freelance iş ilanları

Gss borç primleri hakkında?

7 Mesajlar 907 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

nebiozkanyilmaz nebiozkanyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 845
  • Beğeniler 0 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar bundan bir kaç ay öncesine kadar Genel Sağlık Sigortası Borç sorguladığımda borçlarım ay ay liste liste çıkıyordu. Ancak son zamanlarda borçlar gözükmüyor. Acaba bi af mı çıktı yoksa turkiye.gov.tr adresinde bir sıkıntı mı var?

Bilgisi olan var mı?

Normalde borçlar sarı yazıların üstünde yer alırdı...

wmaraci
reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Ben af çıktı diye hatırlıyorum bir yasa ile. Ama net bilgi sahibi değilim.

• Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 845
  • Beğeniler 0 / 107
  • Ticaret 6, (%100)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Ben af çıktı diye hatırlıyorum bir yasa ile. Ama net bilgi sahibi değilim.

Bende onu duymuştum en garantisi sanırım vergi dairesine sormak hocam.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Af çıktı evet ama 25 yaş altında olanlara vurdu, diyelim yaşınız 26 o yaşa kadar Genel sağlık sigortasının kanunu yürürlüğe girdiğinden bu yana örnek 5.000₺ borcunuz var diyelim, sonra af çıktığında 25 yaş altı olanlara vurdu diyelim. 25 yaşına kadar olan borçlarınız silinir. 1 yıl da 1.000₺ borcunuz varsa eğer 0 1.000₺ kalır. Onu da sildirmek isterseniz eğer, gelir tespiti yaptırmanız gerekiyor. Çıkan karara göre hareket edersiniz silmezlerse eğer, itiraz etme hakkına sahipsin zaten oradaki görevliler sizi yönlendireceklerdir. Yakınımın başından geçtiğinden bilgi sahibiyim :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 845
  • Beğeniler 0 / 107
  • Ticaret 6, (%100)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

Af çıktı evet ama 25 yaş altında olanlara vurdu, diyelim yaşınız 26 o yaşa kadar Genel sağlık sigortasının kanunu yürürlüğe girdiğinden bu yana örnek 5.000₺ borcunuz var diyelim, sonra af çıktığında 25 yaş altı olanlara vurdu diyelim. 25 yaşına kadar olan borçlarınız silinir. 1 yıl da 1.000₺ borcunuz varsa eğer 0 1.000₺ kalır. Onu da sildirmek isterseniz eğer, gelir tespiti yaptırmanız gerekiyor. Çıkan karara göre hareket edersiniz silmezlerse eğer, itiraz etme hakkına sahipsin zaten oradaki görevliler sizi yönlendireceklerdir. Yakınımın başından geçtiğinden bilgi sahibiyim :)

Ben gelir testi yaptırdım. 1.400 TL küsür borcum vardı. O panelde görünüyordu ama artık görünmüyor. O zaman bu sistem hatası mı diyelim :)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Yine tarih uzatıldı o yüzden. Sadece 25 yaş için değil, bu borcu olup da hala gelir testi yaptırmadıkları için orada en yüksek miktardan borçlu görünenler için af çıktı, 1 ocağa kadar gelir testine girip ödeme miktarınızı belirlediğinizde ortaya çıkan rakam yansıyacak.

Bunca şeyden sonra tamamen kaldırılmadığına göre daha da kaldırılmaz, eğer komple affa girecek olsa ya da uygulama kalkacak olsa darbe olaylarından sonra bu furyayla kalkardı. Hala yaptırmayan gidip gelir testine girsin bence, artık geri dönüşü olmayan bir yere vardı bu iş, devlet ne uygulamayı kaldırabilir ne borçları silip af çıkarabilir, çünkü dünya kadar insan ödeme yaptı çok büyük rakamlar döndü, ekonomik dar boğaz da eklenince, af da uygulamanın kaldırılması da mümkün değil.

Ben de bugüne kadar inatlaştım test de yaptırmadım ödeme de yapmadım ama artık kurtuluşu yok, 1 ocak sonrası e-hacizler falan başlayacak diyorlar.

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
GSS borcuna af çıkar diye beklemeyin gelmez. Gelsede sadece faizlerin bir kısmı silinir. Gelir testini siz yaptırmazsanız kendileri yapıyor. Dikkat ederseniz borç sayfasında 60/g-1, 60/g-2, 60/g-3, 60/g-4 gibi gelir seviyeleri eklenmiş bu seviyeler kişinin üzerindeki mal varlıkları ve banka hesaplarına giren paralar göz önünde bulundurarak hesaplamış.

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al