wmaraci reklam

PageRank Her Şey Değildir!

34 Mesajlar 5.562 Okunma
wmaraci reklam

snndgny snndgny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)

mevLüt adlı üyeden alıntı

Pagerank sadece link satışında işe yarar . Çünkü link alımı yapan bazı kişilerin halen pagerank gibi eski kafalı bir düşüncesi var . Yeni register edilmiş domainlerin bile pagerank 2-3 olduğunu gördüğümüzde pagerankın önemini kaybettiğini hepimiz anlamış olduk.

Eski kafalı derken arkadaşım ?

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Kapak niyetinde bir konu olmuş, vesselam. :)

• Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)

Metin adlı üyeden alıntı

Ben tezat bir şey söylemedim ki. :)

Olaya sadece bir yerden yüklenmek, bir değerim iyi olsun diye kasmak yanlıştır. Ona bakıldığında Alexa değeri ilk 100k içerisinde olan bir sitenin diğer istatistiklerini (eğer uzun süredir bu değerde ise) o aralıkta olan diğer siteleri inceleyerek tahmin edebiliriz.

PageRank her şey olmadığı gibi, Alexa'da her şey değildir, index hızı da.

Tek başlarına o kadarda çok anlam ifade etmeyen, ama birliklerinde güçlü bir yapı oluşturan bir sistem diyebiliriz.

O zaman hocam ne diyoruz. Birlikten güç doğar. Fakat tek başına yüksek olan kriterden doğsa doğsa spam doğar :) :)

mevLutt mevLutt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)

snndgny adlı üyeden alıntı

Eski kafalı derken arkadaşım ?

Eskiden pagerank önemliydi . Yüksek değerli sitelerden kendi sitemize link alarak sıralamada ciddi bir yer edinebiliyorduk . Peki ya şimdi ? Pagerankın sıralamada ne etkisi var ? Link alımı yapan bir çok kişide alexa ve pagerank takıntısı mevcut . Linki aldığınız sitenin sizce pagerankı vs değeri mi önemli yoksa içeriği mi ? Bana kalırsa pagerank taşlaşmış bir kavramdır , anca bize eski günlerimizi anımsatır..

wmaraci
wmaraci

tam1facia tam1facia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek internet kafe işletmeciliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 2 / 43
  • Ticaret 19, (%100)
PR yi çoğu kişi ticaret amaçlı kullanıyor artık..

• Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)

mevLüt adlı üyeden alıntı

Eskiden pagerank önemliydi . Yüksek değerli sitelerden kendi sitemize link alarak sıralamada ciddi bir yer edinebiliyorduk . Peki ya şimdi ? Pagerankın sıralamada ne etkisi var ? Link alımı yapan bir çok kişide alexa ve pagerank takıntısı mevcut . Linki aldığınız sitenin sizce pagerankı vs değeri mi önemli yoksa içeriği mi ? Bana kalırsa pagerank taşlaşmış bir kavramdır , anca bize eski günlerimizi anımsatır..

Bak bu sefer ne güzel anlatmışsın arkadaşım argo terim kullanarak biraz sert bir çıkış yapmıştın ondan sordum ;)

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Kesinlikle katılıyorum. Pr taşlaşmış bir kavram. En güzel örnek olarak pr4 bir spam blogdan mı tanıtım almak istersiniz, kulvarında tanınmış, özgün, kaliteli bir blogdan mı? Aslında soruların hepsinin cevabını biliyoruz fakat Google'a taparcasına (haşa) önem verdiğimiz için doğru cevabı vermek işimize gelmiyor. Aksini iddia eden?

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

isousluer adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katılıyorum. Pr taşlaşmış bir kavram. En güzel örnek olarak pr4 bir spam blogdan mı tanıtım almak istersiniz, kulvarında tanınmış, özgün, kaliteli bir blogdan mı? Aslında soruların hepsinin cevabını biliyoruz fakat Google'a taparcasına (haşa) önem verdiğimiz için doğru cevabı vermek işimize gelmiyor. Aksini iddia eden?

Google'a göre site yaparak onu tekelleştiren biziz. :)

Son kullanıcıya odaklı bir site üretmek elimizde, Google'a oynayarak bir şeyler elde etmek bir yöntemdir elbet, ama sonuçlarına katlanmak gerekir. Ağır bedeller ödenebilir. Jenerik bir domainin, uzun süreli kara listeye girmesini kimse istemez.

Temiz yayın, doğal ziyaretçiler ve devamında gelişen güncel istatistikler size genel olarak bir rehber olacaktır. Sadece birkaç değere bağlı kalıpta, ahh iyi mi, bu kötü mü, ne yapacağım, bittik mi havalarına girmenize hiç mi hiç gerek yok. :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)
Güzel açıklama son kullanıcıya hitap ettikten sonra yok efendim sitede kalma süresi düştü yok efendim hitim düştü gibi durumlara düşmeyeceğimiz için herşey yolunda gidecektir diye düşünüyorum. Buda organik ve sağlıklı bir seo süreci geçirmemize neden olacaktır. Ha google' ı kandırdın ha kendini kısa süreli başarı kimsenin işine gelmez değil mi?

Csharp Csharp Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 99 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
en önemlisi sitenin getirdiği para gerisi boş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al