40 ulke dolastim amerikada yasiyorum omrumun aklim erdi ereli buyuk bir kismini arastirmakla dusunmekle veya birseyleri birseylerle kiyaslamakla geciyor kafami yastiga koydugum andan itibaren geceleri uyansam yine dusunuyorum saatlerce dusunuyorum benim birtek onerim olabilir benim insanim kazansin baskasi elin oglu kazanacagina benim milletim kazansin isterim herzaman benden bir tavsiye demeyim gorus diyelim hangi alana yatkinsan hangi alanda kendini iyi hissediyorsan o alana yonelmelisin eski bir organizetorum turizmciyim cevrem cok genis ama yapayalnizim aslinda herkes yalniz. .. para internette artik arkadaslar herkes basarabiliyormu hayir ama emekler mutlaka birgun karsiligini verecektir ornek vereyim yanlis anlama trde yasarken surundum senelerce cile cektim yillarca acilarla buyudum ha suanda bir gokdelenim mi var hayir ama yikilmaz tecrubem yabanci dilim var bir ornek vericem 2000li yillarda is bulabjlmek icin dualar ederdim yilmadim amerikaya geldim gece gunduz ingilizce ogreniyorum gecemi gunduzume kattim ve halende devam edicem yasim 33 gecenlerde kibristan bir arkadasimla konustum turizm sektorunde beni ise davet etti eger 2 3 ay icerisinde trye donmek istersen birlikte calismak istiyoruz gelirmisin diye sordu suan gelmeyi dusunmuyorum ama imkanlar nedir diye sordum gunde 8 saat aylik 9500 tl + ev lojman + servisle gelip gidersin dedi tesekkur ettim simdilik dusunmuyorum dedim ve 10 sene sonra trye donucem kismet olursa yine paralel seyredecek ve 10 sene icerisinde orta seviyede bir yabanci dil daha neden olmasin yani diyecegim sudurki bundan 5 sene once surunuyordum arkadaslar hangi alanda iyiysen o alana yonel herkes her isi yapamaz ve her alanda basarili olamaz keyifli forumlar.