wmaraci reklam
lidertakipci

40 Bin TL hangi arabayı almalıyım?

71 Mesajlar 9.736 Okunma
wmaraci reklam

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
Golf al hocam

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

JimmyJoker adlı üyeden alıntı

ermaneray skoda daha önce kullandınız mı hocam acaba? daha önce hiç skoda tavsiye etmediler ondan soruyorum.

Skoda diye genelleme yapmak yanlış her otomobil markasının öne çıkan modelleri vardır veya kötü modelleri vardır
Benim size önerdiğim araçları inceleyin size uygun olacağına inanıyorum

1.6 üzeri otomobiller her zaman daha performanslı olur
Ayrıca sıfır boş bir otomobil alacağına 10 senelik full dolu bir otomobil alman daha doğru olur full donanımlı bir aracın koltuğuna oturup direksiyonu tuttuğunda bu farkı kolayca anlarsın

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
Chevrolet aveo da bak derim spor araba bende var hb kasa 1.4 ama bütçe 40 ise i20 yeni kasalardan alabilirsin
yKz

kişi bu mesajı beğendi.

www.osmanlidavetiyeci.com

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
yKz hocam bu İ20 ler 5 inci vites 3 bin devirde kaç km hız yapıyor?

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.
wmaraci
wmaraci

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)

ProThemes adlı üyeden alıntı

Chevrolet aveo da bak derim spor araba bende var hb kasa 1.4 ama bütçe 40 ise i20 yeni kasalardan alabilirsin

Chevrolet Türkiye'den çekildi yedek parça sıkıntısı yaşarsın dediler hocam.
yKz

kişi bu mesajı beğendi.

Turgenyev Turgenyev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 22 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Linea tavsiye etmem, hantal bir araç.

Volkswagen Jetta, pasat tercihlerim arasında olurdu. Zevkine uyuyorsa honda, toyota corolla da iyidir.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress İşleriniz eksiksiz yapılır.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

hayran adlı üyeden alıntı

Valla bende yemedim içmedim netten kazandık ettik arabamı değişeceğim yaşım daha 20 altımda skoda felica var 95 model bu aracımı satıp yada takas ile golf 5 almayı düşünüyorum. yakıt konusunda yakıyor diyorlar ama kafaya koydum :) sanada tavsiye ederim,

Golf 5'in yaktığı her kuruş helaldir :) tipiyle alakasız şekilde deli gibi yol tutan taş gibi sağlam bir araba. Alacaksan BGU motor kodlulardan al 102bg olanlardan. LPG uyumludur 20 kuruş civarı yakıyor şu an için. FSİ motor lpg uyumsuz ve bütün zevkini alıp götürür, o yüzden 1.6 eski teknoloji motordan şaşma Golf V için en iyi seçenek o. Hatta tüm benzinli VW'ler için en iyi seçenek bence o meşhur 1.6 hitler motor,AFT olur AKL olur BGU olur hepsi aynı temelli zaten, haa yakıt sorun değilse 1.8T AGU motor zevkine doyum olmaz ama daha teferruatlı ve masraflı işte.

Konuyu açan arkadaşa da : Fluence'den uzak dur, ilk babam sürmüştü traktör gibi araba demişti inanmamıştım, sonra yeni kasa Corsa sürmüş şu bile ondan 10 kat iyi demişti :) bir sürdüm ki gerçekten takoz gibi araba. Linea en ayar olduğum modellerdendir ama o bile Fluence'den iyi :) o araba o paralara nasıl satılıyor anlam veremiyorum zaten, insanlar sürmeden mi alıyor acaba, Toros'un bile bir karakteri zevki var Fluence de o bile yok.

Güncel piyasa fiyatlarını takip etmiyorum bir süredir ama : Focus , Auris, Jetta-Golf, Passat, i30 , Civic , Octavia arasından birini seç. Tamamı piyasası olan, parçası kolay bulunup ucuza alınan (Toyota parça durumu farklı biraz ama aralarında en uzun ömürlüsü de o aslında) , sorunsuz sıkıntısız baş ağrıtmayan araçlardır. Sedan alacaksan lpg uyumlu benzinli motorlarını al masrafı az olur yakıtı ise dizel ayarındadır, dizel gibi hassas davranmak zorunda kalmazsın. Aynı paraya şunlardan birine sahip olmak varken Linea falan bakma derim, hepsi Linea ve Fluence'den 5 gömlek üstün araçlar.

AkarTaahhut AkarTaahhut akartaahhut.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 20 / 35
  • Ticaret 2, (%50)
mekanik ve araçlarla ilgili takıldıgın noktalari bana sorabilirsin otomotiv teknolojileri / mekanik mezunuyum :D

30-40 bin tl'e bulabilirsen ki biraz zor toyota auris'i önerebilirim benim araçım toyota auris 1.4 - skypack dizel otomatik şanzıman, sınıfına göre gayet iyi kelepir fiyata veren olabiliyor bulabilirsen tavsiye ederim görünüm olarak hem şık hemde kaliteli fazla cepte yakmıyor,

onun hariçinde polo yu önerebilirim onlar biraz tuzlu oluyor misal kuzenim rent a car ofisi var, 2015 model poloyu full pack 80 küsür bin liraya aldim demişti,

sen ikinci el alicaksın sanırsam sana tavsiyem 2013 veya üstü toyota auris olur, kelepir fiyata bulursun bence

+ sakın linea alayim deme :D

yKz yKz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 22 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

PcDelisi adlı üyeden alıntı

yKz hocam bu İ20 ler 5 inci vites 3 bin devirde kaç km hız yapıyor?

Çok vites isteyen vir araba 2bin devirde hemen vites atmanı söylüüyor ekranda.
3 bin devirde 5. vitesde 100 le felan gidiyorsun
ama şuana kadar 196 gördüm antalya yolunda

Ek Olarak:

LikeSend adlı üyeden alıntı

Güncel piyasa fiyatlarını takip etmiyorum bir süredir ama : Focus , Auris, Jetta-Golf, Passat, i30 , Civic , Octavia arasından birini seç. Tamamı piyasası olan, parçası kolay bulunup ucuza alınan (Toyota parça durumu farklı biraz ama aralarında en uzun ömürlüsü de o aslında) , sorunsuz sıkıntısız baş ağrıtmayan araçlardır. Sedan alacaksan lpg uyumlu benzinli motorlarını al masrafı az olur yakıtı ise dizel ayarındadır, dizel gibi hassas davranmak zorunda kalmazsın. Aynı paraya şunlardan birine sahip olmak varken Linea falan bakma derim, hepsi Linea ve Fluence'den 5 gömlek üstün araçlar.

Hocam arkadaş 40 bin tl demiş. Focus Auris Jetta Gold passat İ30 Octavie bunları 40 bin tl ye alamaz ki ;
Parası olsa ben 100 binlik araba bakarım derdi sizin dediğiniz araçlar en boşu 60 binden başlıyor.
i30 fizel otomatik en full kasası 90 bin tl şuan düşünün gerisini.
Benim i20 önermemdkei amaç ise biizzat 4 ay araştırdım buldum aldım şuan da çok memnunum. fiyatı 45 e aldım şuan 48 e falan 2.el 2015 bulunabilir düşük km de.
Sıfırı 1.2 benzin elit blue full + cam tavan 60 bin ediyor ama gerek yok sıfır almaya bence. 15 bin olcak araba en az ben arabayı aldığımda 15 binde 6.7 lt yakarken kullanıcı tarafından ben kullanmaya başladım 6.5 düştü.sonra 15bin bakımına soktum servise garanti.sonra şuan 5.8 5.9 6 yakıyor değişiyor.Dur kalk arabadaki yolcu sayısı vs. ortalama 5.9 ama

Ek Olarak: Renault ve FİAT dan uzak dur derim.
Kia ve Hyundai yeni kasalar bütçene uygun olabilir kanatındayım memnun kalmayan hiç görmedim.
Piyasalarıda 2015 yılında POLO dan aynı segment. 7bin adet daha çok satıldı ford fiesta hB yide geçti.

WebTa WebTa Tengri Biz Menen! Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 40 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Ford fiesta tavsiye edebilirim.

Wv parça konusunda çok pahalı. Polo bi aracımız vardı bir servise girdiğimizde çok fazla masraf çıkartırdı.
Fiat linea 0 aldı akrabam arabının kendi kendine cd çalar felan bozuldu. Yurt dışında yaşıyorlar. Yazları kullandıkları halde hemde. 2016 model araba sıkıntı çıkardı.
Renault dersen. Eski bi clio4 kullanıcısıyım. Çok memnundum,o motor sesini dinlemek çok hoşuma giderdi. Traktör gibi felan çalışmıyor. Motor sesi vardır zevk verir aynı öyle. Fluence tavsiye etmem pazardan çekilecek o araç diye biliyorum.
Opel Astra bence gayet sağlam ve iyi araba kesinlikle uygun fiyat temiz bulursan tercihin olmalı. Yeni kasa değilde bir önceki kasayı bu fiyatlar temiz bulursunuz diye düşünüyorum piyasası nasıl bilmiyorum şuan ama. Önceki kasa dediğime bakmayın hala 0'ı üretiliyor eski kasanın bile çok tutulan bi kasa.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al