wmaraci reklam

1000 kelime üstü makaleler ile ilgili bir soru

13 Mesajlar 1.194 Okunma
smmexpress

AdnanSimge AdnanSimge Adnan Simge Zaimoğlu Telefon Onaysız
  • Üyelik 02.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 50 / 45
  • Ticaret 30, (%93)
Arkadaslar iyi akşamlar, makale yazarlığı yapıyorum. Sipariş almaktansa, yazabildiğim keyif aldığım konularda yazayım dedim. Genelde birçok işinin gereksiz olarak göreceği içerikler. (Örneğin Dünyanın 7 Harikası, Gökyüzü neden mavidir gibi)

Sorum şu, hazır olarak koyacağım bu makaleler çoğu zaman 1400 kelime üstü oluyor. Sizce kelime sayısı fazla mı abartılı?

wmaraci
reklam

bilgimarketnet bilgimarketnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 271 / 124
  • Ticaret 9, (%100)
Kesinlikle fazla abartı olduğunu düşünüyorum.
Mesela Dünyanın 7 Harikası yazısında her yazıya 100 kelime ideal olabilir. 700 kelime olur.
Gökyüzü neden mavidir yazısına 500-600 kelime yazılabilir.
Bu kadar kelime yazı nasıl yazıyorsunuz vallahi helal olsun ben 350 den sonra gidemiyorum ileri :)

ysrsmhh ysrsmhh Sosyal Medya! Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci & WebMaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 751
  • Beğeniler 127 / 183
  • Ticaret 12, (%100)
Seo ile pek alakam yok ama bir okuyucu olarak o makaleyi okurken bana daral gelir :) Tabi sürükleyici olursa farklı :)

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO Expert | Pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 480 / 327
  • Ticaret 31, (%97)
Hangi açıdan baktığınıza bağlı bu eğer daha çok para kazandırmaya bakıyorsanız ne kadar kelime o kadar para eder, SEO açısından bakıyorsanız eğer bence uygun değil ziyaretçi açısından bakıyorsanız çok sağlam görsel kullanmanız lazım ki kullanıcı zevkle okusun.

wmaraci
wmaraci

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Firma Rehberi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1478
  • Beğeniler 103 / 475
  • Ticaret 31, (%100)
AdnanSimge makale konusunda çok iyidir kendisi. Adam yazıyor.
AdnanSimge

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 50 / 45
  • Ticaret 30, (%93)

bilgimarketnet adlı üyeden alıntı

Kesinlikle fazla abartı olduğunu düşünüyorum.
Mesela Dünyanın 7 Harikası yazısında her yazıya 100 kelime ideal olabilir. 700 kelime olur.
Gökyüzü neden mavidir yazısına 500-600 kelime yazılabilir.
Bu kadar kelime yazı nasıl yazıyorsunuz vallahi helal olsun ben 350 den sonra gidemiyorum ileri :)

Dünyanın 7 Harikası için yazım 1460 kelimeydi, her eser 150-200 kelime gibiydi. Gökyüzü için dediğiniz gibi 400 küsürde kaldı akıcılık bozulmasın diye, birde dünyanın en ünlü yanardağları var yine 1416 kelime 12 farklı yanardağ madde olarak anlatılmış. Akıcılık var evet birde şu soruyu sorayim, siz siteniz için bir yazı alacak olsanız 1 yazı için 15 TL verir miydiniz?

ysrsmhh adlı üyeden alıntı

Seo ile pek alakam yok ama bir okuyucu olarak o makaleyi okurken bana daral gelir :) Tabi sürükleyici olursa farklı :)

Ben yazarken sıkılmadım hocam, okuyucu da sıkılmaz bence :)

Inal adlı üyeden alıntı

Hangi açıdan baktığınıza bağlı bu eğer daha çok para kazandırmaya bakıyorsanız ne kadar kelime o kadar para eder, SEO açısından bakıyorsanız eğer bence uygun değil ziyaretçi açısından bakıyorsanız çok sağlam görsel kullanmanız lazım ki kullanıcı zevkle okusun.

Hocam, satış yapıyorum makale konusunda aslında alıcı potansiyeli benim için önemli. İçeriklerde görsel yok ancak sağlam görseller ile 10 numara makale olur hepsi.

ReklamKap adlı üyeden alıntı

AdnanSimge makale konusunda çok iyidir kendisi. Adam yazıyor.

Hocam cok tesekkur ediyorum, forum üzerinde sürekli olarak çalıştığım sayılı kişilerdensiniz. İletişim ve yardımlaşma konusunun yani sıra oldukça da anlayışlıdır kendisi :)

http://www.cahilansiklopedisi.com/dunyanin-yedi-harikasi-ve-butun-gercekleri/ dünyanın 7 Harikası dediğim makale bu arkadaşlar, bunu inceleyip yorum yaparsanız birde sevinirim.

Atlascringe Atlascringe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 387 / 182
  • Ticaret 21, (%100)
Abartılı elbette ben 30 kelimelik makaleler ile 1 günlük siteyi sıralamalarda getirdim ve her attığım konu bir gün sonra ilk sayfada çıkıyor :) Yani çok uzun yazma ile sitenin yükselmesinin alakası yok kendinizi yormayın boşuna.
7T7

kişi bu mesajı beğendi.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Google botlarını ziyaretçi bir kişi gibi düşünün çünkü google o şekilde düşünür.

Bazı yazılar vardır ilgi alanınızdır ve okudukça okuyasınız gelir görselleri güzeldir boş kısmı yoktur dolu doludur. Bazıları ise boştur sadece kelimeden ibarettir. Eğer giren ziyaretçi bu ne okunur mu ? deyip kaçmıyorsa yani sürekli konu açıla açıla görsel destekli gidiyorsa sıkıntı yok. Size zarar vermez, Google ı da kızdırmaz. Fakat uzunsa ve ziyaretçi girdiği an korkup çıkıyorsa google anlayacaktır elbet :) Kalite ve işlevlilik her zaman en önemlisidir.

7T7 7T7 Gerçekçi Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Allah Ne Verdiyse
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 158 / 74
  • Ticaret 1, (%100)

Atlascringe adlı üyeden alıntı

Abartılı elbette ben 30 kelimelik makaleler ile 1 günlük siteyi sıralamalarda getirdim ve her attığım konu bir gün sonra ilk sayfada çıkıyor :) Yani çok uzun yazma ile sitenin yükselmesinin alakası yok kendinizi yormayın boşuna.

Dediğiniz gibi bi konu ile ilgili rakiplerim benden çok çok fazla kelime yazdıkları halde benim daha az kelime içeren makalem en üst sırada çıkıyor hatta anahtar kelimeyi söylesem şaşırırsınız sosyal medya ile alakalı

• Üyelik 02.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 50 / 45
  • Ticaret 30, (%93)
Yani hocam genel olarak görüş 1400 kelime yazana kadar 7 adet 200 kelime yaz mıdır mesela?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al