wmaraci reklam

Bilgisayar başında aşırı uzun süre kalma ile ilgili

26 Mesajlar 4.130 Okunma
smmexpress

Backlinkci Backlinkci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Profesyonel Seo Danışmanı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 175 / 133
  • Ticaret 90, (%98)
Merhabalar arkadaşlar;

Birçoğumuz işimiz gereği bilgisayar ekranına saatlerce bakmak zorundayız. Birçoğumuzda bu sebeple göz kırpma eksikliği meydana geliyor, gözümüzü kırpmayı unutuyoruz. Bu da farklı sorunlara sebebiyet verebiliyor. Bende uzun kullanımda gözlerim genelde kızarıyordu özellikle son dönem bu kızarıklık artmaya başladı. Geçenlerde n11 den koruyucu gözlük satın aldım. Aldığım modelin resmi şu şekilde tabi farklı modelleri de var. Fiyatlar gördüğüm kadarıyla 80-500tl arasında değişiyordu. Benim aldığım model şu fiyatı 109tl idi buradan ulaşabilirsiniz;

Ekranlarımızdan vlf - elf tipi elektromanyetik dalgalar yayılıyor bu dalgalar da uzun süreli kullanımda gözümüze zarar verebiliyor. Ben gözlüğü kullanmaya başladıktan sonra büyük ölçüde rahatladım. Aslında gözlüğün kullanım amacı sadece bu değil. Televizyon izlerken (akşam ışıkları kapattığınızda gözlükle izlemek oldukça keyifli), oyun oynarken, gece araç kullanırken (göze gelen olumsuz ışıkları engelliyor) çok rahat. Gözlük camına uv400 filtresi olduğu için zararlı tüm ışınları en az indirgiyor.

Konuyu özellikle benim gibi bilgisayar ekranına uzun süreli bakıp ciddi anlamda yorulan, gözleri kızaran arkadaşlar için açma gereği duydum. Bana faydası dokundu n11.com dan bilgisayar koruma gözlüğü yazarak seçenekleri görebilirsiniz veya internet üzerinden farklı sitelerden de bakarak karşılaştırabilir, ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız alabilirsiniz.

Not olarak: Benim aldığım gözlük reçetesiz satılan gözlükler sınıfında. Yani gözlüğün herhangi bir numarası yok. Normalde gözlük takıyorsanız satıcılarla irtibata geçerek gözlüğünüzün derecesiyle uyumlu bu gözlükten yaptırablirsiniz.
A4Proje WPD Poi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Poi Poi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 65 / 41
  • Ticaret 2, (%100)
Üç kuruş peşinde koşarken sağlığa da dikkat etmek lazım, forumda uzun zamandan sonra gördüğüm ilk yararlı bilgi için teşekkürler
Backlinkci 53456 1MesgulAdam

kişi bu mesajı beğendi.

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Katılıyorum. Bir ara deneme şansım olmuş ve 2 günlüğüne kullanmıştım. Çok fark edilebilir yarar sağlıyor.
Backlinkci 1MesgulAdam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 175 / 133
  • Ticaret 90, (%98)
Hatta bazı profesyonel oyuncular takarlar bazıları hava olsun diye takıyor diye düşünüyorlar fakat işin boyutu farklı :)
Poi 1MesgulAdam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Asus'un Splendid adında bir teknolojisi var. O yazılım ile görüntüyü göz koruma moduna aldığınızda da aynı işi yapıyor. Ben windows 10 sürücülerini indirirken keşfetmiştim ve gözlerimi çok rahatlatmıştı. Yalnızca asus cihazlarda mı çalışır bilmiyorum ama öyle değilse mutlaka deneyin. Hem paranız cebinizde kalmış olur.

Ayrıca f.lux programı da işe yarayabilir sanırım.
Backlinkci Cyn

kişi bu mesajı beğendi.

hamza1213 hamza1213 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Designers
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Z**
  • Mesajlar 619
  • Beğeniler 23 / 96
  • Ticaret 77, (%96)
Allah Razı olsun kardeşim
Backlinkci 1MesgulAdam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 175 / 133
  • Ticaret 90, (%98)

İsa adlı üyeden alıntı

Asus'un Splendid adında bir teknolojisi var. O yazılım ile görüntüyü göz koruma moduna aldığınızda da aynı işi yapıyor. Ben windows 10 sürücülerini indirirken keşfetmiştim ve gözlerimi çok rahatlatmıştı. Yalnızca asus cihazlarda mı çalışır bilmiyorum ama öyle değilse mutlaka deneyin. Hem paranız cebinizde kalmış olur.

Ayrıca f.lux programı da işe yarayabilir sanırım.

Öyle birşey varsa o da olabilir. Ben gözlüğü aynı zamanda araç ve televizyon için de almıştım. Dediğinizde mantıklı.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

pxjasius pxjasius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
bu yazıyı okuduktan sonra sürekli gözümü kırpmaya başladım hocam :(
Yeninesil44

kişi bu mesajı beğendi.

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam n11 den link verir misin ? Kör olacak benim gözler 15-20 saat arası değişiyor benim pc zamanındaki zamanım

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 175 / 133
  • Ticaret 90, (%98)

pxjasius adlı üyeden alıntı

bu yazıyı okuduktan sonra sürekli gözümü kırpmaya başladım hocam :(

Ne kadar kırpmaya başlasanız da uzun süreli kullanıyorsanız bilgisayarı bir süre sonra unutacaksınız :) . Özellikle oyun oynayan kişilerde göz kırpma sıklığı daha az olabiliyor. Çünkü kişi göz kırptığında kaybedeceği saliselik farkla oyunda birşey kaçıracağını düşünerek gözünü kırpmamayı tercih ediyor

Ek Olarak:

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Hocam n11 den link verir misin ? Kör olacak benim gözler 15-20 saat arası değişiyor benim pc zamanındaki zamanım

Aldığım ürünü Buraya tıklayarak görebilirsiniz. Farklı modellerini de inceleyebilirsiniz. Plastiği biraz kalitesiz benim aldığım modelin. Benim için önemli olan lensi idi. Lensten memnunum
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al