wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress mi? Blogger mi?

35 Mesajlar 3.237 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

miniajans miniajans webteson.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek.
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 119 / 107
  • Ticaret 10, (%100)

Raxmw adlı üyeden alıntı

Şöyle Düşünün:
Wordpress : Ücretli
Blogger : Ücretsiz
Şimdi Eğer Ücretsizse Kullanıcı Çok Olacak Buda Demek Oluyorki Herkes Gelen Geçen Site Açacak Anlamına Geliyor Ee Peki İşini Kaliteli Yapanlar Nolacak O Kalitesiz Ve Çok Sayıda Olan Siteler Yüzünden Maalesef Kazanç Getiremiyecek.
Wordpress Ücretli Yani Buda Demek Oluyorki Sayılı Kişiler Tarafından Alıncak Ee Malum Sonuçta Wordpress Bir Ücret Ödedi Oda İşini İyi Yapması Gerekir Ve Siteye Gelen Ziyaretçi Özel Alan Adını Görünce Ve Site Eğer Kaliteli İse Kazanç Getirecek Ve Tabi ki Profesyonellik Kısmını Bahsetmiyorum Bile... Not: Günde Min. 1000 Dünya Genelinde Blogger Siteleri Açılıyor Ve Hala Artmaktadır.
Yani Eğer Düzgün Ve Kaliteli İşler Yapmak İstiyorsak Mutlaka Biryerden Giderler Olması Lazımki İlerleyen Zamanlarda O İşin Kaymağını Alabilelim :) Saygılar...

Dediklerin hiç birine katılmıyorum. Öncelikle piyasa öyle bir kulvarda ki herkes host almaya elverişli buna örnek olarak yıllık 30 TL ya da ücretsiz hosting sağlayan (sponsor hosting) şirketler var. "O Kalitesiz Ve Çok Sayıda Olan Siteler Yüzünden Maalesef Kazanç Getiremiyecek." sözün kadar yanlış birşey duymadım. Wordpresste de genel web dünyası anlamında da işini tam yapanlar parasını tıkırında kazanıyor copy paste yapan işini adam akıllı yapmayan zaten siteyi kapatıp gidiyor. Yani bu önüne gelen site açıp pastadan bölüm almıyor. Ayrıca şuan çok kaliteli blogger temaları var ve sitenin altyapısı blogger olduğunu bile ilk bakışta anlamayacağınız temalar var. Blogger alt yapısını kullanarak yayına başlayan ve bu yayınlardan güzel paralar kazanan ben dahil bir çok kişi tanıyorum. Bundan dolayı yorumunuzu hangi webmaster okusa benim düşündüğüm gibi düşünür. Wordpress SEO ve Kişiselleştirme yönünden çok iyi, blogger ise ücretsiz olmasından dolayı iyi..
SynapseMm ProjeveKod

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
Blogger kulanmadım wp kulandım yıllardır blogger herkes kulanıyor size çok bilinmeyen googlenin farklı bir blogunu önerebilirim benim kulandıgımı link olarak atıyorum iki sitem için oradan sadece link paylasımı yapıyorum belki işe yarar diye ilerde görecegiz yarayacagını veya yaramayacagını...bunu genelde hep görüyorum yabancılar kulanıyor basarı saglıyormu bilemiyecegim..ayrıca o iki siteminde footerinde alttaki linke link verdim zararı olurmu sorayım sizlere....

https://sites.google.com/site/ekitapbiz/

işte buu

blueblood blueblood Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 70 / 90
  • Ticaret 11, (%100)
blogger harika tek kötü yönü log kaydı tutmaması.

ban yediğiniz zaman kendinizi savunamıyorsunuz adsense log kaydı istiyor masumluğu kanıtlamak için onuda veremiyorsunuz bundan dolayı wordpress şimdilik

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Blogger tercih ediyorum fakat wordpress kullanıyorum nedeni ise, gerçekten wordpressde daha rahat yükseliyor google'da.

wmaraci
wmaraci

Raxmw Raxmw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimcilik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

miniajans adlı üyeden alıntı

Dediklerin hiç birine katılmıyorum. Öncelikle piyasa öyle bir kulvarda ki herkes host almaya elverişli buna örnek olarak yıllık 30 TL ya da ücretsiz hosting sağlayan (sponsor hosting) şirketler var. "O Kalitesiz Ve Çok Sayıda Olan Siteler Yüzünden Maalesef Kazanç Getiremiyecek." sözün kadar yanlış birşey duymadım. Wordpresste de genel web dünyası anlamında da işini tam yapanlar parasını tıkırında kazanıyor copy paste yapan işini adam akıllı yapmayan zaten siteyi kapatıp gidiyor. Yani bu önüne gelen site açıp pastadan bölüm almıyor. Ayrıca şuan çok kaliteli blogger temaları var ve sitenin altyapısı blogger olduğunu bile ilk bakışta anlamayacağınız temalar var. Blogger alt yapısını kullanarak yayına başlayan ve bu yayınlardan güzel paralar kazanan ben dahil bir çok kişi tanıyorum. Bundan dolayı yorumunuzu hangi webmaster okusa benim düşündüğüm gibi düşünür. Wordpress SEO ve Kişiselleştirme yönünden çok iyi, blogger ise ücretsiz olmasından dolayı iyi..

Fakat Kişinin Blogger Başarılı Olması Tam Bir Muallak Blog Açmakla İş Bitmiyor Mesela 2 Kullanıcı olsun biri wordpress diğeri blogger ikiside çalışmalarına başlamış ilk sayfalara çıkmalarını hedeflemişler seo bakımından ilk wordpress'in çıkacağını düşünüyorum bunun sebebi blogger'ların kelime bakımından zayıf olması çünkü sonu blogspot.com ile biter buda kullanıcının hedef kelimede yükselmesi maalesef zordur çünkü tek uzantılıdır. Ayrıca Sizde İyi Bilirsiniz ki Google Wordpress tarafından seo dostu olduğundan her yönden wordpress daha iyi..

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Raxmw adlı üyeden alıntı

Fakat Kişinin Blogger Başarılı Olması Tam Bir Muallak Blog Açmakla İş Bitmiyor Mesela 2 Kullanıcı olsun biri wordpress diğeri blogger ikiside çalışmalarına başlamış ilk sayfalara çıkmalarını hedeflemişler seo bakımından ilk wordpress'in çıkacağını düşünüyorum bunun sebebi blogger'ların kelime bakımından zayıf olması çünkü sonu blogspot.com ile biter buda kullanıcının hedef kelimede yükselmesi maalesef zordur çünkü tek uzantılıdır. Ayrıca Sizde İyi Bilirsiniz ki Google Wordpress tarafından seo dostu olduğundan her yönden wordpress daha iyi..

iyide blogger kullanıp özel bir domain alabiliriz .com şeklinde ?
o zaman bu dezavantaj ortadan kalkmış olur.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)
kesinlikle wordpress

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

• Üyelik 15.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimcilik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

Ranay adlı üyeden alıntı

iyide blogger kullanıp özel bir domain alabiliriz .com şeklinde ?
o zaman bu dezavantaj ortadan kalkmış olur.

Hocam İyide Bende Bunu Anlatmak İstiyorum Bu Sistemler Tek Uzantılıdır Blog Açınca Size Hemen blogspot.com diye gelir alan adınız belirlenmiş olur zaten.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Raxmw adlı üyeden alıntı

Hocam İyide Bende Bunu Anlatmak İstiyorum Bu Sistemler Tek Uzantılıdır Blog Açınca Size Hemen blogspot.com diye gelir alan adınız belirlenmiş olur zaten.

Acemilikten olsa gerek anlayamadım tam olarak

Örneğin bende blogger kullanıyorum ve .blogspot şeklinde amatör bir görünüm olmaması adına domain satım alıp yazanherif.com şeklinde bir isimle ilerliyorum.

Haliyle alan adını değiştirerek yönlendirme ile söz ettiğiniz dezavantaj yok oluyor?

• Üyelik 15.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimcilik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Yani O Dezavantajları Yok Etsek Bile Wordpres Blogger'a 10 Gömlek üstün bir sistemdir her konuda gerek panel çesitliliğinden gerekse verdiği hizmetlerden dolayı yani domain'e ne kadar para verdiğinizi bilmiyorum ama tavsiyem kaliteli hostin ve domain alarak profesyonel bir şekilde wordpress'te çalışmak olur ve piyasada gerçekten işini hakkıyla yapılan kaliteli ve uygun hostingler var ve yanlarında gelen domainlerde dahil
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al