wmaraci reklam

3 aydır yazılımcı bulamadık. Rezillik...

42 Mesajlar 4.890 Okunma
smmexpress

altunoren altunoren bilmenizgerek.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Yazılım, Grafik Tasarım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 25 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
PHP yazılımcısıyım. Türklerle iş yapmıyorum açık söyleyim. Çünkü bu nankörler yüzünden adamlar bize güvenmez oldu. Güvenenlerde para veremeyecek durumda. O yüzden iş yaptırcaksan sağlam firmalarla çalışacaksın hocam.
UNKEF ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MIRILTI MIRILTI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / K
  • Meslek Danışman
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 32 / 34
  • Ticaret 25, (%92)
İşin detaylarını alayım yardımcı olurum.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

Darknet adlı üyeden alıntı

abi vallahi okuyunca üzüldüm, bizim milletimizin böyle olmasının sebebini anlamıyorum...

Hocam bunun sebebi şu; bizim hani sözde web yazılımcılarımız veya genel manayla yazılımcılarımız sadece tema edit, hazır cms kurulumları, ya da belli başlı düzenleme-tasarım işleriyle uğraşıyor. Çünkü bir defa iş yapıp sağlam geçireyim zihniyeti var. Yani bir defa birinden para alınca havalara giriyorlar. Hiçbir şeyi teknik olarak yani akademik yönüyle araştırmıyorlar, öğrenmiyorlar. Bu yüzden gerçekten yazılımcı çok ama çok az. Sonra da cms'ler ile uğraşıyolar ya da basit işlerle uğraşıyorlar. Sonra işi yaptıran adamdan da kazık yiyince kendileri de başkalarına kazık atmaya çalışıyor.
Ben paramı masanın üstüne koydum, ama işi yapan bulamıyorum mesela. Ama basit işlerle sırf BİLGİSİZ olduğu için basit işlerle uğraşanlar ise ya dolandırıyor ya da dolandırılıyor.

altunoren adlı üyeden alıntı

PHP yazılımcısıyım. Türklerle iş yapmıyorum açık söyleyim. Çünkü bu nankörler yüzünden adamlar bize güvenmez oldu. Güvenenlerde para veremeyecek durumda. O yüzden iş yaptırcaksan sağlam firmalarla çalışacaksın hocam.

Hocam konunun Türk'lük ile alakası yok. Yani Türk unvanını çıkarın oradan. Normalde "Türk çalışkandır, araştırır örğenir ve zekidir" diye bilinir. Ama günümüzde rezil olmuş durumdayız diğer ülkelere karşı yazılım konusunda ve bilgi konusunda.
Ha ben de yabancılardan çok alışveriş yapıyorum. Bu güne kadar 1000$ dan fazla alışveriş yaptım şu envato'dan. Halen daha hesabımda 93$ eklettim duruyor çünkü adamlar gerçekten YAPIYOR.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Kisa bir animi anlatayim. 2006 senesinde Türkiye'nin en büyük elektrik aksamı üreten fabrikalarından birine gittik referans üzerine. yeni muhendıs ekıbız. Her evi bırakın her odanın içinde en az 3 tane bulunuyor yaptıkları şey. Şimdiki para ile yaklaşık 30 bin tl istedik elimizde hazır ERP olduğu için. üretim bantlarını kontrol edecek, barkod vs basacak, stok tutacak. muhasebe tutacak. "3 bine yapan da var cok para ıstıyonuzzz" , cıktık gıttık.

sene 2014 yine referans üzerine bir çok bayili/dershaneli bir yere gittik toplantıya. tüm bayileri birbirine baglayan bir sistem istediler. parmak okuma sistemli, herşey full otomatik. adam bana bırakın teklif vermeyi sen gel burada otur yaz ayda 2 3 bin veririm dedi.

İşi bilen ve doymuş adam yurtiçinde iş yapmaz. açık ve net. Şu anda freelance olarak çalışan arkadaşlarımın hepsi avrupaya çalışıyor.

Bin liralık iş isterler 10 lira verirler. Kimse üzerine alınmasın ama Türkiye piyasası bu şekilde.
yusufakdeniz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Uretir Uretir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
İşin detaylarını alabilirmiyim.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Size şuan binlerce "freelancer" olduğunu söyleye bilirim ve bu insanların %50 si dün php öğrenenler. Suç hem iş veren de hem de iş alan da. Şu ana kadar birçok kişi ile çalıştım. "Yazılımcı" olarak benimle çalışacakların hep işi çıktı, iş verenlerin "arkadaşı kazık attı" , "parası şuan için olmadı" veya "ay bunu beğenmedim","ben böyle dememiştim" gibi sorunları oldu. Artık iş veren birisini attığı mesajdan tanıyorum. Buradan bile kaç kişi yazdı cevaplamadım isteklerini çünkü mesajlarının geneli bu şekilde "Sa hocam, soru sora bilirmiyim ?". "Sa kardeş, script yazıyomusun?"

Onu geçtim, adamlara ne istediğini sorduğum da "parası ne onu söyle önce" gibi saçma cevaplar alıyorum. Adamın birisi "özel wordpress teması" istiyor, ve bunun için sadece 30 tl veriyor çünkü "alt yapı wp". Bizim alt yapımız robot mu peki ..

Neyse sözüm size değil, beni 3 gün çalıştırıp paramı vermeyen kişileri gördükten sonra hiçkimse için ( tanıdıklarım veya eski güvenilir üyeler dışında ) çalışmıyorum ve eminim ki benim gibi çok kişi vardır. Sizi de anlıyorum, yazılımcı gibi dolaşan sadece php dosya uzantısının adını bilen insanlar da var, ama iyi bir yazılımcı bulmak istiyor iseniz atacağınız mesaja, isteyeceğiniz özelliklere, ayırdığınız bütçelere ve ileride ki destek ve s. herşeye dikkat ederek, not alarak başlayın derim.

İyi forumlar
YORci yusufakdeniz

kişi bu mesajı beğendi.

rujlunet rujlunet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bayan Kuaförü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 14 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
bionluk.com orda iyi işler çıkıyor tavsiye ederim sagolsun benim işleri yapan arkadas ta ordan bi bak istersen

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

sovetski adlı üyeden alıntı

Size şuan binlerce "freelancer" olduğunu söyleye bilirim ve bu insanların %50 si dün php öğrenenler. Suç hem iş veren de hem de iş alan da. Şu ana kadar birçok kişi ile çalıştım. "Yazılımcı" olarak benimle çalışacakların hep işi çıktı, iş verenlerin "arkadaşı kazık attı" , "parası şuan için olmadı" veya "ay bunu beğenmedim","ben böyle dememiştim" gibi sorunları oldu. Artık iş veren birisini attığı mesajdan tanıyorum. Buradan bile kaç kişi yazdı cevaplamadım isteklerini çünkü mesajlarının geneli bu şekilde "Sa hocam, soru sora bilirmiyim ?". "Sa kardeş, script yazıyomusun?"

Onu geçtim, adamlara ne istediğini sorduğum da "parası ne onu söyle önce" gibi saçma cevaplar alıyorum. Adamın birisi "özel wordpress teması" istiyor, ve bunun için sadece 30 tl veriyor çünkü "alt yapı wp". Bizim alt yapımız robot mu peki ..

Neyse sözüm size değil, beni 3 gün çalıştırıp paramı vermeyen kişileri gördükten sonra hiçkimse için ( tanıdıklarım veya eski güvenilir üyeler dışında ) çalışmıyorum ve eminim ki benim gibi çok kişi vardır. Sizi de anlıyorum, yazılımcı gibi dolaşan sadece php dosya uzantısının adını bilen insanlar da var, ama iyi bir yazılımcı bulmak istiyor iseniz atacağınız mesaja, isteyeceğiniz özelliklere, ayırdığınız bütçelere ve ileride ki destek ve s. herşeye dikkat ederek, not alarak başlayın derim.

İyi forumlar

Evet artık iş yapamayanlar sayesinde ciddi manada iş yaptırma konusunda tecrübelere sahip oldum. Artık ben de ilk konuşmalardan seziyorum çoğu şeyi, yapıp yapamayacağını.

Diğer bir konuda, ben zaten işimi word olarak tam tamına noktası virgülüne yazdım çizdim, yani detay isteyene onu gönderiyorum paket olarak. Asla değiştirme yapmıyorum, binevi profesyonel bir müşteriyim.

Son olarak, "Onu geçtim, adamlara ne istediğini sorduğum da "parası ne onu söyle önce" gibi saçma cevaplar alıyorum. " demişsiniz ya hocam, bana da "tamam yaparız biz, bütçeniz nedir?" sorunusu soruyorlar. Ya kardeşim işi yapacak olan adam fiyatı verir, uygunsa başlanır veya anlaşılmaya çalışılr. Bütçe sormak nedir nasıl bir mantık dışı harekettir bu?

DaftPunk DaftPunk #K{o}/d Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Belirsiz
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 646
  • Beğeniler 355 / 228
  • Ticaret 25, (%100)
senin gibi bir ton yazılımcıyla karşılaştıktan sonra bu adamı buldum içime su serpiyor resmen adam her soruna çare buluyor. öneririm ve gayet ucuz çalışıyor.

İstersenn pm ile yollabilirim bilgilerini
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

Yalnız mısın ? mroyuncu.com| instagram.com/mrnoobofficial

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
hocam bence şükredin ben 5 aydır c++ veya c# yazılımcısı arıyorum size en azından gelip gitmişler bana 3-5 yaşları 12 altında kişi geldi bence bunlara bile şükredin :( gercektende bu işteki ve bu platformdaki kalite düzeyi ve ciddilik düşüyor vahim bir durum :)
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al