wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook'a Türk Rakip Çıktı, Microsoft Destek Verdi.

27 Mesajlar 3.524 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hemolenf hemolenf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer microsoft uygulamada gelecek görseydi ürünlerini bedavaya vermek yerine projeyi sirketlestirip hisse satın alırdı

Sent from my ASUS_Z002 using Tapatalk

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Konuyu hortlatayım.

Hepsi hikaye Bahçeşehir üni bayılıyor böyle viral reklamlara. Devir içerik reklam devri. Bunuda bahçeşehir son zamanlarda sık sık yaparak arada virali veriyor.

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Websitesini inceledim de gerçekten başarılı çalışmaları varmış. Umarım hakettiği yerde olur.

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
Çok basit içerikler bunlar.. en ufak işte büyütmüyormuyuz facebook'a rakip twitter'a rakip bayılıyorum ya :)

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.
wmaraci
wmaraci

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
YIL: 2007

2007 Yılında Facebook
10 Mayıs 2007'de Facebook, kullanıcıların çeşitli reklamlarını Facebook sitesi üzerinde ücretsiz olarak yayımlayabileceğinin planlandığını duyurdu. Bu şekilde Facebook, Craigslist gibi diğer reklam firmalarına rakip oldu. Bu özellik Facebook altında Facebook Pazarı (Facebook Marketplace) olarak bilinmektedir. Facebook Pazarı (Facebook marketplace), 14 Mayıs 2007'de uygulamaya geçti.

Yıl: 2008

Facebook MSN'ye Rakip Oluyor !

69 milyon üyesi ile sosyal paylaşım sitelerinin en büyüğü olan Faceebook yarından itibaren anında iletişim sistemi başlatacağını duyurdu.

Facebook üyeleri bundan sonra kendi listelerideki diğer üyelerin online olup olmadıklarını anında görebilecekler ve online üyelerle anında mesajlaşabilecekler. Facebook anında mesaj sisteminde üyeler sadece bire bir chat yapabilecek.

Facebook Chat’in ABD ‘de 80 milyon üyesiyle en popüler olan AOL’in pazarını büyük ölçüde etkileyeceği, 110 milyon üyeli Myspace chat’in de Faceebook’un anında mesaj sistemine geçmesinden oldukça etkileneceği belirtildi. Facebook chat öncelikle Stanford, Berkeley, Harvard, Yale ve Brown gibi networkler arasında uygulamaya geçtikten sonra diğer networklerde de başlatılacak.

DesignTr adlı üyeden alıntı

Çok basit içerikler bunlar.. en ufak işte büyütmüyormuyuz facebook'a rakip twitter'a rakip bayılıyorum ya :)

impjix adlı üyeden alıntı

Konuyu hortlatayım.

Hepsi hikaye Bahçeşehir üni bayılıyor böyle viral reklamlara. Devir içerik reklam devri. Bunuda bahçeşehir son zamanlarda sık sık yaparak arada virali veriyor.

hemolenf adlı üyeden alıntı

Eğer microsoft uygulamada gelecek görseydi ürünlerini bedavaya vermek yerine projeyi sirketlestirip hisse satın alırdı

Sent from my ASUS_Z002 using Tapatalk

bypangea adlı üyeden alıntı

3-5 kod yazıp Facebook gibi bir deve rakip olma anca rüyada olacak bir şey. Her ay Facebook' a bir rakip çıktı şeklinde haberler çıkıyor sonra da toz olup uçuyor. Bu uygulamayı geliştiren çocuk işi yapsa bile emin olun yurdışına bir ülkeye gider burada iş yapmaz. Bu ülke önce yeni fikirlere yeni beyinlere destek vermeyi öğrenmelidir. Ülke anca “Kötü söz söyletilen kavanoz” gibi projelere destek verir.

serkandinc adlı üyeden alıntı

Facebook'a rakip değilde. Swarm & Foursquar ikilisinin pabucunu dama attıracak bir uygulama olabilir. Şahsen ben çok etkilendim. Ve bu projeyi piyasaya lanse ederken Facebook'a rakip vb. söylemlerden kaçınıp etkili ve viral bir pazarlama taktiği bulmak gerek. Bu proje çöp olmasın.

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Reklam amaçlı destek vermiştir, yakında geri çeker.
Zaten amaç burada konuşturarak reklam ile pozitif etki yaratmak..

sovetski adlı üyeden alıntı

Microsoft ne gibi destek vermiş ki ? Maddi destek yok ortada adam nasıl ilerlesin ? Tüm uygulamaları bedavaya vermesi promosyon gibi bir şey, uygulamaya destek değil ...

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Microsoft destek verdi deyince bende birşey sandım. Microsoft ürünlerini bedava kullanım hakkı vermiş. Bedava Office falan vermiş yani. Dalga geçmişler resmen.

Doruk adlı üyeden alıntı

Siteme nasıl trafik çekerim diye yana döne arananlar çocuğun girişimini beğenmiyor. Şirketlerin/Girişimcilerin ajandasına girebilmek için aylarını verenler var. Kendinden bahsettirmeyi başaran o arkadaşı tebrik ederim, umarım uygulama beklenen noktalara ulaşır

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Ne alaka hocam, yazdıklarınızda benim alakasız postumu niye alıntı yaparak flood yapıyorsunuz.
27207

kişi bu mesajı beğendi.

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

impjix adlı üyeden alıntı

Ne alaka hocam, yazdıklarınızda benim alakasız postumu niye alıntı yaparak flood yapıyorsunuz.

Alın terinden anlamazsınız sanırım hocam. Kusura bakmayın o zaman, bildirimleri de göz ardı ediverin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al