wmaraci reklam
lidertakipci

Arayüz Tasarımı | Yorumlarınız

40 Mesajlar 5.694 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ozcev Ozcev WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 52 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

AtilgaN adlı üyeden alıntı

Zaten saçma sapan çizim yapan tasarımcıları anlamıyorum. Onlar tasarımcı değil zaten kodcular pek göz zevkinden anlamazlar :D Biraz flat karışık birşeyler olacak detaylara çok önem verdiğim için header canımı okudu ama bitti :)

Bir kere bu çizimi yapıp bunu demen bile zoruma gitti. Ben bir çizer aynı zamanda da kodcu dediğin front-end tasarımcıyım. Simetriye önem vermemişsin. Font ayarın dengesiz. Header de logo ve menü oranında kalitesiz, umarım işine önem verdikten sonra insanları eleştirmeye başlarsın. Yine de eline sağlık.

wmaraci
reklam

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Ozcev hocam her lafı üzerinize alınıyorsanız işiniz zor. Zaten boş vakitte çizilmiş tasarım olduğunu belirttim ve dosyaları ara sıra kurcalıyorum. Kalitesiz olduğunu söyleyemezsin, çünkü bunu net olarak görmüyorsun resim yükleme siteleri ve üzerindeki filtre onu kapatıyor. İnsanları eleştirmedim ben sen front end olmuşsun ama piyasayı sanırım takip etmiyorsun, aç bi Google'ye yaz haber temaları diye ondan sonra buraya gelip konuşacaksın. Ayrıca bu atarın sebebini anlamadım ? Garezin mi var ? Ayrıca çok profesyonel tasarım olduğunu söylemedim, sen zaten çok profesyonel birisi olsaydın buraya yazmazdın. Çekemediğin birşey mi var ? Bir kaç arkadaştan öneri aldıktan sonra düzeltmeler yaparak koda dökecez ve WP ile paylaşacaz. İşimi görmeden işime emek verip vermediğimi anlarsın. Sende biraz insanlara önem ver ondan sonra konuş, buraya gelip gece gece milletin canını sıkma. Sağol :)
Ozcev

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Bence filigran koyacak kadar kaliteli olmamış. Menü bildiğimiz sahifa menüsü. Üst kısım standart (solda logo sağda reklam alanı), son dakika, manşet, yan alan vs hepsi orantısız olmuş. Onu önce ayarlaman lazım.
Ozcev

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 52 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

AtilgaN adlı üyeden alıntı

Ozcev hocam her lafı üzerinize alınıyorsanız işiniz zor. Zaten boş vakitte çizilmiş tasarım olduğunu belirttim ve dosyaları ara sıra kurcalıyorum. Kalitesiz olduğunu söyleyemezsin, çünkü bunu net olarak görmüyorsun resim yükleme siteleri ve üzerindeki filtre onu kapatıyor. İnsanları eleştirmedim ben sen front end olmuşsun ama piyasayı sanırım takip etmiyorsun, aç bi Google'ye yaz haber temaları diye ondan sonra buraya gelip konuşacaksın. Ayrıca bu atarın sebebini anlamadım ? Garezin mi var ? Ayrıca çok profesyonel tasarım olduğunu söylemedim, sen zaten çok profesyonel birisi olsaydın buraya yazmazdın. Çekemediğin birşey mi var ? Bir kaç arkadaştan öneri aldıktan sonra düzeltmeler yaparak koda dökecez ve WP ile paylaşacaz. İşimi görmeden işime emek verip vermediğimi anlarsın. Sende biraz insanlara önem ver ondan sonra konuş, buraya gelip gece gece milletin canını sıkma. Sağol :)

@AtilgaN saçma sapan çizim yapan tasarımcıları anlamıyorum demeyeceksin o zaman güzel kardeşim. Herkes senin kadar emek veriyordur emin ol. Ben işimin profesyoneliyim yazmadım mesajım da da. Sert dille eleştiri yaparsan sert dille karşılık bulursun. Saçma sapan kavramı nedir? Genelleme yapman moralimi bozdu sadece. Peki çizimin kalitesiz olmuş dedim mi? Simetriye önem vermemişsin dedim. Filtre simetriyi bozmuyor bildiğim kadarıyla. Font ayarın dengesiz yazmamın sebebi göz zevkini bozan kalınlıkta yazılar yazman menüde. Koyduğun ya da yaptığın logo menüyle aynı hiza da değil. Ben olabildiğince nazik dille eleştirdim. Daha sertini de yapanlar olurdu emin ol. En azından çizimine saçma sapan demedim. Eline sağlık dedim emeğinin olduğunu bildiğim için. Gene de bildiğini uygula ne diyeyim, ben sadece kendi kişisel eleştirimi yaptım güzel kardeşim. Cevap yazarsan şayet ben cevap vermeyeceğim haberin olsun. Herkesin kendi fikri fikir özgürlüğü, iyi forumlar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Ozcev dostum bak yeniliyorum " saçma sapan " konuşma yapıyorsun. Piyasayı takip etmiyorsun, sen hiç piyasadaki tasarımcıları gördün mü ? Ayrıca bu temada ortaya bir şart koyulmadı öneriler doğrultusunda ilerliyorum. Orantısız alanları forumda tartışarak nasıl düzeltebileceğimiz konusunda fikir alışverişi yapıyoruz, daha iyi işinde başarılı tasarımcı ve yorumcular ile. Ama senin gibiler gelip konunun orta yerine sanki kendine demişim gibi laflar atıyor. Tekrar söylüyorum gir tasarım bölümüne kime dediklerimi anlayacaksındır. Yaz Google'ye xx temaları falan diye, o zaman sadece kod yazmayı bilip göz zevki olmayan kodcuları görürsün. Geçen gün bir müşterim seo konusunda danıştı, headerdeki yazılar headerin üstünde kalmış, barlar zaten dünyadan bi haber, o tür kodculara söyledim. Ayrıca bu temayı o müşterime 700 TL'ye satmış. Anlatabiliyor muyum kardeşim, buraya gelip de zank diye yorum atma. İşin detayını öğren öyle yaz.

Ek olarak ; saçma sapan tasarım mı yapıyorsun da saçma sapan tasarım yapan tasarımcıları anlamadığım sözümü eleştiriyorsun ? Ayrıca bu sözümü de verdiğim örneği hedef alarak söyledim. İşini bilen tasarımcı 50 TL'ye tasarım yapıyorsa diğer adam 60-70 TL'ye yapıp satıyor, kalitesiz iş çıkarıyor ama daha çok kazanıyor.

• Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 52 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
AtilgaN bak anlatamıyorum. Burada söz konusu olan ben değilim. Hep kendinden kötü tasarımcıları görürsen bir yere varamazsın. Ben sana eksiklerini söyledim, kırıcı bir dille olduysa senden de özür dilerim. Ama bu eksikler önemli şeyler. Bu işin uzmanıymış gibi konuşmamalısın. Benim amacım senle kavga çıkarmak olsa sence niye bu kadar dil dökeyim? Konunu daha fazla kirletmek istemiyorum ve bu sözümle de bu tartışmanın bitmesini istiyorum. Senin konun kirleniyor. Kişi karşındakini nasıl bilir kendisi gibi demişler. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Ozcev kendini kötü olarak gören yok hocam. İlk mesajınızda düzgün bir dille konuşsaydınız yaklaşımım daha farklı olurdu :) Kolay gelsin.
Ozcev

kişi bu mesajı beğendi.

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)
Bende beğendim emeğinize sağlık.

Uğur Gündüz Tasarım

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
https://themeforest.net/item/daynight-magazine-news-magazine-theme/13745033?s_rank=41

bu temanın sizinle alakası var mı hocam?

.

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Hayır, tema header'inde yabancı bir site teması göze alarak yapıldı, bulabilirsem atarım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al