lostyazilim

Türkiye'ye komşu/yakın ülkelerde yaşayanlara PayPal hk sorularım var

64 Mesajlar 27.606 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Merhaba,

PayPal'ın Türkiye faaliyetlerini durduracak olması aktif olarak yürüttüğüm e-ticaret girişimime tamamıyla kilit vurmama neden olacak. Bunun olmaması için alternatif yöntemler hakkında düşünüyorum.

Sormak istediğim şey; Türkiye/ İstanbul'dan kolayca gelip gidebileceğim bir ülkede banka hesabı açmam ve fiziksel adres edinmem mümkün mü?

İlgili ülke üzerinden PayPal hesabı açıp, hesaptaki bakiyeyi o ülkenin banka hesabına çektikten sonra parayı TR banka hesabıma alarak işleyişi sürdürmek akla yatkın bir yöntem olabilir mi?

Zahmetli bir yol olabilir ancak benim için acil ve önemli.

Fikri/bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Edit Çözüm

PayPal'ı sürekli kullanmak isteyenler yurt dışı PayPal hesabı açıp kullanabilir. Hesabı sorunsuz ve resmi şekilde kullanmak için en iyi ihtimal Gürcistan'da şirket açmak.

Gürcistan'da şirket ve yurt dışı PayPal hesabı açma
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam daha bilgili arkadaşlar vardır fakat şu an bana olsa ne yapardım diye : Batum'dan dönemsel ev kiralardım

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Batum biraz uzak olduğu için gidiş-geliş maliyetleri fazla olabilir ama öneri için teşekkür ederim cthax

Biraz önce Batum'a uçak bileti baktım fiyatlar kaba olarak 3.000 TL civarı. Bulgaristan gibi daha yakın ülkelere 150-200 TL'ye otobüsle gidip gelinebilir diye düşünüyorum
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Toplam olarak tahsil ettiğim rakamlar yazdığınız gibi 20k civarı. Dönemlik masrafları çok fazla çıkmıyorsa şirket açıılabilir. Batum'a ulaşım madem bu kadar kolay ve ucuz, ilk tercih Gürcistan öyleyse

PayPal ticaride iletişimde olduğum arkadaşa ABD hesabı için birkaç soru sordum ama orada bir adres, adıma fatura vs. gerekiyormuş. Para akışını PayPal US üzerinden yürütmek mümkün değil yani. Birde Gürcistan hakkında şartlar nelermiş bu konu hakkında bilgi alayım

Yazdıklarınız araştırma yazısı ayarında olmuş, çok teşekkür ederim LikeSend

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Gürcistan bu konularda biraz daha kolay olur diye düşünüyordum ama uzak diye çekinceliydim, dediğin gibi yolculuk işini uçak + otobüs şeklinde halledersek dert kalmıyor

Akdeniz ile konuşayım bu meseleyi, kaç zamandır aklımda ama bir türlü fırsat olmadı

Hatta bu konuya çözüm getirecek bir organizasyon oluşturursan muazzam olur. Hizmetin ilk talibi benim :)

PayPal US hesabı konusunda diretmem tek bildiğim banka hesabına benzer uygulama olan Payoneer'in ABD banka hesabı hizmetiydi. Ama Payoneer'i PayPal'a banka hesabı olarak tanımlayamıyormuşuz. Genellikle USD üzerinden işlem yapacağım için ABD hesabı avantajlı da olabilir dedim ama orada işler sıkı.

PayPal'dan kayıtlı olduğun ülkenin banka hesabına para çekimi yapabilirsin sanıyorum, Türkiye'deki gibi. Bugünki yazışmamızdan çıkardığım soruların hepsini PayPal ticarideki arkadaşa soracağım
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
Gürcistan üzerinden banka hesabı açıp Türkiye'de kullanmayı bende düşündüm ama sürekli aklıma takılan IP olayı oldu. Türkiye'den giriş yapıldığını anlayan paypal hesaba hemen sınırlandırma getirecek, kimlik ve adres bilgisi isteyecek buna nasıl çözüm bulabiliriz? Doruk hocam bu konu hakkında net bilgiye sahip olduğunuzda benide bilgilendirirseniz sevinirim.

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Öyleyse birde Gürcistan üzerinden VPN'ye ihtiyacımız olabilir. Ancak fırsat bulabildim, konu içinde geçen merak ettiklerimizi derleyip mail atacağım birazdan PcDelisi Başlık altından haberdar edeceğim herkesi

Eklemek istediğiniz birşey var mı PcDelisi LikeSend
Gündüz göndereceğim maili.

Tekrar Merhaba XXX Bey,

Bu sıra olağanüstü yoğun olduğunuzu tahmin ediyorum ancak her yeni soruda size danışarak daha samimi bilgi alabileceğime inanıyorum.

Şu anki duruma göre işleri Gürcistan üzerinden yütürebilir miyiz merakındayız.

• Batum'da bir banka hesabı ve adres sahibi olma şansımız olabilir, aynı zamanda şirket açılışı da mümkün görünüyor. Gürcistan'da da PayPal'ın işleyişi Türkiye ile aynı mı ilerliyor?

• Hesaba para transferi için yerel bir banka hesabı mı kullanmalıyız yoksa TR banka hesabına transfer mümkün mü?

• İşleyişin bu şekilde gerçekleşebileceğini varsayarsak; Gürcistan adresi ile açılan PayPal hesabımıza sürekli Türkiye'den erişmemiz halinde hesabın askıya alınması gibi aksaklıklar yaşama ihtimalimiz olur mu? Böyle bir aksaklığı Gürcistan lokasyon VPN ile aşabilir miyiz?

• Ve en önemlisi, Tüm hesapların ilgili kişi adına olması durumunda bu işleyiş PayPal tarafından kabul edilebilir bir yöntem mi? Bir başkası adına hesap olması durumunda da, herhangi bir problem yaşar mıyız?

Rekomedya PcDelisi

kişi bu mesajı beğendi.

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
Benim düşündüklerimi yazmışsınız ekleyeceğim bir şey yok inşallah sonuç alabiliriz.

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al