wmaraci reklam
lidertakipci

Sinsi Düşman Panik Atak Hastalığı! Ve Nasıl kurtulduğum..

25 Mesajlar 3.407 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GoMaster GoMaster Zaman daralıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar biraz uzun oldu lakin bu hastalıkta olan arkadaşların kesinlikle okumsaını tavsiye ederim. Neyse direk konuya girmek istiyorum. P.Atak hastası olarak uzun süre tedavi gördüm. Bu hastalık aslında sandığımızdan daha da rekabetçiydi. Tam bitti kurtuldum dediğim zamanlarda oysaki ne kadar yanılmıştım. Sinsice pusuda beklediğini ve farklı bir evrimleşmeyle geleceğine hiç düşünmemiştim. Ve en son Yabancılaşma hissi ile resmen kısa kısa şoklar geçirtti bana. Velhasıl bu hastalıktan kurtulamayan çok kişi var bunu biliyorum. Panik atak rahatsızlığı olan arkadaşlara önerimdir özellikle yabancılaşma hissi yaşayanlar. Yani bu süreci atlatmak oldukça kolay ve sizin elinizde olduğunu unutmayın. Yabancılaşma yaşadığım zamanlarda, "Nasıl oluştu, Dünya nerden geldi, kendi evimdeyken "Burası neresi", Yani evrenin, dünyanın ve bizim bu dünyada olmamıza bir anlam veremiyordum sanki yeni doğmuş bir bebek gibi. Ama bu çok farklı birşeydi. Yaşayıp bilen arkadaşlar tam olarak ne hissettiğimi bilirler. Ateistlikle hiç bir alakası yok ve Elhamdulillah müslümanım.

Alışkanlıklarımdan kurtuldum.
Size ters etki yapan veye oldukça huzursuz eden ilaçları doktorunuza bildirip onun kontrolüyle o ilacı değiştirmeninizi öneririm. Çünkü yararından çok zararı oluyor. İlk olarak prozac ve remeron ile devam ettik tedavi sürecine ondan sonra atarax ve mowiake diye bir ilaç yazdı ilk gün oldukça tedirgindim çünkü yeni 2 tane ilaç hiç kullanmadım, bilmiyorum. Ama prozac ve remeronu kullanıyor ve biliyordum. Zaten hastlalık bu hep panik halindeyiz elimiz kalbimizden inmiyor ritim nasıl, hızlımı atıyor, vb.... İşte bu son 2 tane daha ilacı verdi kullandım yeni ilaçları ilk kullandığımda atak geçirdim tekrardan ve 1-2 gün de böyle geçti baktım olacağı yok ters etki yapıp, huzursuz ediyor bıraktım onları. Ve yine eski ilaçlarımla devam ettim lakin prozac artık eskisi gibi iyi sonuçlar vermek yerine atak geçirmeme, kötü düşüncelere kapılmama sebeb oluyordu ve direk prozac'ı da kullanmayı bıraktım ve tek ilaçla devam ettim uyku ve anti depresan ilacıydı remeron. Ve bu düşünce bana oldukça faydalı oldu beni tedirgin eden ilaçlardan kurtuldum ve iyileşme sürecine en büyük adımı bu şekilde attım. Şuan remeron ilk zamandan belli kullandığım ilaç doğrusu ilk hastalığımda OKB algı ve kaygı bozukluluğuydu ve yatamıyordum. Ama taki bu remeron ile tanışana kadar :) İlk hafta tansiyon düşüklülüğü yaratıyor yan etki olarak ondan sonra hacım anlatamam içiyorum gece bi acıkıyorumdum vuruyordum kendimi yemeğe.

NASIL KURTULDUM ?
Arkadaşlar yukardada belirttim herşey sizin iradeniz ve düşünceleriniz ile biter. Hatta bi şarkı vardı ya "Öldürmeyen her darbe güç verir bana" diye.. Düşüncelerden kurtulun! Panik atak kalbinizin hızlı hızlı çarpasına sebeb olur lakin bunun nedeni sizin aşırı derecede adrenalin ve heyacan içinde olmanız. Bunda korkulacak hiç birşey olmadığına inanabilirsiniz desem de bu sinsi illet o atak sırasında sana herşeyi unutturur adeta kendi bildiklerini okutur. Kararlı olun beyniniz sizin değil, siz beyninizin ve düşüncelerinizin komutanı olun. Her ne kadar da zor olduğunu bilsem de atak sırasında hiç birşey olmuyacak, "ve bunun sadece bir hastalık olduğuna vücudunuzun gereksiz anlarda adrenalin salgıladığına inanmalısınız. Yani bu bir hastalıktır! Ve bunun hiç bir zararı yoktur. Bunun bir hastalık olduğuna ve sadece benim beynimde oluştuğunu biliyorum" Artık kontrol bende olmalı... Kendinizi bunun bir hastalık olduğuna ve bundan ne bir ölenin, ne bir akıl hastası olanın veya nede bu hastalık yüzünden kalp krizi geçirenin olmadığına inandırın ki zaten öyle bu hastalıktan kimseye birşey gelmez.! Çok araştırmıştım hatta bana bu hastalıktan kurtulmama bir nevze de yardımcı olan bir doktorun açıklamasıydı. Panik atak sizin ne kadar sağlık olduğunuzun belirtisi. Yani bir araba düşünün ve o arabaya hırsız dayandığını, camını kırıp içeri girdiğini. Şimdi bu arabanın burda alarm çalması gibi insan vucudu da o şekildedir. Eğer adrenalin salgılanmasa ve panik halinde olmasak bunun bize çok zararı olurdu. Şimdi böyle düşünün; Ormandasınız kocaman ayı karşınızda ve siz ona bakıp hiç bir tepki vermiyorsunuz. Ve ayı sizi parçalıyacak sende durmuşsun aval aval bakıyor ve korkmuyorsun. Bu olayda bunun gibi eğer sen ormanda ayının karşısında panik halinde olursan düşünebilir, ve kendine bir kurtuluş yolu ararsın.

Arkadaşlar daha da yazardım lakin fazla sıkılmamanız adına uzatmadım. Eğer bir sorunuz varsa çekinmeden sorun kendi kanım ve deneyimimce sorduğunuz soruları yanıtlayabilirim.

wmaraci
reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Direk panik atağı duyunca girdim okuyorum.

Ek Olarak: Size ters etki yapan veye oldukça huzursuz eden ilaçları doktorunuza bildirip onun kontrolüyle o ilacı değiştirmeninizi öneririm. Çünkü yararından çok zararı oluyor.

Ah ulan ah doktor hayatımı kaydırmıştı düzelteyim derken. Açıkcası risperdal önermiyorum benim içime bunalım sokuyordu intihara itebilecek ilaç.

Ek Olarak: Hocam elinize sağlık fakat direk doktora gidip ilaç alıp bazıları cesaret veriyor o korku olayında kralına gitmek çözüm budur. :)

Korktuğum anlardan ölümden korkularak yaşanmaz diyorum. Cesaret veriyorum kendime birde ilaç kullanmaya kafama göre başladım. Kafaya göre başlamak sıkıntı biliyorum.

• Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Kotil Hocam tam olarak nedesek yalan olur :) onlarmı kaydırdı yoksa bizmi bilemiyoruz lakin ilaç kullanmadan önce sadece okb algı, kaygı bozukluluğu vardı. İlaçlara başladık ataklar geldi :)

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
GoMaster Ben şizofrene bağlamıştım ilaçlar düzeltti ve düzeltiyorda beni. Seni öldürmek isteme sesleriyle yaşamayı bilirmisin hocam. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Kotil İnanın bu hayatta en sevdiğim, en mantıklı bulduğum insanlardır şizofreniler. Nedeni çok açık ortada millet deli sanar lakin bir prof.'un kavrayamacağı herşeyi psikolojisi bozuk insanlar kavrar.

Hocam ölüme gelirsek benimde şuan bile halen kortktuğum unsur. Bu bildiğimiz normal bi korkaklık değil arkadaşlar. Yani ölümden sonra nasıl bir hayat onların düşünceleri gibi gibi sadece yaradılışdaki mükemmeliğin ötede nasıl devam edeceğini kavrayamamızdır.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
GoMaster Açıkcası ben öbür tarafta rahat edebileceğimi sanmıyorum. Tabii ki Allah bilir. Sırf ondan ötürü ölümden çekiniyorum. :)
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Kotil Hocam bunlar zaten korkma nedenlerimiz. Öteki tarafda rahat edeceğine ve yaptığı işlediği günahlardan dolayı ceza çekeceğini bilen insanların çoğu bizim gibi panik atak rahatsızlığı geçirmekte. Sana yemin ederim hocam bir insanın aklında Hergün öteki yaşam, cehennem ve En önemlisi Allah olurmu? Hep düşünüyorum çok günah işledik ama caydık elhamdulillah. Umarım günahlarımız affolur. Ölüm var yani vurdum duymaz bir hayatım vardı panik atakdan önce resmen Allahın bana vermiş olduğu en büyük hediyelerden biri gibiydi panik atak. Bataklık bir yaşantıdan kurtardı beni bu hastalık. Kendime dikkat ediyor, bir nevzede olsa sağlımı korumaya çalışıyorum.

Ek Olarak: Ve en önemlisi tövbe etmek.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
İlk olarak geçmiş olsun.
Bazen bende de oluyor yabancılaşma insanları anlayamıyorum ama bir sadece bir düşünce şekli bu birçok arkadaşımıza faydası olacağını düşünüyorum.
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
@[MuhammedAVCİ](userid:66002) Aynen hocam düşüncelerden ibaret bu illet. Ve bunu yenmekte bizim elimizde bu aşamada fazla korkmayıp, hatta bu hastalık ile yaşamayı bilmemiz gerekir. Ve zaten bakmışsınız bir zaman sonra panik atakmı vaybee ben nasıl esiri olmuştum bu hastalığın dersiniz. :o İrade sizde olmalı.

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
GoMaster bendeki öyle abartılacak bir şey değil hocam arada tek kalıp kafamı dinlerim ve insanlara bakarım düşüncelerine tabi geçmişte kız olayları fln :D derim nasıl insanlar var bütün her şey öyle bir sigara bağımlısı bile ilaçla değil beyinde biter.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al