freelance iş ilanları

Vergi Levhası olmadan sanal pos alınır mı?

22 Mesajlar 25.019 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Shopify, Gumroad gibi siteler kullanılabilir. tabi elektronik satış yapılacak ise onun dışındakiler için iyzico olur ama vergi levhası lazım

wmaraci
reklam

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Payza, payoneer gibi sistemleri kontrol edebilirsin. Payza api desteği sunuyor. Direk satış yapabilirsin. Payoneer api desteği sunuyor mu bilmiyorum ama payoneer daha güvenilir.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
İş yeri kurmadan kendinize ait sanal pos'u yada e-ticaret sitesini bırakın sahibinden.com gibi c2c e-ticaret sistemlerinden bile satış yapmayın derim.

Vergi denetimcileri (vergi dairesi, gümrük, vdk) vb. sahibinden.com gibi sitelerden en çok satış yapan kullanıcı kayıtları her ay düzenli olarak alır ve inceleme yapar. Kendinizi asliye ceza mahkemesinde bulursanız sonra ne oldu demeyin.

İkinci el cep telefonu ticaretini şirket kurmadan ayda 30 bin - 40 bin lira ciro yapan insanlar var. Bunlar şirket kurmayıp bu şekilde iş yapmaları kurnazlık değil aptallıktır. (İkinci el faturası adınıza kayıtlı yılda yapacağınız 3-5 ürün örneği için yazmıyorum.)

POS simsarlarına para kazandırmayın. (BDDK lisansı olan aracı ödeme şirketleri ayrı tutarak yazıyorum.) Kendi şirketinizi kurun. Bankalar zaten size hemen sanal POS vermezler. Şirketiniz en az 2 yıllık olmalıdır. Sermayeniz yüksek olmalıdır. Banka sizi tanımalıdır.

Chargeback nedir? İnternet **************lıkları nelerdir gibi araştırma yapmanızda fayda var. Bir e-ticaret sitesinde en az 6 ay fiili olarak çalışmadan bence bu işe girmeyin.
OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Bana da sanal pos lazım ama alamıyorum şahıs şirketi kurmayı düşünüyorum yakında inşallah. Pekte bir masrafı olmuyor şahıs şirketinin. Sanal posu da o zaman veriyorlar işte

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
wmaraci

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar sanal pos ile ilgili bilgi kirliliği yaratan bazı arkadaşlar var.

https://www.adonsocial.com/

Sitemize 1 aylık şirketimiz ile sanal pos aldık.

Bide şunu belirteyim şahıs şirketi kurmakla olay bitmiyor. Her ay 150-200 TL arası muhasebe ücretiniz ve hiç satış yapmasanız bile aylık 35 TL vergi ve 3 ayda 1 kere 200 TL stopaj ödersiniz. Şahıs şirketi kurmakta 400-500 TL ye halloluyor.

Satışlarınızı garantiye almadan şahıs şirketi kurmak size 2-3 ayda 1000 TL den fazla kaybettirir. Eğer aylık kazancınız 1000 TL den az olacaksa şahıs şirketi kurmadan işlerinizi banka havalesi ile devam ettiriniz. Baktınız satışlar iyi gidiyor şirketinizi kurup sanal pos alabilirsiniz.
BayKargaa

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

• Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgi kirliliği yaratan arkadaşlar kimler acaba...

Ailenizin sanal POS aldığınız banka şubesinde yüklü miktarda parası veyahut finansal çalışması olabilir. Banka şube müdürü tanıdık olabilir.(Kaldı ki şube müdürü tanısa bile sanal pos vermeyebilir.) Bir AŞ şirket yüklü miktarda parasını ilgili bankada tutuyordur oda alabilir. Bunlar sınırsız sayıda senaryodan ibarettir. Banka kasadır. Kasa kayıp etmez.

Genç bir girişimci, hiç bir bağlantısı yada tanıdığı olmadan, kısıtlı bütçesi ile POS falan alamaz.

Şahıs şirketi kurmanın maliyeti önemli değildir. Vergi vermek kutsaldır. İnsanları kayıt dışı çalışmaya yönlendirmek hem suçtur hem de kabul edilemez. Ticari iş yapıyorsanız faturanızı keseceksiniz. Aksini düşünüyorsanız sesinizi keseceksiniz. Haksız rekabet söz konusu olduğunda ve devlete vergi vermemek söz konusu olduğunda gelip burada ahkam kesmeyin.

Bilgi kirliliği yaratıyor diye de insanları zan altında bırakmayın. Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz. Bir ayda sanal pos alan adamların 15 gün içinde POS'ların iptal edildiğini, bilirkişilere ağladıklarını, dolandırıldıklarını çok gördük. Cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın.
sguneci

kişi bu mesajı beğendi.

RaufQuliyev RaufQuliyev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad R** Q**
  • Mesajlar 728
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 17, (%94)
Hocam merhaba Skrill ile yaparsın bence.Ben Azarbeycanda bunu kullanıyorum

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeş hiç uğraşma bunlarla, al sana Tübitak ve Sabancı destekli yeni Türk ödeme sistemi
https://www.goshopier.com/

Entegrasyona felanda gerek yok, bende sanal pos aradım şirket lazım vazgeçtim bunu kullanacaktım lakin tek sıkıntı ödeme sonrası istediğin sayfaya yönlendirmiyor, benim sitem gereği o şarttı sizde olmayabilir.

Yeni bir site komisyon oranları idare eder

Ayrıca şu bankada çok para olması lazım diyen arkadaşlara birisi Kuveyttürkin ücretsiz pos verdiğini ve onuda tanıdık birinin üstüne alabileceğini söylesin.

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)

turudu adlı üyeden alıntı

Bilgi kirliliği yaratan arkadaşlar kimler acaba...

Ailenizin sanal POS aldığınız banka şubesinde yüklü miktarda parası veyahut finansal çalışması olabilir. Banka şube müdürü tanıdık olabilir.(Kaldı ki şube müdürü tanısa bile sanal pos vermeyebilir.) Bir AŞ şirket yüklü miktarda parasını ilgili bankada tutuyordur oda alabilir. Bunlar sınırsız sayıda senaryodan ibarettir. Banka kasadır. Kasa kayıp etmez.

Genç bir girişimci, hiç bir bağlantısı yada tanıdığı olmadan, kısıtlı bütçesi ile POS falan alamaz.

Şahıs şirketi kurmanın maliyeti önemli değildir. Vergi vermek kutsaldır. İnsanları kayıt dışı çalışmaya yönlendirmek hem suçtur hem de kabul edilemez. Ticari iş yapıyorsanız faturanızı keseceksiniz. Aksini düşünüyorsanız sesinizi keseceksiniz. Haksız rekabet söz konusu olduğunda ve devlete vergi vermemek söz konusu olduğunda gelip burada ahkam kesmeyin.

Bilgi kirliliği yaratıyor diye de insanları zan altında bırakmayın. Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz. Bir ayda sanal pos alan adamların 15 gün içinde POS'ların iptal edildiğini, bilirkişilere ağladıklarını, dolandırıldıklarını çok gördük. Cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın.

Yazınızı beğenerek okudum, sadece ufak bir muhalefet şerhi düşmek istedim. Vergi vermek kutsaldır; kesinlikle doğru. Fakat... Maalesef kayıt dışılığı devlet bizatihi teşvik etmektedir. Vergi barışları, afları, faizlerinin-gecikmelerinin silinmesi; kısacası vergi borçlarının üzerindeki enflasyon yükünün kaldırılarak tahsil edilmesi, devleti ve vergi ödeyen herkesi zarara sokmaktadır. Ancak bu durum sıkıntılı bir şekilde, ısrarla devam ettirilmektedir. Bu konuda http://www.dunyadonuyor.com/turkiyede-durust-ticaret-yapmak/ adresindeki yazı gerçekten beğenerek okuduğum ve defalarca paylaştığım bir yazıdır. Söylediklerinize katılsam da devlet eliyle "normalleştirilen" bir durumun küçük işletmeciye, girişimciye verdiği zarar ortadayken; kimseye "Vergiden kaçınmayın." deme hakkımızın olduğunu düşünmüyorum.
akaynar

kişi bu mesajı beğendi.

ingilizceogrenmeliyim.com

• Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Kuveyttürk bir bankadır ve BDDK'ya tabidir. FreePOS ürününü ücretsiz verir ama çapraz satış yapar. Kuveyttürk müşterisiyim ve FreePOS ürününü kullanıyorum ve ücretsiz değil. Bir banka bir tanıdığın üstüne POS hizmeti vermez. Verirse soruşturma geçirir ve ceza alır. Hiç bir şube müdürü veyahut şube yönetmeni kariyerini tehlikeye atmaz.

goshopier.com adli girişim TÜBİTAK yada Sabancının değildir. Devlet tarafından destek programlardan faydalanmakta (http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari) ve kuluçka merkezinden (Inovent firmasınından) yatırım desteği görmektedir. (http://www.inovent.com.tr)

Bunlar okumasını bilen insanlara bir şey ifade eder ama daha fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Shopier Üyelik Sözleşmesi okuyun yeter.

*.*.*

TÜBİTAK, Teknoloji ve Yenilik Destek Programı ile Shopier'i maddi olarak desteklemektedir.

Shopier, Sabancı Üniversitesi SUCOOL programı tarafından desteklenen ve
Sabancı Holding'e bağlı Inovent firmasının ortaklığının bulunduğu ödeme teknolojileri alanındaki ilk ve tek girişimdir.

*.*.*

İnternetten bir ürün sattığınızda fatura kesmek zorundasınız. Bu fatura kesmezseniz müşteri malı yada hizmeti geri iade etmek istediğin de yada garantiye başvurmak istediğinde sorun yaşar. Sistem bir şekilde sizi su üstüne çıkarır. Son kullanıcıya yada şirketlere mal satmak için zaten mal almanız gerekiyor. KDV gelir/gider tutturamazsınız. Faturasız mal satsanız bile faturasız mal bulamazsınız.

Bu konudaki son yazımdır. Lütfen bana cevap hakkı doğuracak şahsıma yönelik yazı yazmayınız. Ben insanları doğru yönlendirmek istiyorum ama bir kısım zevatın aklı üç kağıtcılığa çalışıyor.
sguneci akaynar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al