wmaraci reklam

Koç Üniversitesi vs Bilkent Üniversitesi.. Yardım çağrısı 2 :)

7 Mesajlar 5.071 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Mustafaayaz45 Mustafaayaz45 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğreci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 83 / 28
  • Ticaret 29, (%100)
Kusura bakmayın tekrardan benzer bir konu açıyorum. Ailemle konuştuktan sonra özel okul tercih etmeye karar verdik. Mühendislik okumak istiyorum ve bununla alakalı olarak bilgili olan kişilerle görüşme imkanım oldu. Söylediklerine göre, Bilkent her ne kadar dünya çapında bir üniversite olsa da Ankara'da okuyan birisinin teknolojiyi takip etmek için İstanbul'a gitmesinin büyük bir gereklilik olduğundan bahsettiler. Durum böyle olunca da karşıma tekrar iki seçenek çıkıyor. Koç ve Bilkent Üniversitesi.. Koç, Bilkent'e göre daha yeni bir üniversite olmasına karşın bildiğiniz gibi İstanbul'da yer alıyor. Bu konu hakkında yine fikrinizi almak istedim. Sizce ikisinin birbirinden üstün özellikleri nedir ve sunmuş oldukları eğitim ve düzeydedir.. Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkürler..

dtmuratcan
NovemberNight
drumpoll
glofrum

wmaraci
reklam

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Bilkent Üniversitesi yurt dışı uzantıları daha kaliteli olan bir üniversitedir. Size ''bireysel'' gelişiminizde kanımca en iyi katkıyı Bilkent Üniversitesi katacaktır. He gelelim mesleki gelişime. Ankara'da olması sizi teknolojiden uzak tutacağı anlamına gelmesin zira ders alacağınız adamlar zaten teknolojinin kilit akademisyenleri olacak.

Koç Üniversitesi ise size mesleki açıdan biraz daha artı katacak bir okul. Okuldaki başarı seviyenize göre mezun olduktan sonra Koç Holding bünyesinde sağlam kadrolarda çalışma imkanı, öğrencilik döneminde staj imkanları sağlamaktadır.

İkisine kıyasla benim tavsiyem ''Türkiye'' şartları göz önünde bulundurulursa Bilkent Üniversitesi olacaktır. Zira bizim ülkede 2 tip iş bulunur. Ya akrabası olacaksın, adam kayırıcılık ya da etikete sahip olacaksın. Bu ülkede iş yapmayı değil havasını atmayı daha çok savunurlar. O yüzden ''Bilkentliyim'' etiketi sana daha şimdiden birçok kapıyı açacaktır. Ha diyorsan ki benim Bilkent gibi, ODTÜ gibi etikete ihtiyacım yok ben kendimi daha çok mesleki alanda yetiştirmek istiyorum o zaman Koç.
Mustafaayaz45

kişi bu mesajı beğendi.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Mustafaayaz45 Merhaba hocam şimdi mühendislik okuyan birisi mutlak olarak teorik derslerin yanında pratik alabileceğin uygulamalarada yer vermesi gerekmektedir. O yüzden 2 üniversiteninde gitmek istediğin mühendislik laboratuvarını araştır. Daha sonra dünya sıralamasına bak derim ve ondan sonra seçimini yap bana sorarsan Koç Üniversitesi senin için ideal olacaktır. İstanbulda okumak gerçekten ayrıcalık oluyor. He ama senin kendini nasıl yetiştirdiğinde bu konuda etken. Mezun olursun adam Marmarada okumuştur ama uygulama yok o yüzden işe almazlar diğeride karabük de okumustur ama çocuk geliştirmiştir pratik vardır uygulamada iyidir onu alırlar. Artık çogu kimseler mühendislik diplomasına bakmıyor. Üretken ve gelişime olanak sağlayan beyinleri alıyorlar.
Mustafaayaz45

kişi bu mesajı beğendi.

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Bilkentin PR'si daha yüksek Koç'tan, bilkente git :D

Şaka bir yana, Bilkent daha uygun fiyatı, istanbul pahalı. Tabi üniversite istanbulda yaşanır fakat ekonomik anlamda bilkent.
Mustafaayaz45

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Akademisyen olmayacaksan eğitim kalitesine fazla bakmamalısın. Yani İstanbul'daki dediğin üniversitelerdeki 4 yılın, Bilkent'teki 4 yılından çok daha faydalı olacaktır İstanbul'un sana vereceği iş tecrübesi sayesinde.
Mustafaayaz45

kişi bu mesajı beğendi.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
koç universitesine gitmek iş fırsatlarını aralayacaktır
ebagcuvan Mustafaayaz45

kişi bu mesajı beğendi.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Kuzenim Koç'tan en iyi arkadaşlarım Bilkent ve ODTÜ'den mezun mühendisler. Koç mezunu olan kuzenim yurt içinde çok rahatlıkla iş buldu ve çalışıyor, yakında daha da rahat bir pozisyona geçecek.

Bilkent ve ODTÜ mezunu olanlar endüstri mezunu, biri yurt dışında arge biriminin başında bulunuyor. Diğeri yurt içinde kalite kontrol zincirinde sorumlu olarak görev yapıyor.

Hangisine gidersen git iş imkanını bulacaksın. Ancak bana sorarsan Koç eğer tercihler arasında yer alacaksa, daha sonra Koç şirketleri bünyesinde iyi bir referans elde etmiş olursun ki Özyeğin dahi Koç'tan oyuncu olabilecek öğrencileri daha o yıllardan bünyesine katıyor.

Burada senin için en önemli faktör, sana staj imkanı sunabilecek okulda yer alman. Son dönemde Koç bu üç üniversite arasında öne çıkmış durumda. Sıralama yapmak yersiz olur kalite anlamında ancak benim tercih sıralamamı sorarsan ODTÜ'de ciddi bir kalkulus ile karşılaşırsın ve ciddi zorlar. Bilkent ve Koç biraz daha esnektir, dil konusunda kendini geliştirebilme kabiliyetini kendinde görüyorsan bence Bilkent ve Koç daha iyi konumdalar. Ama ben olsam sosyal imkanları ve İstanbul'u sevmeme ihtimallerimi bi kenara koyarak Koç daha mantıklı geliyor derdim.
Mustafaayaz45

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al