freelance iş ilanları

Almanca çocuklar için site açmak

15 Mesajlar 1.679 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Ayırabileceğim bir bütçe yok maalesef.Tema tasarım, seo bunların altından birikim yaparak bir süre sonra kalkabilirim ancak facebook için reklam vermek ve bu reklamı vereceğim kitlenin yabancı olması, dolayısıyla yüksek TBM üzerinden yürütülebilecek bir reklam bütçesine zaten sahip değilim.
Bahsettiğim sitelerin hit'i çok az, bu haliyle o projeye de girmem.Bu yüzden fikir istiyorum, ne yapmalı?

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam işin içinde çocuk olurs tbmler maalesef biyerde duruyor. Çocuk işte adı üstünde. Ne anlar ticari reklamlardan vs. Çocukların tıkladığı reklamların dönüşüm oranı en dip, bu yüzden tbm ler hep düşük.
yb79

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Hocam işin içinde çocuk olurs tbmler maalesef biyerde duruyor. Çocuk işte adı üstünde. Ne anlar ticari reklamlardan vs. Çocukların tıkladığı reklamların dönüşüm oranı en dip, bu yüzden tbm ler hep düşük.

Haklısın, çizim ile ilgili yabancı dilde bir site yapayım diyorum ancak aklıma bir şey gelmiyor.:)
Çizerlikten baya soğudum müşteriler ile uğraşmaktan vs..Yabancı dilde bir site yani yüksek TBM ile düzgün bir gelir elde edebilir miyim bunun peşindeyim şuan..

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam dil ne olursa olsun tutunmak zor, uzun emek gerektiriyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Hocam dil ne olursa olsun tutunmak zor, uzun emek gerektiriyor.

Net işinde zaten emekleme dönemi 6 aydır en az.kazanç sene sonunda oturmaya başlar.Ben bir önceki projemde en son ay adsense gelirim aylık 500 TL civarındaydı.Ancak potansiyeli az olduğu için siteyi satmıştım.verilen emeğe karşılık gelir seviyesi düşük olduğu için.
Bu yüzden yabancı dile yönelmek istiyorum.TBM'ler arasında uçurum var ve yabancı dil olduğundan potansiyeller arasında da bir o kadar uçurum var.
Yapacaz bir şeyler bakalım...:D

Ek Olarak: Çocuklar için bilim kelimesinin arama hacmi sizce iyi mi?

Çocuklar için bilimin almanca domainleri boşta, sizce com mu yoksa de uzantılı mı almak mantıklı?

Ek Olarak:

grsy adlı üyeden alıntı

Çocuk kitlesi facebookta var. Siteyi kurun temayı alın demiyorum yaptırın. Aranma hacimleri ve tbm oranlarına bakarak kelimelerinizi çıkartın. Site içi seonuzu ve gerekli eklentileri eksiksiz tamamlayın. Buraya kadar tamam sonraki adım facebook sayfası oluşturmak. Facebook reklam bütçesi ayırın aylık 300 kadar hani yabancı dilde çıkartacağınız için ne kadar ayırsanız, pek bir fikrim yok. Çizimleriniz ile anne, babaları hedef kitlenize alın. Üçüncü adım bu kitleyi siteye yönlendirmek, çocuk dergisi gibi bir şey yaparsanız bunu da başarırsınız diye düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bu projeye eşit oranda katkı sağlayabilirseniz ortak da olabiliriz:)

Ek Olarak: Sitemiz bugün açılıyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al