temalardan vazgeçmeyin. yaptığınız işle hemen hemen aynı olduğu için www.sosyalmedya.co temasını gözden geçirin isterseniz. kullanıcılar her türlü yeniliği kabul eder ama tema olayı apayrı. okunmayan, görünmeyen ya da özel bir çabayla sahip olunan şeyleri sevmiyorlar.

Düzeltme: sosyalmedya.co hacklenmiş galiba, tasarım berbat, konular berbat, 10 yaşında çocuğun eline geçmiş gibi.

✂------------------------

dmdnz dmdnz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelance Öğrencilik ve Danş.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
Adsensenin hakkını veremiyorsun diyeyim siz anlayın gerisini :D

Teknobilim Teknobilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Dış Ticaret Uzmanı ve Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)
Hiçkimse bir link veremiyor mu ? Bakın şu sitenin reklam yerleşimi çok başarılı diye.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al