wmaraci reklam

AOrhan.com'da yazarlık hakkında düşünceleriniz

18 Mesajlar 2.155 Okunma
smmexpress

aorhan aorhan Emekli Mod. Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba arkadaşlar;

Uzun süredir (yaklasşık 5 aydır) aorhan.com üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Logo, tasarım ,yeni konsept, video çalışmaları vs. gibi köklü ve modern bir blog havasına sokmak için. Yeni aorhan.com'da da yazarlık sistemi açmayı düşünüyorum. Hatta tasarımda yazarlık sistemine göre yapıldı ve her yazıda yazar hakkında bilgi , sosyal medya linkleri ve yazarlar sayfasında geniş bilgi amaçlı bir sürü şeyler ekledim.

Lakin bazı kafamda dönen sorular var ve cevabını başka sorular sorarak sizden duymak isterim.

Öncelikle aorhan.com'da ben haricinde başka yazarların olmasını nasıl karşılarsınız. Ne tür yazılar istersiniz ? Wordpress tema , video paylaşımları ilginizi çeker mi ? En çok hangi konular daha ilginizi çeker ?

Benim yazar alma amacımda çoğu blogger arkadaş okunamadığından yakınıyor. Özgün ve kaliteli yazılar yazan ve güncel blog tutabilen arkadaşlardan talep gelirse bunların bloglarını inceleyeceğim sonrasında benim onayımla beraber belli limitteki yazıyı ilk başlarda benim kontrolümde sonrasın artık kendi direk yayınlayacak şekilde yapmayı planlıyorum.

Sizce bu şekilde bir çalışma nasıl olur? Ayrıca eğer yazarlar ile güzel ortam oluşursa başka isme geçmelimiyim ?

Bana vereceğiniz iyi ve kötü fikirlerinizi bekliyorum.

NOT: Sanırım yanlış anlaşıldım yazar alınma amacı aynı tarzda; fakat yazar arkadaşa destek amaçlı olacaktır. Zaten yayınlayacağı yazı elbetteki benden az olacaktır çünkü burada bir nevi kendini tanıtacak. WMaraci.com'daki yayınlanan makale yazarları gibi :)

wmaraci
reklam

Anarschi Anarschi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek High Professional Student in G
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 243
  • Ticaret 0, (%0)
İsim üzerine kurulu domainler yani senin aorhan,benim anarschi veya alinin arslania bize ait olduğundan giren bizim yazılarımızı görmek istiyor genelde..

Hani tarz açısında söyleyebilirim şimdi senin blogunu devamlı takip eden birisi gelip bir yazına baktığında başkası tarafından olduğunu kolay kolay anlamaz ve "aorhanda bozdu" gibisinden önyargılara kapılabilir..

Örnek vermek gerekirse ilk blog tutmaya başladığım zamanlarda volkanca vardı gerçi halen var herhalde..Sıkı takip ettiğim ve volkanın yazılarını sevdiğim birisiydi.Sonradan yazar alımı filan derken blog artık çöp çatan sitesine döndü.Garip garip yazılar ve içerikler görmeye başlayınca takip etmeyi bırakmıştım..

Şöyle bir olgu vardır ahmet..Sen az yazarsın ama yazdıkların az olduğundan dolayı kıymetlidir..Hani hit açısından filan tamam olumlu olabilir yada yeni insanlara ulaşmakta faydalı olabilir ama konsept dışına çıkmak pek sağlıklı değil diye düşünüyorum..

Yok yazar alırım ama böyle sağlam makaleler yazan,ayda yılda bir uğrayan yine benle benzer yazım dilini kullanan 2-3 kişi olur diyorsan pek sorun yaratmayabilir..Ama büyümek isterken küçülmeni istemem açıkcası..
mavice Nurcin cagri

kişi bu mesajı beğendi.

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
AOrhan.com sitesini sık sık gezen birisi değilim lakin böyle bir soruyu bizlere sordun ben kendimce;
Sadece wordpress olmasının yetersiz olduğunu söylemek isterim. Bunun haricinde HTML5, Css3, jquery gibi diğer yazılımlarıda öne sürebilirseniz.

(Aklıma geldikçe bu yazıyı güncelleyeceğim)

AslanKral AslanKral yasarguner.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek barmen
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 42 / 14
  • Ticaret 3, (%100)
iyi olur süper olur :)
ama şu nokta çok önemli olan bence...
Sizin Yazılarınızı okurken aldıgımız güzel hazzı yazar arkadaşlarda da almak..
Nasıl bir kategoriler seçilecek mesela spor dan teknoloji herşey olacakmı yani kçk bir forum olucak :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)

Beyaz adlı üyeden alıntı

İsim üzerine kurulu domainler yani senin aorhan,benim anarschi veya alinin arslania bize ait olduğundan giren bizim yazılarımızı görmek istiyor genelde..

Hani tarz açısında söyleyebilirim şimdi senin blogunu devamlı takip eden birisi gelip bir yazına baktığında başkası tarafından olduğunu kolay kolay anlamaz ve "aorhanda bozdu" gibisinden önyargılara kapılabilir..

Örnek vermek gerekirse ilk blog tutmaya başladığım zamanlarda volkanca vardı gerçi halen var herhalde..Sıkı takip ettiğim ve volkanın yazılarını sevdiğim birisiydi.Sonradan yazar alımı filan derken blog artık çöp çatan sitesine döndü.Garip garip yazılar ve içerikler görmeye başlayınca takip etmeyi bırakmıştım..

Şöyle bir olgu vardır ahmet..Sen az yazarsın ama yazdıkların az olduğundan dolayı kıymetlidir..Hani hit açısından filan tamam olumlu olabilir yada yeni insanlara ulaşmakta faydalı olabilir ama konsept dışına çıkmak pek sağlıklı değil diye düşünüyorum..

Yok yazar alırım ama böyle sağlam makaleler yazan,ayda yılda bir uğrayan yine benle benzer yazım dilini kullanan 2-3 kişi olur diyorsan pek sorun yaratmayabilir..Ama büyümek isterken küçülmeni istemem açıkcası..

Beyaz zaten o tarz yazarlar düşünüyorum amacım hit de değil zaten teknoloji blogunda hit kasmak saçmalıktır :) Sadece amacım okunmak isteyipte okunmayan kişilere destek olmak. Tabi destek olurken de sitemin kalitesini düşürmemek. Baya bir elemeden geçirmek ve hakikaten bunu hobi olarak gören kişilerle beraber bloglamak. Ve sürekliliği sağlamak. Önceden bende denedim ama bu sefer farklı yol deneyeceğim. Şöyleki devamlılık olmadığında zaten o kişii silip konuk yazar adıyla yazılarını bırakacağım. Yani belli süreden sonra tabiki durur ama 5-10 yazı yazıp bırakırsa sonrasında yazarlığını silerim. Ama şu var ben html ve css konusunda anlatacak bilgim yok ya da oyun çok oynamam ama örneğin Mert var aorhanda yazıyor ara ara. Kendisi çok sıkı oyun takipçisi ve sanırım bizler onun kadar oyunları iyi takip edemeyiz. Her oyunu orjinal alıyor gerek ps'de gerke pc'de oynamasından dolayı onun yazmasını isterim. Bunun dışında oğuzhan yazacak php'de ki phpde farklı şeyler paylaşacak facebook filan yani benden daha bilgili uzman arkadaşları birazda ziyaretçilerle buluşturmak.

Emre adlı üyeden alıntı

AOrhan.com sitesini sık sık gezen birisi değilim lakin böyle bir soruyu bizlere sordun ben kendimce;
Sadece wordpress olmasının yetersiz olduğunu söylemek isterim. Bunun haricinde HTML5, Css3, jquery gibi diğer yazılımlarıda öne sürebilirseniz.

(Aklıma geldikçe bu yazıyı güncelleyeceğim)

Kendim artık wp yazmayacağım belki ara sıra ama o konuda tecrübeli arkadaşlar gelip yazmak istiyorum derse niye olmasın.

AslanKral adlı üyeden alıntı

iyi olur süper olur :)
ama şu nokta çok önemli olan bence...

Nasıl bir kategoriler seçilecek mesela spor dan teknoloji herşey olacakmı yani kçk bir forum olucak :D

Yok aynı kategoriler olacak. Teknoloji blogu şu anda ne varsa o 2-3 farklı kategori ekledik onlar baya etkili kategor olacak.

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
şu siteyi yeni keşfettim.
sitede ki yazar kadrosu şurada...

bu tarz bir site peşindeyseniz, yeni bir domain alıp ilerlemeniz daha iyi olacak.

Beyazın dediklerine de katılıyorum.
Anarschi

kişi bu mesajı beğendi.

mavice.net

blogesinti blogesinti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Google Ads.
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 82 / 71
  • Ticaret 31, (%97)
Beyaz özetlemiş olayı bence. İsim bloglarında ben başkasının yazılarını görmek istemem ki buna sadece ben değil herkes hem fikirdir.

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)
NOT: Sanırım yanlış anlaşıldım yazar alınma amacı aynı tarzda; fakat yazar arkadaşa destek amaçlı olacaktır. Zaten yayınlayacağı yazı elbetteki benden az olacaktır çünkü burada bir nevi kendini tanıtacak. WMaraci.com'daki yayınlanan makale yazarları gibi

yemre yemre UI Designer and Front-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek UI Designer and Front-End Deve
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 34 / 80
  • Ticaret 6, (%100)
Alışkanlık olduğundan mı bilmem ama günlük girip takip ettiğim 3 blog arasında aorhan.
aorhan.com'da bir başkasının yazılarını görmek, zihinlerde oluşmuş olan aorhan'dan sıyrılıp farklı bir aorhan ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Kesindir.

Farklı bir domainde bu düşüncenizi gerçekleştirmeniz daha sağlıklı. - bence -

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)
Ahmet, bence kişisel blog kavramının dışına çıkmak olacaktır bu. Biz seni Aorhan'la tanıdık ve bir başkasının da yazıyor olması kişiselliğini bir nebze de olsa düşürecektir. O zaman da yarı kişisel blog ya da % 65 kişisel blog gibi ifadeleri kazandırmış olacaksın Türkçe'mize. Yapma bunu ama :D Şakası bir yana bence hiç gerek yok. Ha illa da birilerine destek olmak istersen, açarız bir blog orada karalarız hep birlikte :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al