wmaraci reklam

Youtube Embed Kod ile Video Sitesi Açmak

15 Mesajlar 2.457 Okunma
smmexpress

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Merhaba ;

Arkadaşlar ben youtubede başkalarının paylaştığı videoları alıp bir wordpress tabanlı sitede embed kod ile yayınlayıp bu sitenin'de web view uygulamasını yaptırraktan android markete yüklemek istiyorum . Siz uzman arkadaşlara iki sorum var;

1) Site olarak olsun android uygulama olarak olsun telif durumu söz konusu olabilir mi ? Başkalarının çekmiş olduğu videoları koyacağım ama embed kod ile.

2) Adsense veya admob bu sitede sıkıntı çıkarırmı videolar olduğundan dolayı. Yada her hangi başka sebepten ötürü.

3) Bu konu hakkında şahsi fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
1. Telif Hakkı yemeniz buyuk olasılık. Hele ki youtube videolarından. Ses, ritim, ton vs herşeyi kontrol ediyor google videoları kıyaslarken.

2. Adsense acısından da sıkıntı yaşarsınız. Sebebi video olması değil ama. Kopyalanmış site olmasından kaynaklanan bir durum. Netice yuklediğiniz videoların hepsi bir başka yerde de var.

3. Böyle bir proje fikriniz varsa, kendiniz player oluşturup videoları bu player üzerinden yayınlayın. Telif konusunda hassas olan kanallardan uzak durun. Farklı kaynaklardan videoları toplayıp kendi playerınız ile yayınlayabilirsiniz. Bu şekilde bi sprun çıkacağını sanmıyorum.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Mağara_Adamı Ben videoları youtube kendi kanalıma yüklemiyeceğim yanlış anlaşılma olmasıno arkadaşın videosuna ait embed kod alıcağım yani videoda reklam varsa o arkadaş para kazanmaya devam edicel. Kopya içeriğe gelince her bir videoya özgün olarak kendim 50 - 100 kelime arası videoyu anlatan içerikde dahil edeceğim.. 3 asıl player kurup bu işi yaparsam daha çok sıkıntı yaşamazmıyım ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Videoları kendi sitenizde yayınlayacağınızı düşünerek yazdım zaten hepsini. Telif konusunda karşılıklı kazanç düşüncesiyle video sahibi geri bildirimde bulunmayabilir ( Siz onun video izlenme sayısını yükseltiyorsunuz neticede ). Ancak Emin olun birçok kişi kendi emeğinin üstünden başkasının ekmek yemesine tahammül edemiyor.

Şöyle örnek vereyim ; Diyelim ki siz Acunn medyanın kanalından videoları alıp kendi sitenize yüklediniz. Baktıgınız zaman bu izlenmeler video sahıbıne kazanç sağlıyor. Ancak siz kazanmayın diye Sitenizi teliften dolayı şikayet ederler ( inceleme işlemi uzun zaman alıyor. Youtube gibi değildir web sitelerinin incelenmesi )

- Videonun yanında farklı bir içerik üretecekseniz kısmen kopyalanmış site durumunu toplarsınız.

- Kendi playerınızı oluşturursanız videolara müdahele etme imkanınız ve ayrıca kendı playerınızda videolardan kazanç sağlayabilirsiniz. Videoyu indir, indirdiğin şekilde kendi playerınla yüklemiceksin videoları. Belki mix yapabilirsiniz mesela.

Bunun gibi çeşitli örnekler çoğaltılabilir.

( Siteniz hitlenmediği sürece kimsenın gözune batmayacağından sorun yaşamazsınız ancak hitlendiğinde, gıcıklığına rakipleriniz bile bildirimde bulunacaktır bunu bilin )

wmaraci
wmaraci

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Mağara_Adamı

İnternette şöyle bir ibare buldum bunu açıklayabilir misiniz ?

''Peki embed kodu verilerek paylaşıma açılan video, hak sahibi olan eser sahibinin veya bağlantılı hak sahibinin kendisi tarafından yüklenmişse durum ne olacaktır? Çoğu zaman embed kodu açık olarak (yani videonun başka sitelerde gösterimine izin vererek) videoyu Youtube, Vimeo gibi sitelerde paylaşıma açan, eser sahibinin kendisi veya bağlantılı hak sahibi kurum olmaktadır. Artık embed kodunun açık tutulması ile video herkesçe paylaşıma açılmıştır, yani kanunun deyimiyle umuma açılmıştır ve eser sahibinin bu noktada rızası mevcut kabul edilir.

Bundan sonra videonun bir başkası tarafından aynı kodla sitesinde yayınlanması üzerine hak ihlalinin oluştuğu iddia edilebilir mi? Hayır. Ayrıca eser sahibi dilerse embed kodu ile paylaşıma kapatılması seçeneğini kullanarak çoğaltma hakkını da kısıtlayabilir.''
NETEOR

kişi bu mesajı beğendi.

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Her türlü ihlal alabilirsiniz Google ve Youtube ihlal üstüne ihlal veriyor , mümkün oldukça drive kullanın.

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

KadirCeyhan KadirCeyhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 0 / 203
  • Ticaret 6, (%100)
Embed ile Telif Hakkı'nı bağdaştıramadım ben. Mantığıma yatmadı herhangi bir ikaz yemeniz.

Bence açılabilir. Sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum. Sonuçda kaynak belirterek alınan şeylerde ikaz yenmiyor doğru değil mi ?

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Madem google buna kızıyor o zaman embed kodu koyması saçma öyle değil mi ? Hatta yayıncıya da soruyor paylaşılmasına izin veriyor musun diye

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

komedyatube adlı üyeden alıntı

Mağara_Adamı

''Peki embed kodu verilerek paylaşıma açılan video, hak sahibi olan eser sahibinin veya bağlantılı hak sahibinin kendisi tarafından yüklenmişse durum ne olacaktır? Çoğu zaman embed kodu açık olarak (yani videonun başka sitelerde gösterimine izin vererek) videoyu Youtube, Vimeo gibi sitelerde paylaşıma açan, eser sahibinin kendisi veya bağlantılı hak sahibi kurum olmaktadır. Artık embed kodunun açık tutulması ile video herkesçe paylaşıma açılmıştır, yani kanunun deyimiyle umuma açılmıştır ve eser sahibinin bu noktada rızası mevcut kabul edilir.

Bundan sonra videonun bir başkası tarafından aynı kodla sitesinde yayınlanması üzerine hak ihlalinin oluştuğu iddia edilebilir mi? Hayır. Ayrıca eser sahibi dilerse embed kodu ile paylaşıma kapatılması seçeneğini kullanarak çoğaltma hakkını da kısıtlayabilir.''

Bu düşünce tamamen yanlış bana göre. Nedenine gelince; Bir eserin paylaşıma açılması, izinsiz kullanılabileceği anlamına gelmez. Siz o videoyu kendi sitenize yüklediğinizde Yayıncının rızası dahilinde mi ekliyorsunuz ?

Bu yazdığınıza göre, eğer bir video youtubede yayınlanmış ve embed kodu açıksa bunu herkes kullanabilir diyorsunuz. O zaman bende size şunu sorayım ;

Embed kodu açık bir şekilde yayınlanan videoları yine youtube üzerinden kendi kanalınızca yayınladığınızda neden Telif Hakkı ihlali uyarısı alıyorsunuz ?

Siz neticede o ürün üzerinden kazanç sağlıyorsunuz. Bu ister video reklamı olsun isterse kendi sitenize ekleyip sayfa üstünden kazanç olsun fark eden birşey yoktur.

Yukarıda da yazdıgım gibi youtube üzerinden incelemeler çok hızlı ( robotlarla) sağlanıyor. Ancak websiteleri üzerinden bu süreç tam bir piyango. Bazen 2 yıl sürer bazen iki gün.

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)

Mağara_Adamı adlı üyeden alıntı

Videoları kendi sitenizde yayınlayacağınızı düşünerek yazdım zaten hepsini. Telif konusunda karşılıklı kazanç düşüncesiyle video sahibi geri bildirimde bulunmayabilir ( Siz onun video izlenme sayısını yükseltiyorsunuz neticede ). Ancak Emin olun birçok kişi kendi emeğinin üstünden başkasının ekmek yemesine tahammül edemiyor.

Şöyle örnek vereyim ; Diyelim ki siz Acunn medyanın kanalından videoları alıp kendi sitenize yüklediniz. Baktıgınız zaman bu izlenmeler video sahıbıne kazanç sağlıyor. Ancak siz kazanmayın diye Sitenizi teliften dolayı şikayet ederler ( inceleme işlemi uzun zaman alıyor. Youtube gibi değildir web sitelerinin incelenmesi )

- Videonun yanında farklı bir içerik üretecekseniz kısmen kopyalanmış site durumunu toplarsınız.

- Kendi playerınızı oluşturursanız videolara müdahele etme imkanınız ve ayrıca kendı playerınızda videolardan kazanç sağlayabilirsiniz. Videoyu indir, indirdiğin şekilde kendi playerınla yüklemiceksin videoları. Belki mix yapabilirsiniz mesela.

Bunun gibi çeşitli örnekler çoğaltılabilir.

( Siteniz hitlenmediği sürece kimsenın gözune batmayacağından sorun yaşamazsınız ancak hitlendiğinde, gıcıklığına rakipleriniz bile bildirimde bulunacaktır bunu bilin )

Mağara_Adamı

Evet bu durum benimde aklımı almıyor o zaman neden embed kod var ?

SSD adlı üyeden alıntı

Her türlü ihlal alabilirsiniz Google ve Youtube ihlal üstüne ihlal veriyor , mümkün oldukça drive kullanın.

Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz ?

Jelioxe adlı üyeden alıntı

Embed ile Telif Hakkı'nı bağdaştıramadım ben. Mantığıma yatmadı herhangi bir ikaz yemeniz.

Bence açılabilir. Sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum. Sonuçda kaynak belirterek alınan şeylerde ikaz yenmiyor doğru değil mi ?

Bende bu yönlü düşüncedeyim ama işte merak ettim başına aksi durum gelen biri oldu mu ?

Madem google buna kızıyor o zaman embed kodu koyması saçma öyle değil mi ? Hatta yayıncıya da soruyor paylaşılmasına izin veriyor musun diye

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimde kafamın almadığı yer burası.

Mağara_Adamı adlı üyeden alıntı

Bu düşünce tamamen yanlış bana göre. Nedenine gelince; Bir eserin paylaşıma açılması, izinsiz kullanılabileceği anlamına gelmez. Siz o videoyu kendi sitenize yüklediğinizde Yayıncının rızası dahilinde mi ekliyorsunuz ?

Bu yazdığınıza göre, eğer bir video youtubede yayınlanmış ve embed kodu açıksa bunu herkes kullanabilir diyorsunuz. O zaman bende size şunu sorayım ;

Embed kodu açık bir şekilde yayınlanan videoları yine youtube üzerinden kendi kanalınızca yayınladığınızda neden Telif Hakkı ihlali uyarısı alıyorsunuz ?

Siz neticede o ürün üzerinden kazanç sağlıyorsunuz. Bu ister video reklamı olsun isterse kendi sitenize ekleyip sayfa üstünden kazanç olsun fark eden birşey yoktur.

Yukarıda da yazdıgım gibi youtube üzerinden incelemeler çok hızlı ( robotlarla) sağlanıyor. Ancak websiteleri üzerinden bu süreç tam bir piyango. Bazen 2 yıl sürer bazen iki gün.

Buna katılmıyorum çünkü bi videoyu alıp direk kendi kanalınıza yüklediğinizde telif hakkı yerseniz karşı tarafın para kazanmasını kabul etiiğiniz taktirde videoyu barındırabiliyorsunuz. Hatta bir çok kez asıl kanala git gibi bir uyarı çıktığını ben kendim gördüm. Aslında benim düşünceme göre bir sıkıntı olmaması lazım ama dediğim gibi bilişim dünyası araştırmak gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al