freelance iş ilanları

Domain Uzantısı Ne Kadar Önemli ?

13 Mesajlar 1.781 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

fexkomin fexkomin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Z** G**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba arkadaşlar sizce domain uzantıları ne kadar önemlidir ?

Örneğin beğendiğim boşta bir domain var. Tüm uzantıları dolu.

Bir zararı olur mu ?

Google indexlenmemesi gibi sorunlar oluşur mu ?

Teşekkürler...

wmaraci
reklam

sercanaksu sercanaksu Myatika Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek işci:)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 43 / 98
  • Ticaret 36, (%100)
seoçalışmayan.com u seocalışan.win herzaman geçecektir kardeş com,net,org bunlar alışılmış domainler google gözünde ilk göz ağrıları ama unutma kimse evladını ayırmaz:) win da googlenin bir parçası :) al gitsin
Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

brba brba Buraya Reklam Alınır Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Turkiye Yatirim
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 17 / 47
  • Ticaret 3, (%100)
Sitenin sağ üst kısmında arama çubuğu var. Başlığınızı kopyalayıp o kısma yapıştırdığınız ve arattığınız takdirde daha önce buna benzer onlarca başlığın açılmış olduğunu ve yüzlerce cevap aldığını; bu cevaplar doğrultusunda da fikir beyan edenlerin büyük çoğunluğunun uzantının fazla önem arz etmediği yönünde yorum yaptığını göreceksiniz.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
brba Elbet zıt görüşler olacak ki bunlardan bir tanesi benim düşüncem, şahsi düşüncem aslında o kadar da önemli değil ama ben düşündüklerimi yansıtmak isterim. (Not: Sizin bu düşünceyi desteklediğinizi bilmiyorum, bu yüzden size bir şey demiyorum :) )

Domain uzantısının önemi var mıdır ?

Bu sorunun cevabı koskoca EVET'dir. Neden derseniz eğer, arama motorları tarafından alışılan ve uyarlamalarını, alt yapısını bu uzantılara göre düzenlemiş ek olarak çalışma alternatifi sunmuştur. Çalışma alternatifinden kastım SEO'dur.

Siz .com uzantısı ile .win yada .tech yada, yada, yada işte :) Bunları bir arada tutabilir misiniz ? Hem ziyaretçi için bilindik url yapısı ayrıca bazı uzantılar ise ülke destekli olduğu için her ülkede çalışmalar etkili olmaz.

Örneğin ALMANYA ülkesindeki sitelerin çoğu .de uzantılıdır. Yani demek istiyorum ki hobi olarak alıp kullanabilirsin ama yatırım için düşünüyorsan hiç tavsiye etmem konu sahibi arkadaşım. Çünkü bu tür projeler yüksek bütçe gerektirir. Umarım bu söylediklerimden uzantının önemini anlamışsındır. :)
brba

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

brba brba Buraya Reklam Alınır Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Turkiye Yatirim
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 17 / 47
  • Ticaret 3, (%100)
SerkanALAZ Benim biz uzantısı ile de tutan ve para kazandıran sitem oldu fakat aynısını com uzantısı ile de denemediğim için uzantının ne kadar önem arz ettiği konusunda net bir yorum yapamayacağım. Eğer kısa vadede para kazandırsın diye düşünülüyorsa farklı uzantı gayet tabi olabilir ama yatırımlık düşünülüyorsa kesinlikle com uzantısının alınmasından yanayım. Sahibiyle iletişime geçildiği zaman talip ölücü değilse ve sahip çılgın teklifler beklemiyor ise uygun miktarda anlaşılıp ticaret yapılabilir.
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Z** G**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 14, (%100)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

brba Elbet zıt görüşler olacak ki bunlardan bir tanesi benim düşüncem, şahsi düşüncem aslında o kadar da önemli değil ama ben düşündüklerimi yansıtmak isterim. (Not: Sizin bu düşünceyi desteklediğinizi bilmiyorum, bu yüzden size bir şey demiyorum :) )

Domain uzantısının önemi var mıdır ?

Bu sorunun cevabı koskoca EVET'dir. Neden derseniz eğer, arama motorları tarafından alışılan ve uyarlamalarını, alt yapısını bu uzantılara göre düzenlemiş ek olarak çalışma alternatifi sunmuştur. Çalışma alternatifinden kastım SEO'dur.

Siz .com uzantısı ile .win yada .tech yada, yada, yada işte :) Bunları bir arada tutabilir misiniz ? Hem ziyaretçi için bilindik url yapısı ayrıca bazı uzantılar ise ülke destekli olduğu için her ülkede çalışmalar etkili olmaz.

Örneğin ALMANYA ülkesindeki sitelerin çoğu .de uzantılıdır. Yani demek istiyorum ki hobi olarak alıp kullanabilirsin ama yatırım için düşünüyorsan hiç tavsiye etmem konu sahibi arkadaşım. Çünkü bu tür projeler yüksek bütçe gerektirir. Umarım bu söylediklerimden uzantının önemini anlamışsındır. :)

brba adlı üyeden alıntı

Sitenin sağ üst kısmında arama çubuğu var. Başlığınızı kopyalayıp o kısma yapıştırdığınız ve arattığınız takdirde daha önce buna benzer onlarca başlığın açılmış olduğunu ve yüzlerce cevap aldığını; bu cevaplar doğrultusunda da fikir beyan edenlerin büyük çoğunluğunun uzantının fazla önem arz etmediği yönünde yorum yaptığını göreceksiniz.

sercanaksu adlı üyeden alıntı

seoçalışmayan.com u seocalışan.win herzaman geçecektir kardeş com,net,org bunlar alışılmış domainler google gözünde ilk göz ağrıları ama unutma kimse evladını ayırmaz:) win da googlenin bir parçası :) al gitsin

brba adlı üyeden alıntı

SerkanALAZ Benim biz uzantısı ile de tutan ve para kazandıran sitem oldu fakat aynısını com uzantısı ile de denemediğim için uzantının ne kadar önem arz ettiği konusunda net bir yorum yapamayacağım. Eğer kısa vadede para kazandırsın diye düşünülüyorsa farklı uzantı gayet tabi olabilir ama yatırımlık düşünülüyorsa kesinlikle com uzantısının alınmasından yanayım. Sahibiyle iletişime geçildiği zaman talip ölücü değilse ve sahip çılgın teklifler beklemiyor ise uygun miktarda anlaşılıp ticaret yapılabilir.

Yorumlarınızı dikkate alacağım. Zaman ayırıp fikrinizi sunduğunuz için teşekkürler...

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Google önemi yok diyor, vatandaş var. İkisinin arasını bul

kenan3507 kenan3507 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bazen tr.gg leri bile ilk sayfalarda görüyorum var sen düşün :)

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Z** G**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 14, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Google önemi yok diyor, vatandaş var. İkisinin arasını bul

Herkesin düşüncesi değerli olsada, Google'nın daha önemli olduğunu düşünüyorum :)

kenan3507 adlı üyeden alıntı

Hocam bazen tr.gg leri bile ilk sayfalarda görüyorum var sen düşün :)

:)

fullvizyon fullvizyon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Bilişim - Kurumsal Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 56 / 27
  • Ticaret 8, (%100)
Kullanıcı sadakati yaratma ve marka bilinirliği oluşturma gibi iki önemli faktör açısından evet '' com '' uzantı önemli, seo meo işleri için com ile co arasında fark yoktur. Rekabette kan gövdeyi götüren kelimelerde name vs uzantılarla defalarca ilk sayfaya çıkmışlığımız var.

Sektörde Çeyrek Yüzyıla 10 Yıl Kaldı ; Fullvizyon.Net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al