wmaraci reklam
lidertakipci

Drone Tavsiyeniz?

21 Mesajlar 2.638 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

ismetasl adlı üyeden alıntı

hocam gümrükten sorunsuz geçer gümrük için 75 euro sınırı var eğer zaten fiyatınız bu sınırdan fazlaysa ürünü satan kişi ile iletişime geçip faturaya daha ucuz fiyat yazdırabiliyorsunuz.

Eğer ancak ürününüz 75 euro sınırının altındaysa ama ürünün boyutu büyükse yinede gümrükte kontrole takılıyor bu sefer de 1 2 dolar ek ücret ödüyorsunuz

1-2 dolar mı???? Eğer gümrük memuru vergiye tabi görürse, fatura tutarı bazında %20 vergi ekliyor. 1-2 dolar değil yani. (Drone almadım, motor ve pc parçaları getirtiyorum 3 yıldır)

https://biyokimlik.com
wmaraci
reklam

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

hocam gümrükten sorunsuz geçer gümrük için 75 euro sınırı var eğer zaten fiyatınız bu sınırdan fazlaysa ürünü satan kişi ile iletişime geçip faturaya daha ucuz fiyat yazdırabiliyorsunuz.

Eğer ancak ürününüz 75 euro sınırının altındaysa ama ürünün boyutu büyükse yinede gümrükte kontrole takılıyor bu sefer de 1 2 dolar ek ücret ödüyorsunuz

Gördüğüm kadarı ile bilgini ve deneyimlisiniz sizden uzun soluklu yardım alabilirim :p
Aliexpress üzerinden alacağım modeli göstermek fikrinizi almak isterim.

Bahsettiğim gibi kameram mevcut sadece güçlü bir motora sahip drone. Kameramı altına takıp üstten çekimler yapıp kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.

Tabi çok büyük beklentilerim yok bütçem dahilinde DJI alabilecek durumda şu an için değilim ..

Bu konuda önerilerinize açığım :) Konuyu açan arkadaşada da tekrardan kendi adıma çok teşekkür ederim.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

ismetasl ismetasl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek hiçbişi
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 38 / 63
  • Ticaret 77, (%99)

zangess adlı üyeden alıntı

1-2 dolar mı???? Eğer gümrük memuru vergiye tabi görürse, fatura tutarı bazında %20 vergi ekliyor. 1-2 dolar değil yani. (Drone almadım, motor ve pc parçaları getirtiyorum 3 yıldır)

olabilir hocam çünkü benim aldığım ürünler ucuzdu ama büyüktü yinede takıldılar gümrüğe

• Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

drumpoll adlı üyeden alıntı

Aynen ben karıştırdım. Sen Go pro falan takacaksan, aşağıdaki modeli öneririm. Müthiş bir cihaz. Bende de var :) Ama kullanmıyorum şu anda. Kullanmaya kıyamıyorum desem daha doğru olur :)

http://www.banggood.com/Eachine-Racer-250-FPV-Drone-Built-in-5_8G-Transmitter-OSD-With-HD-Camera-BNF-Version-p-995366.html?rmmds=search

Waooouw makine muhteşem ya. Hubsana verceğime bu paraya bunu alırım. Harikaymış, kaç dakika uçuyor?

Ek Olarak:

olabilir hocam çünkü benim aldığım ürünler ucuzdu ama büyüktü yinede takıldılar gümrüğe

Aynen boyut önemli. Fakat birazda memurların keyfine kalmış bir durum. 200euro luk alışverişe tek bir kuruş vergi ödemeyenler biliyorum.

wmaraci
wmaraci

ismetasl ismetasl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek hiçbişi
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 38 / 63
  • Ticaret 77, (%99)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Gördüğüm kadarı ile bilgini ve deneyimlisiniz sizden uzun soluklu yardım alabilirim :p
Aliexpress üzerinden alacağım modeli göstermek fikrinizi almak isterim.

Bahsettiğim gibi kameram mevcut sadece güçlü bir motora sahip drone. Kameramı altına takıp üstten çekimler yapıp kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.

Tabi çok büyük beklentilerim yok bütçem dahilinde DJI alabilecek durumda şu an için değilim ..

Bu konuda önerilerinize açığım :) Konuyu açan arkadaşada da tekrardan kendi adıma çok teşekkür ederim.

bunun için model konusunda yardımcı olamam pek bilgili değilim modeller konusunda ama bu dronelar için forumlar var oraya konu aç orada sana model seçiminde yardımcı olurlar . Ben yurtdışından alma konusunda yardımcı olabilirim anca :)

drumpoll drumpoll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)

Waooouw makine muhteşem ya. Hubsana verceğime bu paraya bunu alırım. Harikaymış, kaç dakika uçuyor?

Hocam nasıl uçurduğuna bağlı. 1500mah pille geliyor. Ortalama 15 dakika çok sağa sola sallamazsan.

Pili yükseltirsen 20 dakikaya da çıkar. Güzel ama üst seviye bir cihaz. Kurulumu vs manuel. Yanında ayrıca kumanda da alman gerekiyor. Sana attığım linktekini alırsan, kumandasız alırsın aman diyim :).
zangess

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

Hocam nasıl uçurduğuna bağlı. 1500mah pille geliyor. Ortalama 15 dakika çok sağa sola sallamazsan.

Pili yükseltirsen 20 dakikaya da çıkar. Güzel ama üst seviye bir cihaz. Kurulumu vs manuel. Yanında ayrıca kumanda da alman gerekiyor. Sana attığım linktekini alırsan, kumandasız alırsın aman diyim :).

Ben seni dinliyorum ve ucuz alıyorum. Sağol.

Ek Olarak: Birşey merak ediyorum. İzlemişssindir yabancı kardeşlerimiz drone tanıtımı yapar iken drone ilk çalıştırma öncesi herhangi bir yöne 3-4 defa ve yüzüstü tutup yine aynı yöne çeviriyor. Bunun sebebi ne sen yaptın mı?

• Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)

Ben seni dinliyorum ve ucuz alıyorum. Sağol.

Birşey merak ediyorum. İzlemişssindir yabancı kardeşlerimiz drone tanıtımı yapar iken drone ilk çalıştırma öncesi herhangi bir yöne 3-4 defa ve yüzüstü tutup yine aynı yöne çeviriyor. Bunun sebebi ne sen yaptın mı?

Söylemek istediğini yanlış anlamadıysam, takla tanıtımı yapılan bazı cihazlar var. Mesela alacağın bu x5c de de mevcut bu özellik. Kumandanın sağ üst tuşana bastığında drone takla atıyor. Bugün başıma geldi sabah benim de. Dün gece en son takla attırıp yere düşürüp kapatmıştım. Bugün pilleri şarj ettim öğlen gene kurcalayayım dedim, bir çalıştırdım drone yerde zıplayıp bacağıma çarptı. Böyle saçma bir olay yaşadım. Onların bu hareketi yapmasının sebebi budur diye tahmin ediyorum. Ben bu sebeple yapıyorum(artık) açıkçası.

Ayrıca ilginizi çekebilir güzel bir kanal: http://thedroneracingleague.com/

• Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

Söylemek istediğini yanlış anlamadıysam, takla tanıtımı yapılan bazı cihazlar var. Mesela alacağın bu x5c de de mevcut bu özellik. Kumandanın sağ üst tuşana bastığında drone takla atıyor. Bugün başıma geldi sabah benim de. Dün gece en son takla attırıp yere düşürüp kapatmıştım. Bugün pilleri şarj ettim öğlen gene kurcalayayım dedim, bir çalıştırdım drone yerde zıplayıp bacağıma çarptı. Böyle saçma bir olay yaşadım. Onların bu hareketi yapmasının sebebi budur diye tahmin ediyorum. Ben bu sebeple yapıyorum(artık) açıkçası.

Ayrıca ilginizi çekebilir güzel bir kanal: http://thedroneracingleague.com/

Hayır onu demiyorum. Çalıştırmadan önce eliyle dronu çeviriyor yerde bir kaç kere...

• Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
Örnek video at da bakayım hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al