wmaraci reklam

Upload Dosya sitesi açmak. ( Alternatif Öneri )

10 Mesajlar 2.086 Okunma
wmaraci reklam

nefestoo nefestoo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar fikrim ile ilgili dosya upload sitesi kurmak istiyorum.

Bir forum sitesi açacağım burada bilgi ve dosya paylaşacağım. Ancak asıl sorun şuki dosyaların kalıcı olması birileri tarafından yada sistem tarafından silinmemesi ve insanların benim dosya sitem aracılığıyla bu dosyaya ulaştıklarında direk indirmesi kadar güzel birşey olamaz.

Maddi bir çıkarım yok. Reklam olmuyacak en azından kendi dosyaları içerinde barındırıp insanların bu dosyayı indirmesi.

Forum ne diye soracak olursanız. Windows'un tüm sürümleri hakkında indirme dosyaları ve sorunların çözümü. Yıllar önce turkackteam'de bu tarz konularım vardı çoğu site çoğu kişi ücretsiz faydalandı.

Örnek olarak :
https://forum.shiftdelete.net/threads/windows-8-icin-baslat-menusune-son-noktayi-koyuyorum.290064/

Şimdi bana uploand scpriti lazım. Ancak sonunun temel kaynığı şuki basit ama çok güzel arayüzü olan bir platform bulamadım.
Tema seçeneği bulamadım. Bu konuda bilgilerinize tavsiye önerilerinize ihtiyaç duydum.

Bu projemde yardımcı olmanız beni çok mutlu edecektir. Teşekkürler

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/dosya-yukleme-sitesi-362955.html

• Üyelik 18.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bizde şu tarz bir olay var. Bir kişini bir fikri var bir hayali bir hedefi. Bunun için sizden tavsiye istiyor. Misal arkadaşın biri konu açmış. Gittigidiyor.com gibi site açmak istiyorum. Ben insalardan %8 komisyon alcam diye.

Gelen yorumdaki tepkiler.
Sen kendini ne sanıyorsun rakip olcağın site milyondolarlık yatırım yapmış.
Şirket açıp büyük bütceler reklama para yatırman ve bu işten anlayan birsürü yazılımcıya ihtiyaç var.

Kardeşim bu işler göründüğü gibi basit değil. Milyondolarık yatırım'lazım. Varmı sende o para ?
Birisi ordan diyor :) Acaba bende açmayı düşünüyorum 100.000 TL Yetermi sizce ?

Gereken ne peki ? İlan scripti ( Lisanslı bir şekilde 1.000 TL'ye satın aldık.
Gerekli Ödeme yöntemleri için Şirket ( Başlangıç olarak Tanıdığım Esnaf arkadaşımın şirketi üzerine açarım ) vergi olarak ise bayi durumu gibi olcağı için + olarak daha az vergi ödeme imkanı

1.000 TL Bütce ile olcak bir iş için bile insanımız Bize bu işin olmuyacağını söylüyor.

Benim hedef kitlem televizyon başında vakit geçiren insanlar değil ki ? Neden milyondolarları yatırayım. İnteneti kullanırım reklamımı kendim yaparım.
Bütcem ile yapılacak en iyi şeyleri yaparım misal .

Ben çay içmek için uzaya gitcem demiyorum ki o bile yapılır durumdayken hiçbirşey imkansız değildir.

Zor olsa bile aşılacak engel vardır pes edilmediği sürece her işten meyvesini alırsın.
hk1337

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Yazdığın yazıyı üzerime alındım ve 2 saate yakındır araştırma yapıyorum. Sanki projeyi kendim yapacakmış gibi araştırdım inceledim detaylıca. Bu yazacaklarım esasen diğer konudaki arkadaşı daha çok ilgilendiriyor.

Şimdi bir senaryo oluşturdum kafamdan.

Dosya yükleme/indirme sitesi açacağım. Üyelik sistemi olacak, üyelere belli bir miktar alan verilecek ve üyeler panellerine girip bu alana dosya yükleyece veya indirecek bu dosyalar tamamen paylaşılabilir olacak yazılım ona göre hazırlanacak. İnsanların sistemi kullanması için belli bir miktar alan ücretsiz verilecek bu alan proje büyürse artırılacak. Sistem tamamen güvenli olacak RAID 10 yapısında ve Anonymous Offshore olacak yani hiç kimse dosyalarımıza karışamayacak ve hakkımızda bilgi alamayacak.

Şimdi insanların projemizi kullanması için belli bir alan ücretsiz olarak herkese verilecek demiştik, bu alanı başlangıçta 5GB olarak belirledim gerçi piyasada 10 ila 50 GB a kadar ücretsiz verenler var ama olsun biz 5 GB verelim ilk başta. En uygun bula bildiğim firmalardan birinde 4 TB alanımız olacak aylık 100 TB bant genişliğimiz olacak.

4000 GB / 5 GB = 800 5GB dan 800 kişiye hizmet verebileceğiz başlangıçta

Sistem özelliklerimiz

HP DL180G6
2x Intel Quad Core E5504 2.0 Ghz
4 GB DDR3 RAM
4x1TB Sata2 HDD
CentOS x64 DirectAdmin Panel
2x IP Adress
24-Port 1 Gbps Private Switch
---------------------------------------------+

Aylık 170 € = 572 TL

Alan Adı = 60 TL ( Tüm Bilgilerimiz Gizli Kalıyor)

Site Yazılım = 500 TL ( Başlangıç için çok gelişmiş bir sisteme gerek yok )

Reklam Bütçesi = 1000 TL

----------------------------------------------------------------------------------------------+

İlk ay gider= 2132 TL / sonraki aylar 572 TL

ilerleyen dönemlerde harddisk sıkıntısı başlarsa ek fiyatlar ile toplam sistem alanı artırılabiliyor.

12x1 TB = 80 TL/ay
12x2 TB = 200 TL/ay
12x3 TB = 282 TL/ay

Buyur kardeşim ben senin yerine hesabı kitabı yaptım. İstediğin an başlayabilirsin.

Yani kimse sen güzel haller kuruyorsun diye sana bedavaya sunucu vermeyecek öyle olsa hepimizin güzel hayalleri var. Hayal etmekle olmuyor para lazım para.
23759 nefestoo MuhammedAVCI

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
"şuki dosyaların kalıcı olması birileri tarafından yada sistem tarafından silinmemesi ve insanların benim dosya sitem aracılığıyla bu dosyaya ulaştıklarında direk indirmesi kadar güzel birşey olamaz. "

İmkansıza yakın bir şeyden bahsetmişsiniz hocam bütçe lazım buna ciddi ölçüde alan lazım finanse etmek lazım sağlam bir şekilde yoksa toptan patlarsınız hemde baya sorunlara yol açar size

Ama benim asıl merak ettiğim içeriye yüklenecek dosyalara karışılacak mı onu atma şunları at bunları bende barındıramazsın denilecek mi güvenliği ne olacak vs dosyalar düz FTP şeklinde mi yoksa şifrelimi barınacak ne olacak bunlar önemli öncelikle

sene 2016 birisi sisteme sızdığında dosyaların akibeti vs ne olacak

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Bu ülkede yapılması en zor işlerden biridir dosya upload sistemi kurmak ve uzun sureli kalmak.. Host fiyatları özelliklerine göre malum.. Lisans sorunları ise ayrı bir dert.. Bu işi en uzun soluklu ve iyi hemenpaylas yaptı ama oda dayanamadı sonunda kapandı..

Yabancı ülkelerde terabaytları aşan kapasite ile çalışan yerler var.

Köstek olmak istemem ama bence sadece kendin için bile olsa bu işe hiç bulaşma derim ben.. Tabi bu benim kişisel düşüncem..

Dosyalarını yandex e at ve paylağ en kolayı bu.

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
cihaneken hocam üşenmemiş kendi blog sitesine yazı hazırlar gibi hazırlamış valla ellerine sağlık hocam :D
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Yazdığın yazıyı üzerime alındım ve 2 saate yakındır araştırma yapıyorum. Sanki projeyi kendim yapacakmış gibi araştırdım inceledim detaylıca. Bu yazacaklarım esasen diğer konudaki arkadaşı daha çok ilgilendiriyor.

Şimdi bir senaryo oluşturdum kafamdan.

Dosya yükleme/indirme sitesi açacağım. Üyelik sistemi olacak, üyelere belli bir miktar alan verilecek ve üyeler panellerine girip bu alana dosya yükleyece veya indirecek bu dosyalar tamamen paylaşılabilir olacak yazılım ona göre hazırlanacak. İnsanların sistemi kullanması için belli bir miktar alan ücretsiz verilecek bu alan proje büyürse artırılacak. Sistem tamamen güvenli olacak RAID 10 yapısında ve Anonymous Offshore olacak yani hiç kimse dosyalarımıza karışamayacak ve hakkımızda bilgi alamayacak.

Şimdi insanların projemizi kullanması için belli bir alan ücretsiz olarak herkese verilecek demiştik, bu alanı başlangıçta 5GB olarak belirledim gerçi piyasada 10 ila 50 GB a kadar ücretsiz verenler var ama olsun biz 5 GB verelim ilk başta. En uygun bula bildiğim firmalardan birinde 4 TB alanımız olacak aylık 100 TB bant genişliğimiz olacak.

4000 GB / 5 GB = 800 5GB dan 800 kişiye hizmet verebileceğiz başlangıçta

Sistem özelliklerimiz

HP DL180G6
2x Intel Quad Core E5504 2.0 Ghz
4 GB DDR3 RAM
4x1TB Sata2 HDD
CentOS x64 DirectAdmin Panel
2x IP Adress
24-Port 1 Gbps Private Switch
---------------------------------------------+

Aylık 170 € = 572 TL

Alan Adı = 60 TL ( Tüm Bilgilerimiz Gizli Kalıyor)

Site Yazılım = 500 TL ( Başlangıç için çok gelişmiş bir sisteme gerek yok )

Reklam Bütçesi = 1000 TL

----------------------------------------------------------------------------------------------+

İlk ay gider= 2132 TL / sonraki aylar 572 TL

ilerleyen dönemlerde harddisk sıkıntısı başlarsa ek fiyatlar ile toplam sistem alanı artırılabiliyor.

12x1 TB = 80 TL/ay
12x2 TB = 200 TL/ay
12x3 TB = 282 TL/ay

Buyur kardeşim ben senin yerine hesabı kitabı yaptım. İstediğin an başlayabilirsin.

Yani kimse sen güzel haller kuruyorsun diye sana bedavaya sunucu vermeyecek öyle olsa hepimizin güzel hayalleri var. Hayal etmekle olmuyor para lazım para.

Yukarıda verdiğim örneği üstünüze alındıysanız eğer çok özür dilerim sadece basit konular için örnek vermiştim.

Mesela diyelim benim şuan bir diğer projem şikayet scripti bu tarz konuları ele baktığımda bu nötr bir durumla karşılaştığım için bu şekilde yazdım.

Senaryoyu biraz değiştirsek ? Üyelikle dosya upload edilecek
Amaç şuki Silinme durumu söz konusu olmuyacak kendi uploadsiteni kurcaksın. Sadece senin dosyaların belli miktarda bir alan örnek alırsak 500 GB

Her yıl için ne kadar bir bütçe gerekir ? Bu arada hangi siteden bu fiyatları bakıyorsunuz paylaşırsanız sevirim.

Yanlış anlaşılmasını istemem forumda yeniyim. Sadece bu tarz konularda bilgim yok amacım ise sizlerle birlikte birşeyler öğrenmek ve bu tarz araştırmalarda insanlarında bu konu sayesinde fikir sahibi olması. Teşekkürler

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Sunucu fiyat bilgisini BURADAKİ adresten aldım, yabancı oldukça büyük bir hosting formunda edindiğim bilgilere göre bu firma amsterdam sunucuları üzerinden offshore hizmet veriyormuş yani hiç kimse sizin dosyalarına karışamayacak ve bilgilerinize ulaşamayacak, warez dosyalar veya telif hakları ile ilgili bir sorun olduğunda başınız ağrımayacak.

Anonymous Offshore hizmetlerde siz açık vermedikçe kimse size ulaşamaz çünkü bu hizmeti veren şirketler hiç bir şekilde ip ve log kayıtları tutmuyor.

Ayrıca yüksek dosya boyutlarını barındıran pek fazla servis sağlayıcı yok heleki bu fiyatlara, ayrıca birde 100tb.com var fakat bu şirket A.B.D yasalarına göre hizmet vermekte yani warez içerik kabul edilmiyor. Ayrıca eğer 500GB yetecekse daha sağlam olan https://webcare360.com/ firması var fakat fiyatlar biraz tuzlu.

Yani verdiğim sitelerden ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir sunucu ayarlayıp (özellikleri kendiniz belirleyebilirsunuz ilk verdiğim sitede) aylık çıkan ücreti 12 ile çarptığınızda aylık gider ortaya çıkar.
Burada zaten en önemli şey sunucu olacaktır zaten kaale alınacak tek giderde odur, diğerleri ufak şeyler.

grsy grsy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1256
  • Beğeniler 148 / 399
  • Ticaret 22, (%95)
cihaneken Güzel analiz :)
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

hesap satış
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al