wmaraci reklam
lidertakipci

Kapatılan Vakıf Üniversiteleri

26 Mesajlar 3.775 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Esatozel Esatozel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İletişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 9 / 5
  • Ticaret 4, (%100)
OHAL’de ilk kanun hükmünde kararname yayınlandı. Kanun Hükmünde Kararnameyle, 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yüksek öğretim kurumu kapatıldı. İşte kapatılan üniversiteler:
1- Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara)
2- Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa)
3- Canik Başarı Üniversitesi (Samsun)
4- Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır)
5- Fatih Üniversitesi (İstanbul)
6- Melikşah Üniversitesi (Kayseri)
7- Mevlana Üniversitesi (Konya)
8- Şifa Üniversitesi (İzmir)
9- Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)
10- Zirve Üniversitesi (Gaziantep)
Kaynak: http://www.hazirliksitesi.com/kapatilan-universiteler/

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Zirve güzel üniversiteydi be.

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
16 üniversite diye biliyorum ben, acaba orada okuyan öğrencilere ne olacak

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Kapatılmalardan bazıları sitesinde resmi tatil yazısı var. Ayrıca orda okuyanlar başka okullar geçiş aynı 150 bin ilkokul ortaokul öğrencisi gibi. Son not sayı artacak köklerine gidiliyor

wmaraci
wmaraci

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Kapatılmayıp ele alınamıyor muydu acaba? Yani el değişikliği olsa da hem öğrenciler hem de içlerinde illa ki dürüst insanlar vardır onlara yazık olmasaydı. Tabi bu düşünülmüştür sanırım illa ki. Hayırlısı olsun diyelim.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Ne diyeyim, Hayırlısı olsun.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Emin olun bu liste %10'u bile değil, üstelik yanlışlıkla bu listeye giren cemaatle alakasız kurumları da kabul etti bi m.vekili, çok az da olsa hata var listeden bunlar çıkarılacak, liste sürekli güncellenecek öyle görünüyor. Bu adamların Alevilerden çok alevi derneği-vakfı, göçmenlerden çok göçmen derneği/vakfı, ilçe sayısından çok ilçe iş adamları dernekleri, mebden çok eğitim kurumu var. Şu an için yüzeysel olarak çalışmalar yapılıyor, bu iş derine inmeye başladığına işin içinden kimler çıkacak ağzımız açık izleyeceğiz.

• Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İletişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 9 / 5
  • Ticaret 4, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

16 üniversite diye biliyorum ben, acaba orada okuyan öğrencilere ne olacak

Öğrenciler ödedikleri ücretle ya vakıf ya da devlet üniversitelerine geçerek devlete ödeme yapacaktır diye bir haber var.

tzengin adlı üyeden alıntı

Kapatılmayıp ele alınamıyor muydu acaba? Yani el değişikliği olsa da hem öğrenciler hem de içlerinde illa ki dürüst insanlar vardır onlara yazık olmasaydı. Tabi bu düşünülmüştür sanırım illa ki. Hayırlısı olsun diyelim.

Normalde ya kayyum atanıyor ya da isim değiştirerek devlet kontrolünde devam ediliyor ama bunlar ne olacak tam olarak belli değil. Az önce zirveye baktım zirveyazilima yönlendirilmiş.

LikeSend adlı üyeden alıntı

Emin olun bu liste %10'u bile değil, üstelik yanlışlıkla bu listeye giren cemaatle alakasız kurumları da kabul etti bi m.vekili, çok az da olsa hata var listeden bunlar çıkarılacak, liste sürekli güncellenecek öyle görünüyor. Bu adamların Alevilerden çok alevi derneği-vakfı, göçmenlerden çok göçmen derneği/vakfı, ilçe sayısından çok ilçe iş adamları dernekleri, mebden çok eğitim kurumu var. Şu an için yüzeysel olarak çalışmalar yapılıyor, bu iş derine inmeye başladığına işin içinden kimler çıkacak ağzımız açık izleyeceğiz.

Ne kadarlık bir pay var ilişiği var mı yok mu orasını tam olarak kestirmek ve hakkında yorum yapmak pek sağlıklı bir durum değildir diye düşünüyorum.

Heuristic adlı üyeden alıntı

Ne diyeyim, Hayırlısı olsun.

Öyle.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Esatozel adlı üyeden alıntı

Öğrenciler ödedikleri ücretle ya vakıf ya da devlet üniversitelerine geçerek devlete ödeme yapacaktır diye bir haber var.

Normalde ya kayyum atanıyor ya da isim değiştirerek devlet kontrolünde devam ediliyor ama bunlar ne olacak tam olarak belli değil. Az önce zirveye baktım zirveyazilima yönlendirilmiş.

Ne kadarlık bir pay var ilişiği var mı yok mu orasını tam olarak kestirmek ve hakkında yorum yapmak pek sağlıklı bir durum değildir diye düşünüyorum.

Öyle.

Listeye hatalı olarak giren kurum sayısı 15 den az denebilir
contentwriter Kakarotto ontedi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İletişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 9 / 5
  • Ticaret 4, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Listeye hatalı olarak giren kurum sayısı 15 den az denebilir, bunun içinde Hüdapar'a ait kurumlar, yine Kürtçe eğitim veren bir özel eğitim kurumu, isim benzerliğinden listeye dahil olmuş bir kurum, gibi gibi bir kaç ufak şey var.

Ayrıca devlet içinde yapılanma Fetö ile de sınırlı değil, daha bir çok cemaat tarikat devlet içinde kadrolaşıyor, MTTB mesela aşırı güce sahip bir damar, fetöcü olmayan nurcular hala güçlü bir damar, İsmailağa, Menzil hala çok çok güçlü damarlar. Bu yapılar kendi aralarında kardeşlik hukuku yürüterek devletin kanununu nizamını hiçe sayıyor. 5 ya da 10 yıl sonra Fetö'nün yaptığını bu diğer cemaat/tarikat/yapıların yapmayacağını kimse garanti edemez. İlla teröre girişmelerine de gerek yok, nizamı uygulamak yerine bağlı olduğu gruba mensuplara ayrıcalık tanıması bile ülkenin perişanlığı için yetiyor, bunların tamamı yok edilmeli devletten el çektirilmeli, basit bir insana insanüstü imiş gibi davranacak kadar ahmak olandan bu ülkeye ne hayır gelir ?

Haklısınız hocam. Bu üniversiteler arasında da hatalı olarak girenler var mı, varsa hangisi tam olarak bilgi edinemedim ama Mevlana Üniversitesinin hatanesi boşaltılmaya başlanmış diye bir yazı da gördüm.

Benim tercihlerim arasında da vardı bu üniversiteler arasında 2 tane bakalım ne olacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al