freelance iş ilanları

4+4+4 hakkında görüşleriniz...

14 Mesajlar 3.010 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ozturk ozturk Her daim öğrenci... Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Her daim öğrenci...
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 80 / 76
  • Ticaret 7, (%100)
Şu an mecliste 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili görüşmeler sürüyor. Aramızda öğretmenlerde var ve öğrencilerde... Sizlerin görüşleri nelerdir?

*** (Görüşlerimizi sunarken bir zümre yada bir grup adına değil de şahsi fikirlerimizi söylersek çok daha iyi olur sanırım. Aksi takdirde bu olay da senci benci referandum yarışına döner.)

Erzin'in de Haberi Olacak Artık...!
www.erzinhaber.com
wmaraci
reklam

ATMCgrafik ATMCgrafik ATMCgrafik & kitapajansı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 75 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
ideolojik bakıldığında istenmeyen olabilir. ama öğrenci verimliliği açısından bakılırsa gerekli bi değişiklik anladığım kadarıyla... en azından lise sona gelince deil ilk okul 4 ü bitirdikten sonra ne olacağına karar vereceksin...
ozturk

kişi bu mesajı beğendi.

Kitap Ajansı & ATMCgrafik

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 460
  • Ticaret 18, (%100)
11 de kim oynayacak ? kaleci kim olacak ? hakemler belli mi ?

bu zorunluluk yerine dersleri daha verimli şekilde işletilebileceği bir yapı getirseler ya ? çok mu zor ?

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

• Üyelik 03.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 80 / 76
  • Ticaret 7, (%100)
Olaya ideolojik bakmamak en iyisi. Bu açıdan ATMCgrafik nickli arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Ben de öğretmenim ve 4+4+4 sistemi ile seneye hangi okulda olacağımı bilmiyorum.
Okulumun ortaokul mu ilkokul mu olacağını bilmiyorum.

5 sınıf olduğu bilinirken 4 sınıfa düşürülen ilkokul ile yüzde 20 si boşa çıkacak norm kadro fazlası öğretmenler ne yapacak bilmiyorum.

Aynı şekilde 4 seneye çıkacak ortaokulda branş öğretmenleri nasıl karşılanacak bilmiyorum.

İlkokul 4 yıl olduğu düşünülürse seneye 1. sınıfa başlayacak kızıma okuma yazma mı öğretilecek yoksa 3 senedir gittiği anasınıfı programında doktora mı :) yapacak bilmiyorum.

Geçen sene anasınıfı bir çok ilde zorunlu hale gelmişken bu sene neden bir anda 4+4+4 içinde yer almıyor bilmiyorum.

Ve bir ayrıntı bu kanunla fatih projesinde dağıtılacak tabletler kamu ihale kanunu dışına çıkarılacak. Bunun ihale dışında ne şekilde kimlere verileceğini ve neden böyle bir madde olduğunu bilmiyorum.

Din öğretimi konusunda benim fikrim mademki müslümanız diyoruz Müslüman Türk toplumu diyoruz. Din öğretimi okullarda yapılmalıdır. Ama bu eğitim nasıl olacak bilmiyorum.

Mesleki seçim konusunda tereddütlerimde var. Üniversite mezunu olanların dahi meslek seçimi konusunda tereddütte kaldığı ülkemde kim hangi mesleği ilkokulda seçecek bilmiyorum.

Bugün oğlum ilkokulu bitirince şu anki hali ile kesinlikle meslek lisesine göndermem diyeceğim bu ortamda hangi meslek seçiminden bahsediliyor onuda bilmiyorum.

Velhasıl bilinmezlikler içerisinde cevapsız sorular ile karmakarışık durumdayım. Ve sanıyorum ki birçok öğretmen arkadaşımda aynı sorulara cevap arıyordur.

saygılar sunuyorum.
Quadrini

kişi bu mesajı beğendi.

www.erzinhaber.com
wmaraci
wmaraci

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Şu araçla türettiklerini biliyorum sadece...
Sürekli oynuyorlar, bir ayarını tutturamadılar. Yok OKS kalktı SBS geldi aa SBS olmadı hadi OKS'ye geri dönelim. Dersaneleri kapatalım üniversite sınavlarını kaldıralım başarı puanına göre alalım yok bu seferde çok tepki geldi gerialalım.

Ali Ali Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 22 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
İlkokul 4.sınıfa gelmiş bir çocuğu o dönemde bir mesleğe yönlendirmenin ne kadar doğru olacağının tartışılması gerekilir önce.İdeolojiyi falan geçerek.

ATMCgrafik ATMCgrafik ATMCgrafik & kitapajansı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 75 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
"ağaç yaşken eğilir" sözüne istinaden ben mantılı ve doğru buluyorumm...

Kitap Ajansı & ATMCgrafik

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)

ATMCgrafik adlı üyeden alıntı

ideolojik bakıldığında istenmeyen olabilir. ama öğrenci verimliliği açısından bakılırsa gerekli bi değişiklik anladığım kadarıyla... en azından lise sona gelince deil ilk okul 4 ü bitirdikten sonra ne olacağına karar vereceksin...

Ben 9 yaşında He-Man ya da Voltran olmak istiyordum büyüyünce. Yahu o yaştaki çocuk ileride ne olacağına karar verecek bilince nasıl erişecek de okuyacağı okulu seçebilecek. Kaldı ki daha 8 yıllık eğitimde bile adam gibi eğitim veremezken 12 yıl eğitim verebileceğiz?

Ne ekersen onu biçersin

• Üyelik 03.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 80 / 76
  • Ticaret 7, (%100)
haklısınız ağaç yaşken eğilir doğrudur da hangi meslek hangi okulda hangi öğretmenle???

meslek kavramının içi mühendislik mi? doktorluk mu? öğretmenlik mi? berberlik mi? sanayide çırak mı? garson mu? ilk üçüyse zaten var son üçü diyorsanız nerede kim verecek bu eğitimi. çıraklık yaygın eğitimde mi?

www.erzinhaber.com

Ali Ali Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 22 / 24
  • Ticaret 1, (%100)

ATMCgrafik adlı üyeden alıntı

"ağaç yaşken eğilir" sözüne istinaden ben mantılı ve doğru buluyorumm...

Tüm sistemin kökten değişmesi gerekmektedir.
Elbette ağaç yaşken eğilir.Ama Daha doğruyu yanlışı idrak edemeyenlerle dolu olan bir yaşta çocuğu bu yola itmek de ayrı bir zorluk olacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al