lostyazilim

Bogazici universitesi ogretmenlik

11 Mesajlar 1.621 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

umayya umayya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Senarist/yazar/icerik editoru
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 130 / 43
  • Ticaret 30, (%100)
Merhabalar wmaracinin degerli uyeleri, kardesime Bogazici universitesi fen bilgisi ogretmenligi yada fizik ogretmenligi geliyor. Size sorum bogazicinden mezun olmus olmak ogretmenlik acisindan ileriki yasaminda ne gibi fayda saglar. bulundugu ildeki akdeniz universitesi ile arasinda bariz farklar var midir ogretmenlik bolumleri acisindan? (Maddi acidan akdenizi dusunuyoruz)

Ayrica aslinda kardesim tip okumayi istiyor fakatr 2. Yili eger tercih etmezse 3. Yil olacak. acaba universite okurken tipa yeterince hazirlanma firsati veya imkani olur mu yoksa hic universite yazmadan ve puani kesilmeden tip fakultesine bir kez daha mi hazirlanmali.

umayya40@gmail.com
wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
umayya kesinlikle boğaziçini tercih etmesi gerekir. İleriki hayatına bakılınca kariyer olarak devlette çalışacağına özel sektöre geçip güzel ücretler ile öğretmenlik yapabilir o yüzden bogaz içini seçmesi kariyer açısından iyi olacaktır. Boğaz içinde okuyan bir öğrenci mutlaka yabancı dili ana dili gibi öğrenir bunuda not düşeyim.
umayya

kişi bu mesajı beğendi.

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam elbet farkı olur fakat maddi durum açısından il dışında okumak gerçekten çok zor . Birde İstanbulda okumak daha maliyetli olabilir.
umayya

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
yani akdeniz üni. ile boğaziçi karşılaştırılmayacak kadar büyük farklar var. merak etmeyin o üniversiteyi kazandıysa mutlaka vakıflardan burs alır.
umayya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 130 / 43
  • Ticaret 30, (%100)
Yok hocam zaten ikisinin karsilastirilamayacagi herkesin malumu da. maddi acidan akdeniz mi yazsak diye dusunuyorduk. 52.000 lerde siralamasi vakiflardanda burs alamayabilir.

umayya40@gmail.com

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Fen bilgisi öğretmeniyim, eğer amacı devlette çalışmaksa en kötü üniversitede rahat rahat okuyabilir, ama özel sektör ise üniversitenin az da olsa farkı oluyor. Her şey bir yana fen bilgisi öğretmenliği düşünmesin, daha kolay iş bulabileceği, ataması yapılan bölümler tercih etsin. Ben şu an atanamadım. Sağlık sektörüne de yönelebilir, hemşirelik falan.
umayya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 130 / 43
  • Ticaret 30, (%100)
Cevaplari ve yardimlari icin yorum yapan herkese cok tesekkur ediyorum. Malum cok onemli ve kritik tercihler.
Danisarak yasayanlardan ve tecrubesi olan kisilerden fikir almaya calisiyoruz.Tesekkurler arkadaslar tesekkuler wmaraci.

umayya40@gmail.com

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Öğretmenlikte temel faktör KPSS. Son yaşanan olaylar ve dershanelerin kapatılmasını da göz önünde bulundurursak Boğaziçi mezunu da aynı KPSS'ye girecek Hakkari mezunu da. Bence o puan varken daha güzel işler yapılabilecek bölümleri tercih etmek gerekir. Adı Boğaziçi olsun yeter diyorsanız Boğaziçi İktisat-İşletme bile özel sektörde hepsinden iyidir.
umayya

kişi bu mesajı beğendi.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Kardeşiniz benim gibi klasik kafadaysa, atanayım yeter diyorsa Boğaziçi de Hakkari de aynıdır. Ama kariyer düşünüyorsa Boğaziçi tabii ki en iyi tercih olur. Bildiğiniz gibi öğretmen atamalarında tek kıstas KPSS puanıdır. Oradan çıkınca KPSS'den iyi puan alamazsa yine atanamaz. Ayrıca Boğaziçi'nin jonjon öğrencilerini de göz önünde bulundurun. İlkokulda okul birincisiydim SBS'de derece yapıp en iyi liselerden birine gittim, bizim buranın sosyete mahallesine. 4 sene benim için eziyet oldu. Biz 10 lirayla hafta çıkarırken diğerlerinin haftalık harçlıkları 200 lira falandı. Bazılarına komik gelebilir ama bayaa ezildik, Boğaziçi'ne giden kardeşiniz için de aynı durum söz konusu olabilir.
umayya

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money

• Üyelik 08.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 130 / 43
  • Ticaret 30, (%100)
herkese çok teşekkür ediyorum tekrardan.

umayya40@gmail.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al