wmaraci reklam
lidertakipci

OHAL' de Kıbrısa Gidilir mi?

10 Mesajlar 4.541 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 204 / 205
  • Ticaret 23, (%100)
Arkadaşlar 27sinde otelde yer ayırttım ve ucağım var kıbrısa gidicem ama OHAL dönemine girdik sorun olur mu evrak falan gerekiyor mu bilen var mi?

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]
wmaraci
reklam

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
Hocam sanırım sadece kimliğiniz yeterli oluyor , ancak yinede valilik / kaymakamlık / muhtarlık ile konuşmanızı öneririm.

LanetOlasi LanetOlasi Lanet Olsun Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 34 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
KKTC'ye gitmek sadece devlet memurlarına yasaklandı sanırım.

mhsn21 mhsn21 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Sıkıntı olmaz.Vatandaşı kısıtlamayacaklarını üstüne basa basa söylediler.
EPINKO

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.yaziyorumyazdim.com/
wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Çıkabilirsiniz fakat sgk dökümünü yanınıza alın, öğrenciyseniz öğrenci belgesi isteniyor yani nereden geçinirsin ne iş yaparsın bunları belgeleyebilmen lazım. Cemaat ile bağlantılı bir şirkette dahi çalışıyorsan çıkarmıyorlar. Yine onların okullarında okuyorsan da durum aynı. En azından sırtçantalılar gruplarından takip ettiğim bunlar var. Yine kendin git pasaport polisine havaalanında sor o da yönlendirir neler istendiğini.

Ek Olarak:

mhsn21 adlı üyeden alıntı

Sıkıntı olmaz.Vatandaşı kısıtlamayacaklarını üstüne basa basa söylediler.

Uygulamayla söylenenler farklı, yani tvlerde dış dünyaya yönelik açıklamaları gerçekmiş gibi kabul edip inanmayın. Vatandaşa yönelik çok baskıcı şeyler yok fakat 1 hafta öncesi gibi de değil. Nihayetinde OHAL var, yayınlanan bildiriye göre Sarhoşluk bile cezaya tabi :)

Burada bazı bilgiler var : http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/ohal-cezalari-ve-ohal-yasaklari-nelerdir-ohal-durumunda-neler-olur-1324613/
EPINKO

kişi bu mesajı beğendi.

mhsn21 mhsn21 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Çıkabilirsiniz fakat sgk dökümünü yanınıza alın, öğrenciyseniz öğrenci belgesi isteniyor yani nereden geçinirsin ne iş yaparsın bunları belgeleyebilmen lazım. Cemaat ile bağlantılı bir şirkette dahi çalışıyorsan çıkarmıyorlar. Yine onların okullarında okuyorsan da durum aynı. En azından sırtçantalılar gruplarından takip ettiğim bunlar var. Yine kendin git pasaport polisine havaalanında sor o da yönlendirir neler istendiğini.

Bu kısma katılıyorum

Ek Olarak: Orada yazan şeyler anayasada yazan kısıtlamalardır.Ona bakılırsa OHAL halka uygulanan bir süreçtir . Sokağa çıkmada bir sıkıntı veya yasak mı var ? Aksine millet torun torbasıyla cümbür cemaat sokaklarda geç saatlere kadar.Temel hak ve özgürlükler mi kısıtlandı ? Herkes fellik fellik her yerde gezip tozuyor istediğinide yapıyor anayasal ölçütler çerçevesinde . Sarhoşta olabilirsiniz ayyaşta . Yeterki kavgaya gürültüye bulaşmayın . Ve kimliğinizi hep yanınızda bulundurun
EPINKO

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.yaziyorumyazdim.com/

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Sıkıntı çıkmaz hocam. Ayın 20sinde arkadaşım londraya gitti. Normal bir vatandaş. Ona sorun çıkmadıysa kıbrısa hiç çıkmaz. Ohal kuralları uygulanmıyor yani rahat olun. Uygulansa kafanı çıkaramazsın camdan.
mexev9 EPINKO

kişi bu mesajı beğendi.

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 204 / 205
  • Ticaret 23, (%100)
Cevap veren herkese teşekkür ederim arkadaşlar aydınlattınız beni. umarım sorun yaşamam pazartesi gidip kaymakamlığa da soracağim
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Ek olarak ben yanlış yönlendirmeyeyim yinede. Arkadaş yurtdışına tatile gitti ama havaalanında herhangi bir sıkıştırma, ekstra kontrol vs oldumu bilmiyorum. O konuda bilgim yok. Ama sonuca dayanarak konuşursam sıkıntı çıkmaz derim yinede.

Hani siz yinede kontrollü gidin. Platin, diş implantı vs varsa raporunuda götürün yanınızda.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

WANTED adlı üyeden alıntı

Cevap veren herkese teşekkür ederim arkadaşlar aydınlattınız beni. umarım sorun yaşamam pazartesi gidip kaymakamlığa da soracağim

Üşenmedim pegasusta çalışan arkadaşlarımdan birini aradım gitti pasaporta sordu, bordo pasaporttan hiç bir şey istemiyorlarmış yurtdışı çıkışlarda, SAW için durum bu fakat polisin insiyatifine kalmış. Evrak isteme sgk dökümü isteme falan sadece ilk bir kaç günün hemgamesinde istenmiş anlaşılan, şu an için böyle bir gereklilik yok dedi.

Bence hangi kapıdan çıkacaksanız oranın pasaport kontrolüne gidip danışın, yer yer değişebilir sıkıntı çıkmasın sonra, en garanti yol bu.

Ek Olarak:

mhsn21 adlı üyeden alıntı

Bu kısma katılıyorum

Ek Olarak: Orada yazan şeyler anayasada yazan kısıtlamalardır.Ona bakılırsa OHAL halka uygulanan bir süreçtir . Sokağa çıkmada bir sıkıntı veya yasak mı var ? Aksine millet torun torbasıyla cümbür cemaat sokaklarda geç saatlere kadar.Temel hak ve özgürlükler mi kısıtlandı ? Herkes fellik fellik her yerde gezip tozuyor istediğinide yapıyor anayasal ölçütler çerçevesinde . Sarhoşta olabilirsiniz ayyaşta . Yeterki kavgaya gürültüye bulaşmayın . Ve kimliğinizi hep yanınızda bulundurun

Ohal kendi başına sokağa çıkma yasağı demek değildir, devletin bunu yapabilmesine olanak sağlayacak ortamı sunar. Yani Anayasada geçen özgürlükler falan OHAL durumunda geçersiz bırakılabilir, devlet isterse alkol satışını pasta satışını benzin satışını araçların yola çıkmasını vs. sorgusuz sualsiz yasaklayabilir. Kahveleri okulları lokantaları terzileri kapatabilir bunun sınırı yok yani. Mesele burada yönetimin ne ölçüde kullanacak olmasıdır. Görünen o ki sizin de söylediğiniz gibi halka yönelik bir baskı planı sokağa çıkma yasakları vs. gibi bir girişim olmayacak. Siyasiler de sürekli bunu vurgulayarak garanti ediyor. Zaten mantıklı olan da bu çünkü ülkede ki karışıklığın sebebi halk değil bizzat devletin ta kendisi, içerisinde hücrelenen terör örgütü.

OHAL'in temel nedeni Fetönün hukuki zeminde kendine yer edinmesidir, bunu kazımanın yolu o hukukun da dışına çıkmayı gerektirir. Yoksa sadece fetö üyesi cemaatten diye bir insanı suç işleyene kadar kimse cezalandıramaz, görevden alamaz, böyle olunca da bunları temizlemek mümkün olmaz. Fetö kitapta hesaba katılmayan bir durum yani, onun için kitabın dışına çıkmak yeni yöntemler kullanmak gerekiyor. Yani OHAL gereklidir ve desteklenmesi gerekir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al