Film & Oyun & Program sitelerinin forumda çoğu kişinin gelir kaynağı olduğunu biliyorum. Bunu bilerek ve sadece şahsi görüşüm olduğunu ifade ederek şunları söylemek istiyorum. Sorduğunuz soruya hukuki olarak değil de vicdani olarak bakmanızı tavsiye ediyorum biraz da. Forumda da bazı insanlar birbirlerini "webmaster adblock kullanmaz emeğe saygılı olur." gibi tenkit ediyorlar ancak reklam yayını yaptıkları sitelerin emek hırsızlığı ile dolu olduğunu fark edemiyorlar. Elbette bu herkes için değil ama benim gözüme çarpan çoğu web sitesi ve kullanıcı bu şekilde.

Ben şahsi olarak işin hukuki boyutundan önce "emek" boyutunu düşünmenizi istiyorum. Film, müzik, oyun vs. ne olursa olsun bu gibi projelerin arkasında büyük emekler var ve sizin bu emekler üzerinden para kazanmanız bence hoş değil. Bugüne kadar bu forumda bunu hep ifade etmek istedim, en doğru zamanın bu olduğuna karar verdim. Kesinlikle sizin projeniz yada şahsınızla alakalı bir durum değil :) Umarım web dünyası daha duyarlı bir şekilde hepimizin el birliği ile daha da güzel noktalara gelir.