wmaraci reklam

Böyle Bir İş Nasıl Yapılır?

20 Mesajlar 2.721 Okunma
wmaraci reklam

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen / Yazar
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Ben dün itibariyle yeni bir iş keşfettim.
İş kısaca şöyle. Kablosuz internet satışı yapıyorsunuz. Taahhüt falan olmuyor bu satışta. Ön ödemeli bir sistem. mesela kullanıcı köntür yükler gibi istediği zaman alıyor istemediği zaman almıyor.
Örnek vermek gerekirse bir kaç firma göstereceğim örnek olarak.

1. Firma
2. Firma

Adamlar sınırsız ve taahhütsüz internet imkanı sunuyorlar ve uygun fiyata yapıyorlar. Daha çok yerel çalışıyorlar.

Bunlar bu interneti nerden alıyorlar, nasıl böyle bir imkan sağlayabiliyorlar. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunabilirlerse ben de kendi ilimde böyle bir şey yapmak istiyorum.

Sanırım Türk ******* ile bağlantıları var. Görüştüğüm bir arkadaş iş başlangıcı için 10 bin liraya yakın giderleri olduğunu, aylık 350 TL de Türk *******'a verdiklerini söylemişti. İnternet paketleri uygun fiyata olduğu için görüştükleri müşterilerin çoğu onları tercih ediyor ve şuan 150 müşterileri varmış.

Açıkçası çok ilgimi çekti bu konu. Bilgi paylaşımında bulunabilirseniz sevinirim.

Birkaç tanee de ekran görüntüsü vereyim ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız belki.

wmaraci
reklam

husdey husdey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
bizim burdada var wifinet diye 1-2-3-4 diye gidiyor tek bir ağ değil ve şifresiz oluyor milletimiz aa şifresiz dal diyerek giriyor sonra internete girdiği zaman direk yönlendirme atıyorlar ve ücret ödemen gerekiyor bizim burdakiler ucuz sanırsam 19 TL den başlıyordu tam emin değilim ayrıca ağları çok hatta aşırı güçlü nerdeyse ilçede her yerde çekiyor bu bile baya masraf çıkarır gibime geliyor

bulgay

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

husdey adlı üyeden alıntı

bizim burdada var wifinet diye 1-2-3-4 diye gidiyor tek bir ağ değil ve şifresiz oluyor milletimiz aa şifresiz dal diyerek giriyor sonra internete girdiği zaman direk yönlendirme atıyorlar ve ücret ödemen gerekiyor bizim burdakiler ucuz sanırsam 19 TL den başlıyordu tam emin değilim ayrıca ağları çok hatta aşırı güçlü nerdeyse ilçede her yerde çekiyor bu bile baya masraf çıkarır gibime geliyor

bulgay

hocam şifresiz olur mu hiç :) Ben de dün misafirlikte gördüm, şifreli. Ayrıca sınırsız olduğu için şifresiz olsa da sorun olmaz bence o kadar. Yüksek bir binaya ya da yere bir çanak kuruyorlar. ordan çok geniş yerlere kadar veri ulaştırabiliyorlar. dediğim gibi 10 bin liraya yakın masraf yapmışlar. Bir de abone olacak kişiye 200 liraya bir cihaz veriyorlar. mesela 1 binaya 1 cihaz veriliyor. sonra kullanıcılar isterlerse aboneliği iptal edip bu cihazı da geri verebiliyorlar.

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
bulgay hocam sizinki biraz daha gelişmiş bizdeki şifresiz ama internet erişimi yok otomatik ödeme sayfasına atıyor ödeme yaptığın zaman aboneliğin açılıyor internet erişimin açılıyor

açıkcası masraflı iş ama iş yapar çünkü ben dahil bir çok kişi evine internet almak istemiyor taahdüt olsun ev telefonu olsun çok sıkıntılı iş olarak görüyor bir çoğumuz

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

bulgay hocam sizinki biraz daha gelişmiş bizdeki şifresiz ama internet erişimi yok otomatik ödeme sayfasına atıyor ödeme yaptığın zaman aboneliğin açılıyor internet erişimin açılıyor

açıkcası masraflı iş ama iş yapar çünkü ben dahil bir çok kişi evine internet almak istemiyor taahdüt olsun ev telefonu olsun çok sıkıntılı iş olarak görüyor bir çoğumuz

Evet hocam aynen, sınırsız diye satılan paketlerde bile aylık 60, 70 lira abonelikler var ve adil kullanım hakkını bitirdini diye saçma sapan şeyler var. Şuanki evimde tüm apartman 1 tek paket internet aldık ve herkes acceess point ile evinde kullanıyor. Ancak yakında taşınacağım ve ben de bu tarz bir internet paketi alacağım. Mesela yazın kullanmadığım için ödeme de yapmamış olacağım.

Ama işte bu işi ben de yapmak istiyorum ve hiçbir bilgim yok nasıl yapıldığına dair. Baktım olmadı Türk *******a gidip bilgi isteyeceğim.

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
kesinlike bir danışın eğer yapabilirseniz ve çevreniz varsa bulunduğunuz il , ilçe nasıl bilmiyorum en önemli faktör orası eğer güzel kalabalık biyer ise durmayın derim

bulgay

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

kesinlike bir danışın eğer yapabilirseniz ve çevreniz varsa bulunduğunuz il , ilçe nasıl bilmiyorum en önemli faktör orası eğer güzel kalabalık biyer ise durmayın derim

bulgay

Ben Van Erciş'te yaşıyorum şuan ancak Iğdırlıyım ve orası için böyle bir şey düşünüyorum. Van merkez'de de iş yapabilirm diye düşünüyorum. Erciş'te yapamam çünkü zaten yapan biri var :)

soloturk soloturk Facebook reklamları ..... Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Facebook Reklamları
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 37 / 109
  • Ticaret 23, (%100)
Konya / Akşehir'de denk geldiğim sistem.
Şehrin her semtine alıcı yerleştirmişler, ilk başta 200 liralık bir kablolu sinyal güçlendirici cihaz satıyorlar size, bunu almadan abone de yapmıyorlar. Konya'daki sistemin adı ''aabedavanet'' idi. Şehrin her yerinden çekiyor, bağlandığınızda üyelik şifrenizi istiyor. Satıcıya , ''ben mobilden giriyorum sinyalim full, bilgisayar için kullanmayacağım o yüzden cihaz almama gerek yok, üyelik açalım , 30 tllik paketi satın alacağım mobilden gireceğim'' dediğimde cihaz olmadan olmaz demişlerdi.. Bir de depozitoluymuş cihazlar, 200 tl verip alıyorsunuz, geri teslim ettiğinizde 170 tl size geri veriyorlar..
Ödeme yapıp kullanmaya başlıyorsun, ödeme yapmadığın ay kullanamıyorsun. Üyeliğin düşmemesi istediğin zaman ödeme yapıp kullnamaya devam etme olayı çok çok iyi.

Üyeliği olan biriyle anlaşıp onun üyelik şifresi ile 3 ay kullanmıştım. Hız konusunda aşmışlar, fakat alt yapı berbattı. Linux ile ağdaki tüm bilgisayarlara bağlanılabiliyor.. Sanırım bunun için olmalı sözleşmeye internet suçları ile ilgili maddeler de eklenmişti :) Özellikle altı çizilen madde bilişim sistemine girip onu bozma ve orada kalıp bilgi çalma suçunun cezasıydı. :)

velhasıl yatırım yapıp yatırımınızın karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz güzel bir sistem.
bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)
Bizim burada da var ama bizdeki fiyatlar biraz uçuk. Bir aparat aracılığı ile internete bağlanılıyor ve 140 Tl fiyat verdiler. 3-4 Mbps hız 35 TL, 8 Mbps ise 50 TL olması lazım. 16 Mbps ise 90-100 TL gibi bir şeydi. Konudaki consolnet oldukça makul fiyat tarifesi benim vallahi. :) Benim bildiğim böyle bir şey yapılması için Tooway diye bir şey var. Sırf teknik ekipman 1500 TL bir çok yerde ve internet hız tarifeleri 200-300 TL meblağlarla alıp, bulunulan şehirde dağıtıyorlar galiba. Direkt olarak uydudan alındığı için de hızlı oluyor.
bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)
solotürk ve TechnicaL teşekkürler yorumlarınız için. Linuks kullanımı çok az ancak dediğiniz gibi altyapı olarak araştırmak lazım. Ben bu işi kurcalayacağım biraz. Gerekirse kredi çekip girmeyi düşünüyorum. Ataması yapılmayan bir öğretmen ve bir bilgisayar meraklısı olarak böyle bir iş yapabilirim diye düşünüyorum. Ancak sistem kurulduktan sonra mahalle mahalle ev ev dolaşıp sistemi tanıtmak ya da güzel promosyonlar yapmak gerekir diye düşünüyorum.
soloturk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al