DigitalOcean kullananlar ?

37 Mesajlar 3.939 Okunma
smmexpress

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Tural Abiyev İlgili pakette 10.000 anlık kaldıracak şekilde optimizasyon yapabilir

wmaraci
reklam

NeutronRase NeutronRase WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 17 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
Dostum açıkcası bu zamana kadar kullandığım en sağlam firma. Neden diye sorarsanız hem destek açısından hemde hizmet açısından hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmadı.

duaevi duaevi http://link.tl/O8Cu tema Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 24 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
hocam godaddy daha iyi fiyat olarak bu paket 3 tl

Başlangıç Düzeyi
Tek bir web sitesi barındırın.
Yalnızca

2,99 TL/ay

%50 indirim

yenileme yaptığınızda ayda 5,99 TL 4

Sepete Ekle
1 web sitesi
30 GB Depolama Alanı
Sınırsız bant genişliği
10 e-posta adresi

https://www.bitexen.com/?ref=7588845
Kayit olup hesabi onaylatinca 20 TL hediye.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
cihaneken Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

Konu sahibinede ( sovetski ) şunları belirtmek isteriz.

-Alacağınız sunucu saf şekilde istediğiniz işletim sistemi kurularak verilir.Panel vs kurulumu yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.Tabi firmanın ücretli/ücretsiz panel seçenekleride olabilir.Bu konu hakkında bilgim bulunmuyor.512 MB Ram bir vds'de 10.000 anlık kullanıcının barınacağı ihtimalini görmüyorum.Zaten paneliniz %20 kadar ram tüketimi yapacak.Bu tüketim panelden panele değişir.Plesk kurarsanız çok fazla tüketim yapar.Tabi ben plesk önermiyorum sadece bilgilendirme amaçlı söyledim.512 MB VDS'ye "Centos Web Panel" kurmak doğru olur.Şu zamanda stabil çalışması sağlanmış bir panel diyebilirim.Ayrıca Centos Web Panel üzerinde Nginx - Apache ve Varnish Cache Serveri bir arada kullanabiliyorsunuz.Bu oldukça avantajlı bir durum yaratır sizin için.Oldukça fonksiyonlu ve az ram tüketimi yapan bir paneldir.Kurulumunda temel optimizasyonlarınıda kendisi yapmaktadır.512 MB bir sunucuda 3 site barındırılır 10 sitede barındırılır.Önemli olan hit durumudur.

Bu konu hakkında detaylı çözüm sağlayabiliriz.Sunucu alırsanız ayarları konusundada yardımcı olabiliriz.

wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
cingan Cpanel kurmak mecburuyetindesin diye bir kanun maddesi görmedim ben. Ayrıca reseller hosting ile cloud server arasındaki farkları araştırmanızı tavsiye ederim. Ayrıca aynı paket belirtmiş olduğunuz firmada 2 misli fiyata satılıyor. http://centos-webpanel.com/features

NTBol Önceki mesajımdada belittiğim gibi pek yaygın olarak bilinmese de tamamen ücretsiz olan ve cpanelin yapabildeğinden daha fazlasını yapabilecek olan Açık Kaynaklı CWPanel var. http://centos-webpanel.com/features

duaevi Bahsettiğin şeyle bu konuda geçen şeyler farklı şeyler, sizin dediğiniz hosting paketi konuda pahsi geçen şey ise sunucudur.

narinhosting Bende birçok başka denemeden sonra CWP kullanmıştım gerçekten bu panel sistemi hiç yormuyor sistemde sanki hiç yokmuş gibi çok iyi performansı var ve sanki WHM ve cpanelin özelliklerinin birleştirilmişi gibi birşey.

cingan cingan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 44 / 33
  • Ticaret 111, (%100)
cihaneken hocam ben vps değil reseller alsın dedim
en iyi panel c panel olmasa sitelerin yüzde doksanı tarafından tercih edilmezdi. kendine özel ip adresi aldıktan sonra arkadaş reseller alınca aylık 20 lira ödeyecek diyelim
aynı kaliteye digital oceanda sahip olmak için ne kadar ücret ödeyecek 18 lira aylık oraya 14 dolar c panel lisansı 14 dolar lite speed lisansı 100 liradan fazla ödeme yapması gerekiyor ki aynı performansa sahip olsun

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
en iyi panel c panel olmasa sitelerin yüzde doksanı tarafından tercih edilmezdi.

cingan
%90 kullanım oranına sahip değil bundan emin olabilirsin. Ayrıca tercih sebebine gelirsen bunu şuna benzetebiliriz Neden resmi kurum ve firmalar php kullanmıyorda asp kullanıyor? Asp daha iyi olduğu için değil tabiki, firmaların ve kurumların asp tercih etmesinin sebebi en ufak bir sorunda hesap soracakları kişinin microsoft olmasıdır. Oysa php de hesap sorabileceğiniz kimse yoktur.
Aynı şekilde cpanel de en ufak bir sorunda hesap soracağınız birisi var karşınızda fakat CWP de hesap soracağınız kimse yoktur. Anlaşılan para harcamayı çok seven birisiniz siz cpanel al , litespeed al bilmem ne yap, halbuki bunların yapabildiklerinin nginx de yapabiliyor, aradaki farkmı ne? Aradaki fark bu işlerden hiç anlamayan birisi bile litespeed yönetebilir fakat nginx yönetebilmek için ileri düzeyde bilginiz olmasıgerekiyor. Fakat performans konusunda ikisinden birisi üstün olarak seçilemez eşittir diyebiliriz.

Neyse kimsenin avukatı değilim sadece böyle tatlı tatlı tartışmayı çok seven biriyim haklıda olsam haksızda olsam tartışmak iki tarafada + değer kadar. :D
Ayrıca her zaman için ücretsiz olan şeyler benim için bir adım önde sayılmaktadır.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Digitalocean gibi çalışan ve oldukça memnun kaldığım alternatif bir sistemi önerebilirim size. vultr.com siteside aynı digitalocean mantığında çalışmaktadır ve $5 dolarlık paketinde 768 MB lık ram ve 15 GB SSD disk mevcut :)

Yaklaşık 2 yıl kullandım sıkıntısız çalışmaktadır. Digitaloceanı hiç kullanmadım, kayıt dahi olamadım açıkcası :)

Refli Link: Refli Link

Refsiz Link: https://vultr.com

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Machine evet digitalocean da hesabınıza ücret yüklemeden hesap aktif olmuyor.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Machine evet digitalocean da hesabınıza ücret yüklemeden hesap aktif olmuyor.

Önerdiğim firmada da aynı şey geçerli ancak digitaloceande pre-paid kartlar kabul edilmiyor ne yazık ki. Benim gibi öğrenci olan kişilerde kredi kartı ne yazık ki olmuyor ve paypal hesabıda olmayınca haliyle ödeme yapamıyorsunuz digitaloceande.

Önerdiğim firmada pre-paid kartlar kabul ediliyor ve paypal harici bitcoin sistemide mevcuttur. Aynı digitalocean gibi kredi sistemli çalışıyor, saatlik ücret alıyor. Hesaba kredini ekliyorsun açıyorsun sunucunu 5 dakikada panelsiz temiz işletim sistemi kuruluyor gerisi sana kalmış.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al