wmaraci reklam
lidertakipci

Web sitesine yatırım?

13 Mesajlar 1.661 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

XII XII www.e-yabanci.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İşveren
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 15 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Selam arkadaşlar.
Faaliyet gösterdiğimiz iş kolu dışında hem uğraş hem de geleceğe dönük para kazanabileceğimiz şekilde yatırım yapmak kafamızı kurcalıyor.
Örneğin web sitesi satışlarda ışığını gördüğümüz bir siteyi satın alıp, düzenlemek ve daha iyi yerlere getirmek vs.
Yada sıfırdan bir fikir ile mi bu uğraşı sağlamak daha mı makul.
Yada sizin öneriniz ile hiç uğraşmayın sabahınız akşamınızı harcamak durumunda kalırsınız mı dersiniz?

Bu konu hakkında yorumlarını merak ediyorum...

wmaraci
reklam

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hocam, güzel bir konuya değinmişsiniz.

sizin bir projeniz var ise eğer piyasaya bir bakın ve tutacağından emin adımlar ile girmenizi tavsiye ederim. Tabi projenizin yanında yatırım da önemli, sitenin tasarımı seo vs vs derken ekibiniz de önemli bugün tamam deyip yarın offf diye bilecekler ile yola çıkmanızda da sorun oluşa bilir çünkü yaşadığım bir konu bu.

Eğer dediğiniz gibi bir satın alma ile yapa bileceğiniz projede aynı sizin sıfırdan oluştura bileceğiniz proje gibi mesela.

en önemlisi hocam her website benim gözümde bebek gibidir sevip ilgi emek gösterdikçe size gelecek vaad ediyor.

benim görüşüm sanırım yardımcı olmuşumdur bir nevzede olsa.
smuldur XII

kişi bu mesajı beğendi.

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Ben daha 0 aşamasında bir projeye yatırımı doğru bulmuyorum. Bence öncelikle site kurulmalı ve proje başlatılmalı, baktınız site tutuyor o zaman büyütmek için yatırım düşünülebilir.

Mesela hobi amaçlı kurduğum imzamdaki site ara sıra boş zamanlarımda kendi yazdığım özgün yazıları içeriyor. Hiçbir SEO falan yapmadım ama yazılarımın çoğu Google'da ilk 3 sırada. Şu an günde 2K hiti yakaladı ve yazıların altı yorumlarla sorularla dolmaya başladı. Bu bana "artık bu siteye forum kur" mesajını veriyor, reklam gelirleri de buna imkan veriyor, ben de yakın zamanda bin TL civarı verip vbulletin 5 full paket alacağım. Sitenin şu an kemik kitlesi olduğundan forumun tutması da kolay olacak. Peki ben baştan blog değil de forum olarak başlasaydım ne olurdu? Mesele bin TL değil onu yine verirdim ama tutması çok zor olurdu.

Özetle, bence bu işin sırrı kağıt üstünde iyi bir strateji geliştirip sermayesiz başlayıp tutunca sermayeyle geliştirmek. Zaten bakın büyük Web projelerinin çoğu böyle ilerlemiştir. İyi strateji çok önemli, "bu sitenin farklılığı ne" sorusuna verecek cevabınız varsa sadece bir domain alıp başlayın bence.

Naçizane tavsiyelerim bu yönde, kolay gelsin.
burakisci halilyc grsy

kişi bu mesajı beğendi.

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
NovemberNight imzamı atıyorum altına. Site özgün olsun, tutmaya başladığı zaman herşey kendiliğinden gelişiyor zaten hocam. Misal ben fifamods sitesine fifa15.tk isimli ücretsiz bir site olarak başladım ve sadece fifa oyunu için yaptığım yüz çalışmalarını yayınladığım basit bir siteydi, seo vs hak getire hiç anlamazdım fakat gün geçtikçe kitlem oluşmaya başladı ve artık işin ciddileştiğini anladım, teklifler vs geldi siteyi .com olarak fifamods.com olarak taşıdık ve sonra host paketi yetersiz geldi üst pakete geçtik, o da yetmedi şuan vds kiralıyoruz vs gibi. Zamanla herşey gelişiyor ve belli bir zaman sonra zaten yatırım yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz :)
burakisci NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

kolcu kolcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 30 / 146
  • Ticaret 21, (%100)
Sayın hocam.
Forum işiniiyidüşünün. Kanaatimce hiç gerek yok.
Sosyal alan, forum eksikliğini dolduruyor.
Yazılara gelen yorumlar, forum kısmına taşınmaz bence. + iş yükü, getirisini ksrşılamaz.

Fb sayfası + site bence daha verimli.

Herkes Fb içerisinde. Tartışma ve fikiralışverişini de orda yapmak istiyor insanlar.

NovemberNight adlı üyeden alıntı

Ben daha 0 aşamasında bir projeye yatırımı doğru bulmuyorum. Bence öncelikle site kurulmalı ve proje başlatılmalı, baktınız site tutuyor o zaman büyütmek için yatırım düşünülebilir.

Mesela hobi amaçlı kurduğum imzamdaki site ara sıra boş zamanlarımda kendi yazdığım özgün yazıları içeriyor. Hiçbir SEO falan yapmadım ama yazılarımın çoğu Google'da ilk 3 sırada. Şu an günde 2K hiti yakaladı ve yazıların altı yorumlarla sorularla dolmaya başladı. Bu bana "artık bu siteye forum kur" mesajını veriyor, reklam gelirleri de buna imkan veriyor, ben de yakın zamanda bin TL civarı verip vbulletin 5 full paket alacağım. Sitenin şu an kemik kitlesi olduğundan forumun tutması da kolay olacak. Peki ben baştan blog değil de forum olarak başlasaydım ne olurdu? Mesele bin TL değil onu yine verirdim ama tutması çok zor olurdu.

Özetle, bence bu işin sırrı kağıt üstünde iyi bir strateji geliştirip sermayesiz başlayıp tutunca sermayeyle geliştirmek. Zaten bakın büyük Web projelerinin çoğu böyle ilerlemiştir. İyi strateji çok önemli, "bu sitenin farklılığı ne" sorusuna verecek cevabınız varsa sadece bir domain alıp başlayın bence.

Naçizane tavsiyelerim bu yönde, kolay gelsin.
NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

XII XII www.e-yabanci.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İşveren
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 15 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Şuan zaten ana oluşum ı değil mi?
-Güzel yenir bir fikir
-Seo ve uyumlu bir site
-Reklam çalışmaları (amacına uygun face insgt. adwords gibi)

Zaten bunlar ile site fikri paralel giderse devamı gelir diye düşünüyorum?

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Proje ne olursa olsun olması gerken en önemli etkenler şunlar Para Reklam Ekip
Para harcamandan kazanılmaz
Reklam yapmadan kitle edinmek çok zor buda yine paraya bağlıdır.
Ekip En önemlisi bu eğer bir projeniz var ve ekip olarak ilerlemesi gerekiyorsa bu işi uzun süredir iş yaptığınız yada tanıdığınız kişilerle yapın ve onlarıda ortak edin ortak olurlarsa hem iyi çalışır hemde daha çok destek olurlar bunlar eksik olursa projeniz çöp olur. kendimde yaşadım çokta yaşayan görüyorum ekip arkadaşlarınızda en başından konumanızı tavsiye ederim.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

blogesinti blogesinti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Google Ads.
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 82 / 71
  • Ticaret 31, (%97)
Müthiş bir konu. Bu konu altında neler çıkar neler :)

Fikir her zaman önemlidir dostlar. Çok yakın bir arkadaşım uygulama geliştirmişti ve o uygulama sayesinde türkiyenin büyük teknoloji sitesi bünyesine kattı ortaklık teklifi yaptı. Şuan dünya'ya açıldılar. 1 milyon dolar yatırım aldılar vs.

Bunlar senin benim gibi insanlar. Ne fark var? Sadece biraz daha azimli ve inançlı çalıştılar ve başardılar. neden bizler başaramayız?

Benim burada bir çok projem oldu kimse sallamadı. Az çok kazanç sağlıyorum internet başında. Şimdilerde millet kapıma gelmiş öğretsene bu işi diyor... Ben senelerdir söylemiştim Paranın internette olduğunu ama onlar anlamadı şimdi benden yardım istiyorlar :) Bende danışmanlık için ücret istiyorum. ( al gülüm ver gülüm )

kadirkaracaoglu kadirkaracaoglu Sosyal Medya Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 26 / 109
  • Ticaret 46, (%91)
Merhaba beyler bu açıklamayı genelleme olarak yapmak istiyorum.
Önemli olan 2-3 ay sonra 1. Sıraya çıkmak değil önemli olan marka olmak ekip çok önemli tabi ama çook büyük bit işe girmeyecekseniz. Günleriniz pc de geçiyor ise tek başınıza iş yapmanızı tavsiye ederim diğer yürlü güvenecek adam zor bı devirde adam siteye bi ahell attı mı site biter resmen ayrıca maddi durum bir yere kadar güzel bir tasarım ve işe yarayan bir site olmalısınız sözünüzün arkadında durmalısınız seo ya aylık 2000 yl vermek tamamen aptallıktır bu bir kesin ben 8 ay içerisinde maximum 1000 tl harcadım ve instagram ile alakalı tüm kelimelerde ilk 3 de yer almaktayım tek başıma getirdim sitemi buralara kadar enim sıralamam düşse bile sitemi sürekli kullanan kullanıcılar sağolsun sorunsuz bir şekilde yine siteye girip işlerini göredeklerdir. Uzun lafın kısası güven ve markalaşmak lazım bana kalırsa bir web site alın ama marka olsun akla gelen ilk siteyi almak imkansız gibidir ama ikinci siyeyi almak mantıklı bir hale gelir maddi olarak diğer türlü en az 3 yıl boyunca marka olmak için uğraşmanız ve bıkmadan usanmadan siteye emek vermeniz gerekir

iç mimarlık

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
İyi bir fikir yüz binlerce tl den daha değerlidir
Değerli olmasa ucundan biraz bahsedilince domainde bende deyince parası olan hadi başlayalım diye fikir sahibinin peşinden koşmaz

Sıfırdan para kazandıracak proje her zaman en iyisidir yeterki fikir sahibi işinin ehli olsun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al