wmaraci reklam

Sahibinden'i Bitirme Projesi

36 Mesajlar 7.542 Okunma
wmaraci reklam

umut35 umut35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Finans
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 6, (%83)
sahibinden'i bitirmek için 1m TL'den çok daha fazlasına ihtiyaç var bence.

Ama sektörde bir yer edinmek isterseniz 300-500 bn TL ile işe başlayabilirsiniz.
spoilt666

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

spoilt666 spoilt666 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek kamu
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 13 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Her arkadaşın yazısını dikkatlice okuyup gerekli notlarımızı alıyoruz.
Konuya hem MULTİ linklerde hemde ekşide gösterilen ilgiden dolayı herkese çok teşekkür ediyoruz. Görüşlerinizi ve yorumlarınızı kesmeyiniz. Çünkü her daim güzel fikirler edinmemize yardımcı oluyorsunuz.

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
https://www.youtube.com/watch?v=c2xZVT45qBI

bu videoya bak sonrasında sahibindeni bitirmeyi birdaha düşün
Shakedown

kişi bu mesajı beğendi.

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
bitirmek gerçekten çok itici bir tabir olmuş. sıfırdan yazılımını ve sunucu maliyetini anca karşılar diye düşünüyorum. (türkiyede) kaldıki hürriyet emlak o kadar reklam çalışmasına rağmen bitirmek yerine rakip olmayı bile tam anlamıyla başaramamışkenn. o domain onlardayken bitemez :) ama satılık kategorisinde şansınız olabilir.

wmaraci
wmaraci

sadrazam sadrazam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 124 / 97
  • Ticaret 8, (%100)
bence 20 binle bir canlı bomba tutun sahibindenin sunucularına saldırın :) şunu da unutmamak gerekli sahibindenin yerine geçecek diğer herhangi bir firmanında sahibinden kadar popüler olduğu zaman fiyatlarının öyle olmayacağını kimse garanti edemez. sahibinden zamanında çok reklam yaptı şimdi meyvesini topluyor adamlar.
ontedi

kişi bu mesajı beğendi.

saban2510 saban2510 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek serbest tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ö**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 12 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında herkesin gözünde büyüttüğü kadar çok da zor bir şey değil sahibindeni geçmek. Sahibindende daha güzel bir site yapılabilir. Farklı özellikler veya farklı konseptlerle. (örnek letgo uygulamasını sahibinden.comdan daha çok kullanıyorum) Önemli olan reklam üzerine yoğunlaşman. Tavsiyem gerilla reklamcılıkla bunu yapabilirsin :)

Ayrıca sahibinden.com batırmak değil arkadaşın maksadı rakibi olmak ve sahibinden.comun rakibi olmalı. Fiyat politikalarının bu kadar yüksek olduğunu bilmiyordum biraz fiyatlarda düşmeleri için güzel rakipler şart. Arkadaşı sonuna kadar destekliyorum.

Tavsiyem 1 : Sadece emlak üzerine olmasın, diğer kategorileride ekle. sadece emlak olursan sahibinden.comun rakibi değil saydığın diğer firmaların rakibi olursun. Adamın biri bugün araba bakar yarın ev.
Tavsiyem 2 : Sizinle aynı düşüncede olanlarla birleşin. Tek başına büyük bir proje. hiç yoktan aynı amaçla yola çıkmış sonra bırakmış kişilerin projelerini satın alıp ilerleyebilirsiniz. onların bir alt yapısı oluşmuştur onun üzerine projenizi inşa edebilirsiniz yada piyasadaki küçük ilan sitelerinden birine ortaklık teklif edebilirsiniz. 20bin lira için ortak olacak çoktur. iyi çalışmalar
spoilt666

kişi bu mesajı beğendi.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
tranferin he :)) hocam bunlar ucuz numaralar... sitem nasıl olmuş değerlendirin desen daha çok tık alırsın...

tahsinyaman tahsinyaman WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 114 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam hayırlı günler,

Herkes reklam ve tanıtım ücretlerinden bahsetmiş . bende kısaca onlara değineceğim.
ama öncelikle söylemek istediğim farklı birkaç şey var.
sahibinden.com / sahibinden.com olmak için kaç sene insanlara ücretsiz hizmet verdi? bu ücretsiz hizmetleri verirken kullanıcılarına altyapısal olarak herhangi bir sorun yaşattı mı ?

şimdi yoldan geçen bir adamı çevirip sorsak ev - araba vs. almak isteseniz ilk bakacağınız site neresi olurdu sorusuna alacağınız cevap olacaktır sahibinden.com. markalaşmış bir site insanların kafasına yer etmiş bir site.

Bu algıyı yıkmak için uzun yıllar internet sektöründe kendinizi göstermeniz ve insanlara güven teşkil etmeniz gerekecek.

Gelelim tanınırlık ve tanıtım için harcanacak paralara. Ben TV kökeninden gelen bir arkadaşınızım. 6 sene boyunca ATV kanalına canlı yayın yapan DMY grup firmasının bilgi işlem sorumlusu olarak görev yaptım. Bunları sektöre yabancı olmadığımı bilmeniz için söylüyorum.
Yorum yapan arkadaşlarımız 2 Milyonlardan bahsetmişler. evet tanınmak için bu paralara yakın bütçeler ayırmanız gerekiyor ve 1 seferlik değil yaklaşık 2 ayda bir bu bütçeler ile reklam planlaması gerekiyor. Sosyal mecraların aktif kullanılması da bu TV tanıtım reklamları kadar önemlidir. sosyal medya üzerinden de sponsorlu reklamlar ile marka değerinize + değer katmalısınız. herkes tv izler fakat tv kullanan herkes internet kullanma imkanına sahip olmayabilir. onun için hizmet verdiğiniz alan internet olduğu için reklam yapılandırmalarınızda internet ağını da en az TV kadar önemsemelisiniz.

Umarım bahsettiğiniz bütçeler ile sektöre giriş seviyesinde başlayıp zaman geçtikçe sıkılmazsınız. Yorucu bir yolculuğa çıktığınızı biliyorsunuzdur.

Hakkınızda hayırlısı olsun,

domaino domaino Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 0 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
Bu şeye benzemiş. Beyler hadi google'ı bitirelim. 20 bin tl param var. Site açalım bitirelim google'ı.

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
sahibinden.com yakın zamanda yurt dışında bir firmaya satılacak ( kimse bilmez bu bilgiyi bekleyin görün ) bu sebeple projeniz bir ihtimal tutacaktır siz çalışmalara hız kazandırın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al