şöyle düşün. video.com aldım diyelim.

ben istiyorum ki eglence videoları ayrı bir site olarak eglence.videolari.com domaininde olsun.

Keyword seo çalışması yaparken de doğal olarak eglence.videolari.com domaini için "eglence videolari" keywordünü kullanacağım.

egitim.videolari.com kendine münhasır bir site olacak. "eğitim videoları" da keyword çalışması olacak.

bunun gibi bir çok subdomain ile ayrı ayrısiteler açacağım. burda sorun ne? sorun şu:

egitim.videolari.com "eğitim videoları" keywordü için uygun mu. burada baktığın zaman urlde keywrod mevcut ama site domaini egitim.(videolari.com) egitimvideolari(.videolari.com) değil yani. keywordün urlde bulunması kuralına ilişkin olarak google egitim.videolari.com u eğitim videoları keywordü ile tanıyacak mı? yoksa o o subdomaini sadece daha genel olan egitim keywördü olarak mı algılayacak?

son olarak ana site diğer alt sitelerin içeriklerini gösterecek. son eklenenler en çok okunanlar gibi. Yani diğer sub domainleri bir nevi kategori olarak kullanacak. ana sitenin tek fonksiyonu bu.

böyle bir şeyin aklıma gelme nedeni şu:

ayrı ayrı domain ve sunucu kiralamak istemiyorum. egitimvideolari.com, eglencevideolari.com diye. ama şunu da istemiyorum:

videolari.com/eglence
çok saçma.

o nedenle aklıma subdomainler geldi.