Kakarotto adlı üyeden alıntı

LikeSend Hocam, o açıdan düşüneceksek şu an Suriye'deki olaylarda parmağı olmayan kaç ülke var saymaya çalışsan? Dünya iki kutupsa iki kutup da şu an Suriye'de savaşmıyor mu zaten?

Benim zoruma giden şey, "Denizde boğulup ölmek Türkiye'de yaşamaktan daha iyi" diyor. Yani Ölüm Türkiye'den daha iyi diyor. Ee öyleyse biz onların ülkede sırtına silah dayayıp "hadi Türkiye'ye" mi dedik diyorum. Madem ölmek o kadar iyi ne diye Türkiye sınırları açmayınca ağlıyordunuz? Madem ölmeyi Türkiye'de yaşamaya tercih ediyorsunuz, ne diye savaştan kaçıyorsunuz? Denizde ölüp tabiri caizse telef olacağınıza, ülkenizde doğru olduğunu düşündüğünüz yönde savaşıp şehit olsanız fena mı? Sonuçta ikisinde de öleceksiniz madem ve iki yol da Türkiye'den daha iyi sizin gözünüzde.

Suriye'de olanlarda hepimizin suçu var, sadece Türkiye'nin, ABD'nin ya da Rusya'nın değil. Bi anca şu Afrika'da açlıktan kimseyi düşünecek hali olmayanların Suriye'ye etkisi yoktur. Buna zaten laf demiyorum ben.

15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum, bunu yapmamın nedeni hala okunuyor olması.