wmaraci reklam

Geleceğim Hakkında WMARACI Ailesinden Yorum İstiyorum

31 Mesajlar 3.834 Okunma
wmaraci reklam

joduska joduska Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle hayırlı akşamlar dilerim. (Çok uzun oldu, vakti olanlar lütfen okusun)
Bir kaç takım olaylardan ve insanlardan dolayı bu konuyu buraya açıp işi bilenlerden yorum almak istedim. Çünkü işi bilmeyen insana iş sorduğunuz zaman herzaman sizi kötü motive ediyor. Birazda vakti olanlar için hikayeymiş gibi okuyup yorumlamasını istiyorum. Çok fazla uzatmadan geçmek istiyorum.

İlk 6 yaşında bilgisayara oturdum. Gerekse oyunlardan gerekse bilgiler için 9-10 yaşlarında forumlara kayıt olmayı, blogların ne olduğunu forumların ne olduğunu öğrendim. Bir çok şey yaşadım. Örnek olarak bir hacker ben 11 yaşındayken bilgisayarıma virüs attı. Bozulmuştu bilgisayarım. O zamandan beri hırslı olduğumu düşünürüm. Nokia 2630 muydu neydi öyle bir telefon ile sabah akşam demeden tüm vaktimi hack'a ayırdım. Bir çok ortamda yer aldım bir çok yöntemde web hack yaptım. Hacklerden dolayı ilk kez 13 yaşında DHA'dan bir editör bana ulaşıp haberimizi yapmak istediğini söyledi ve yaptı. 16 Yaşıma geldiğimde bana bu işleri öğreten ustam diyebiliriz. "hack mack boş iş. Dolu şeyler öğren" dedi. (bu arada beni hackleyen kekoyuda kendime abi çektirmiştim sonrada hacklemiştim :D ) O günden sonra kendimi daha yararlı şeylere adadım. Mobilya dükkanımız için siteler yaptım hiç bir şey bilmeden. Sabah akşam okuya okuya. Sonrasında siteyi tamamladım. SEO yapmam gerekiyordu çünkü sıralamada bile yoktuk. Salak cesareti birazda. SEO işine atıldım ve sabah akşam okuyarak tüm kelimelerimde bugün 1. sıra olmayı başardım. 17 yaşımda Web Tasarım'a başladım. 5 Ay internetten çalıştıktan sonra 7 ay kadar kursa giderek kursta öğrendim. Sertifika aldım.(html-css-php-js) Web Tasarım olarak projelerime devam ettim fakat yarıda bıraktım.

Sonrasında 3D & Animasyon kategorisine çok aşırı ilgi duymaya başladım. Onada sabah akşam çalıştım. Orta Seviye bir 3d çizimci ve animasyon bilgisine sahip oldum. Şuan onuda yarıda bıraktım. 5 Gün önce C# öğrenmeye başladım ve çok iyi ilerliyorum.

Ayriyetten nasıl oldu bende bilmiyorum ama çok iyi Adobe Photoshop, Adobe Illustrator ve Adobe After Effects kullanıyorum. (After Effects'e kendim kitaplar alarak çalıştım)

Son olarak bu yarıda bıraktığım işleri ve daha fazlasını C# öğrendikten sonra tamamlayıp, tüm bildiklerimi bir anda kendime şahsi bir site açıp, sonrasında portfolyo sitelerinde ve bir çok yerde reklam yapmak istiyorum. Mesela bir site açıp logo, 3d, animasyon, program, afiş, dergi tasarımı, seslendirme ve bunun gibi bir çok çalışmamı siteye koyup satışa sunmak istiyorum.

Wordpress, Opencart, Magento, Blogspot vs hepsini ezbere bilirim. İngilizceyi ana dilim gibi konuşurum.

Gel gör ki çevremdekiler bana boş bir insanmışım gibi bakıyor ve bu da beni üzüyor. 1-2 arkadaşım farkında diğerlerinin kendine hayrı yok. Ailemde bana hiç birşey yapmayan bilgisayar manyağı gibi bakıyor ve geleceğimin sıkıntılı olduğunu düşünüyor.

Ayriyettende mobilya dükkanında çalışıyorum. Bugün saat sabah 7 de dükkana geldim ve 5 dakika önceye kadar aralıksız C# çalıştım. Şimdi bitiriyorum.

ARKADAŞLAR, 20 yaşıma girmek üzereyim. Lise mezunuyum.

Sizce geleceğim sıkıntılı mı? Bana baktıkları gibi miyim?

wmaraci
reklam

TheThanatos TheThanatos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Belirtilmedi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 842
  • Beğeniler 55 / 171
  • Ticaret 5, (%100)
Banada öyle bakıyorlar şuan, ilerde eğer başarırsam benimle dalga geçen kazandığım paraları görünce saygı duymaya başlıcak buna kesin eminim :)
Stero0 joduska

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

TheThanatos adlı üyeden alıntı

Banada öyle bakıyorlar şuan, ilerde eğer başarırsam benimle dalga geçen kazandığım paraları görünce saygı duymaya başlıcak buna kesin eminim :)

İnşAllah herşey dilediğiniz gibi olur hocam.

TheThanatos TheThanatos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Belirtilmedi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 842
  • Beğeniler 55 / 171
  • Ticaret 5, (%100)
İnşAllah sizinde herşey dilediğiniz gibi olur tabi hayırlı bir şekilde.

wmaraci
wmaraci

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
"İnsanların ne dediği, nasıl gördüğü umrumda değil. Bu hayatı onlar için yaşamıyorum."

Bunu feyz al. Yaptığın şeylerde mutluysan gerisi mühim değil.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
İngilizceyi ana dilim gibi konuşurum.

Bu cümleyi okumam bile sana saygı duymama yeterli oldu.

Yaptığın 2 hata bulunuyor.

1. Üniversite okumaman.
2. Bir işi bitirmeden yarıda bırakmak.

Etraftaki insanların sana saygı duymadığını söylemişsin. Onların yaptığı şeylere bakarsan (bir şey yaptıkları yok tahminimce) seninde onlara saygı duymaman gerekiyor.

Ülkemizde veya tüm dünyada hayat şöyle işliyor; Bütün yazılım dillerini bildikten sonra para kazanmamak bir işe yaramaz.
joduska

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

"İnsanların ne dediği, nasıl gördüğü umrumda değil. Bu hayatı onlar için yaşamıyorum."

TheThanatos adlı üyeden alıntı

İnşAllah sizinde herşey dilediğiniz gibi olur tabi hayırlı bir şekilde.

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Bu cümleyi okumam bile sana saygı duymama yeterli oldu.

Yaptığın 2 hata bulunuyor.

1. Üniversite okumaman.
2. Bir işi bitirmeden yarıda bırakmak.

Etraftaki insanların sana saygı duymadığını söylemişsin. Onların yaptığı şeylere bakarsan (bir şey yaptıkları yok tahminimce) seninde onlara saygı duymaman gerekiyor.

Ülkemizde veya tüm dünyada hayat şöyle işliyor; Bütün yazılım dillerini bildikten sonra para kazanmamak bir işe yaramaz.

Evet hocam gayet haklısınız, adam konfeksiyonda çalışıyor bana hiç bir şey yapmıyormuşum gibi muamele yapıyor. Kimse yanlış anlamasın ben bir insanı veya bir işi küçümsemiyorum. Sadece yazdıklarımı okuyanlar bunu daha iyi anlar.

Bu arada Üniversite'yi uzaktan okumakta bir süredir aklımda. Askerden geldiğimde yapmayı düşünüyorum hocam. Yarıda bırakmakta büyük bir hata evet. Ama geri dönüp yarım kalan herşeyi tamamlayacağım inşAllah.

Ek Olarak:

Roycolt adlı üyeden alıntı

Mutluyum hocam, haklısınız. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

BacklinkPaketleri BacklinkPaketleri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 6 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
kimse senin üniversite okuyup okumamana veya başka birşeye bakmaz para kazandığını görürlerse herşey değişir benimde 16-17 yaşlarında kazanmaya başlayınca aileminde bundan haberdardı ondan sonra değişti herşey şuanda 5-6 site ile ilgileniyorum ve başka bir iş yapmıyorum para kazanmaya başladıktan sonra desteklemeye başladılar beni önemli olan para kazanmak kazandığını görünce anneninde babanında bakış açısı değişir
joduska

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

BacklinkPaketleri adlı üyeden alıntı

kimse senin üniversite okuyup okumamana veya başka birşeye bakmaz para kazandığını görürlerse herşey değişir benimde 16-17 yaşlarında kazanmaya başlayınca aileminde bundan haberdardı ondan sonra değişti herşey şuanda 5-6 site ile ilgileniyorum ve başka bir iş yapmıyorum para kazanmaya başladıktan sonra desteklemeye başladılar beni önemli olan para kazanmak kazandığını görünce anneninde babanında bakış açısı değişir

İleride bu işlerden trilyoner olsam bile şu an yanımda olmayanında ilerideki bakış açısı hiç umrumda olmaz hocam. Ama kesinlikle doğru söylüyorsunuz.
4u24

kişi bu mesajı beğendi.

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)
3D ile bende biraz ilgiliyim sakıncası yoksa çalışmalarından örnekler sunabilir misin?

Ek olarak : Bilgilerin ile fevkalade bir reklamcı olabilirsin, üniversite okumanı tavsiye ederim imkan ve zamanın var ise, son olarak başarılar dilerim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al