wmaraci reklam

Dolardaki Ani Düşüşler

121 Mesajlar 17.366 Okunma
smmexpress

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

analogfikir adlı üyeden alıntı

Size bişey demedim. Zaten övüyosun başka bişi demedik kendinde diyosun onun yaptığını yap senide övelim diye. Yanlışım varsa düzeltin halen anlam veremedim. Övmek normal ama övüldüğünden bahsetmek anormal uzatmayalım evet :)

hocam takılmayın herkesin kendi düşüncesi burada öyle tartışmalar gördüm ki bazen 1 hafta girmedim araştırılsa öğrenilecek çok şey var ama zorla kimseye öğretemezsiniz. Lütfen siyasete dönmesin

tanerava adlı üyeden alıntı

Siz benim yazdıklarımı okudunuz mu?
Benim hükümete karşı oldugumu nereden çıkardın. ?

Borcumuz
analogfikir MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
1 Azerbaycan manatının bile bizde 2 TL'ye tekabül etmesi, ülkenin ne durumda olduğunu gösteriyor.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

OmerAYDINOGLU adlı üyeden alıntı

Ekonomiden anlamayan adam mı? o adam imf'ye olan borçları sildi ve koskoca ülke yönetiyor. Ekonomi bilmeden ufacık bir dükkan bile yönetilemiyorken. Koskoca ülke yöneten birinin ekonomi bilmediğini düşünmen ne kadar trajedik :)

Ülkeler ile anlaşma sağlanacak. Özellikle çin ile sağlanırsa türk lirası üzerinden alışveriş yapılır ne var. Çin yuanı ile TL arasında bir değişim olur olur biter.

Yahu siz şu adamın görüşlerini bir anlasanız var ya. Bu adam öldükten sonra kim gelecek acaba? Onu bıraktım o gelecek kiş igele ülkenin hali daha mı iyi olacak. Darbe zamanlarını unuttunuz galiba. Ben yaşamadım ama babamın anlattığına göre; yağ bile yok un bile yok. Şimdi bir eliniz yağda bir eliniz balda daha ne istiyorsunuz?

KOSKOCA Cumhurbaşkanı: Dolara yatırım yapan pişman olur. (Dolar 2,92 iken yapılmış açıklama.) VATANINI SEVEN elinde dolar tutmaz. Elinizdeki dolarları bozdurun.
KOSKOCA EKONOMİ BAKANI: Bütün ekonomik verilere baktığımızda endişe edilecek bir durum yok.

Sen bu açıklamaları ekonomiden anlayan birinin yapabileceğine inanıyorsan, sorun zaten cumhurbaşkanının ekonomi bilgisinde değildir kardeşim. Hadi sen bizi Tayyip düşmanı veya muhalif görüyorsun, git ekonomiden anlayan birine bu cümleleri kur bakalım sana neresiyle gülüyor. Gerçi siz RTE'nin söylediği bir şeyin yanlış olduğunu söyleyen herkese ya fetöcü ya muhalif demeye alışmışsınız ama bir umut işte benimki... :)

İşin daha kötüsü, RTE ve ekonomi bakanı ciddi anlamda ekonomik analizler ve değerlendirmeler yaparak bu sözleri söylediyse, halka çok büyük küfür ediyor, açık açık dalga geçiyor demektir. Yukarıda bir çok arkadaş doların nasıl denge değiştirdiğini detaylı şekilde yazmış. Olayları sorgulamayı deneyin. Bu adam ne diyor bir araştırayım öğreneyim demeyi deneyin. BU sadece RTE için değil, gelmiş veya gelecek, olmuş veya olacak herkes için yapın bunu.
hzmhzm Sardox

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Aykut

Azerbaycan manatı 1 yıl önce 3 TL ve 0.78 dolardı. Fakat şuan bizimde ülke çok kötü durumda. Ve 1 dolar şuan 1.80 Azerbaycan manatı ve 2 TL ediyor...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Tural Abiyev Biliyorum geçen sene 3 TL idi :) Yine de dolar karşısında 1.80 olmak iyidir.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Aykut

Size göre 1.80 olması iyi ama bizim için çok kötü bu durum. 0.78 den birden fırladı 1.80 civarına. Şuan ülkede herşey ateş pahası. Maaşlar düşük ama fiyatlar yüksek. Bide Türkiyeye şükredin çoğu şeyiniz Türkiyede üretiliyor. Ama bizde herşey dışarıdan geliyor. Hatta yüzde 40 Türkiyeden geliyor.
Sardox

kişi bu mesajı beğendi.

30845 30845 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 23 / 20
  • Ticaret 6, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Bu yaşıma kadar ne dolar ne Euro nede altın biriktirdim sadece Türk Lirası kullandım hep Türk Lirasından şaşmam Değeri ne düşüyor ne çıkıyor tabi zamlar hariç

Hocam şu yazdığınıza gerçekten inanıyormusnuz ? eğer böyle olsaydı enflasyon diye bişeyde olmazdı bizde istemiyoruz ama gerçek bu malesef yazmayacaktımda yaşınızı görünce dayanamadım.
borayeris

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Aykut

Size göre 1.80 olması iyi ama bizim için çok kötü bu durum. 0.78 den birden fırladı 1.80 civarına. Şuan ülkede herşey ateş pahası. Maaşlar düşük ama fiyatlar yüksek. Bide Türkiyeye şükredin çoğu şeyiniz Türkiyede üretiliyor. Ama bizde herşey dışarıdan geliyor. Hatta yüzde 40 Türkiyeden geliyor.

Hocam Tr'de aldığınız asgari ücret 1300 TL ile bir aileyi geçindiremezseniz hatta sürünürsünüz, fakat AZ' de 650 manatla gül gibi geçinirsiniz. Hiç yoktan bol bol et yersiniz :) 10 manat mı 11 mi ne. Bizde kilosu 45 mi 50 mi neyse fiyatını bile unuttuk :)
borayeris

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Aykut

Azerbaycan da asgari ücret 650 manatmı? :D Burda öğretmenler 500-600 TL, hastanede hemşireler 400-500 TL maaş alıyor. 2 yıldır şirkette BT uzmanı olarak 800 TL den çalışıyordum ve 2 ay önce ayrıldım. İnternetten haftalık kazancım bile 1000 TL iken aylık 800 TL ye insanmı geçinir? Normal evlerin fiyatı 600-800 TL minimum. Normal yaşam içinde minimum 800 TL para lazım (sadece yiyeceklere). Metro, doğal gaz, elektrik, su herşeyin fiyatı 1 hafta önce yükseldi. Halbuki avrupaya doğal gaz, petrol satıyoruz... Dubai gibi yaşamı hak edersen sefil hayat yaşıyoruz. Dışarıdan herkese Azerbaycan cennet ama bize cehennemdir. Dediğiniz gibi olsa 27 aralık tarihine bilet alıp Türkiyeye yerleşmeye gelmezdim. :)

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Az'de asgari ücret 650 manat demedim hocam. Bizdeki sürüneceğiniz ücret yani asgari ücret 1300 TL. Sizde bu 650 manata karşılık geliyor. Tr'de 1300 ile 2 de çocuğunuz varsa sürünürsünüz ama Az'de mis gibi yaşarsınız. Ayrıca sizin kaybınız rüşvet! Halkın isyan edip bu durumu engellemesi lazım artık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al