Arkadaşlar ben .htacces dosyama spam olarak görünen siteleri aşağıdaki gibi ekledim. (Nokta ve "-" lerden önce "\" koyarak.

RewriteCond %{HTTP_REFERER} motherboard\.vice\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} reddit\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} lifehacker\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} site\-auditor\.online [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} abc\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} acunetix\-referrer\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} addons\.mozilla\.org [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} thenextweb\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} 52791970\-1\.compliance\-fred\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} boltalko\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} bukleteg\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} budilneg\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buketeg\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} brateg\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} 52791970\-1.compliance\-ivan\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} arendovalka\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} biteg\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} frameby\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} webmasters\.stackexchange\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} begalka\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} bezlimitko\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} speedup\-my\.site [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} 52791970\-1\.compliance\-don\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} 52791970\-1\.compliance\-donald\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} alfabot\.xyz [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} priceg\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} darodar\.com [NC]
RewriteRule .* - [F]

Ardından Analytics/Yönetici/Tüm Filtreler/Filtre Ekle/Özel bölümünden Hariç Tut seçili iken, Filtre Alanını "Kampanya Kaynağı" olarak belirledim. Filtre adını spam olarak verdim. Her biri 250 karakteri geçmeyecek şekilde spam1, spam2, spam3 şeklinde 4 kere bu işlemi yaptım. Filtre Modeli bölümüne aşağıdaki şekilde siteleri girdim.

Spam
darodar\.com|ilovevitaly\.com|semalt\.com|econom\.co|reddit\.com|motherboard\.vice\.com|priceg\.com|52791970\-1\.compliance\-don\.xyz|52791970\-1\.compliance\-donald\.xyz

Spam1
52791970\-1\.compliance\-fred\.xyz|52791970\-1\.compliance\-ivan\.xyz|abc\.xyz|abcdefh\.xyz|addons\.mozilla\.org|adguard\.com|advokateg\.xyz|alfabot\.xyz|arendovalka\.xyz

Spam2
begalka\.xyz|bezlimitko\.xyz|biteg\.xyz|blackhatworth\.com|boltalko\.xyz|brateg\.xyz|budilneg\.xyz|buketeg\.xyz|bukleteg\.xyz|duckduckgo\.com|frameby\.com

Spam3
hulfingtonpost\.com|lifehacker\.com|mystart4\.dealwifi\.com|site\-auditor\.online|speedup\-my\.site|thenextweb\.com|webmasters\.stackexchange\.com|acunetix\-referrer\.com

Kullanılabilir görünümler kısmındaki "Tüm web sitesi verilerini" Ekle diyerek seçili görünümlere aktardım.

Gerçek zamanlı olarak 3 gündür düzenli takip ediyorum ve spam trafik kesildi. 4-5k olan hitlerim 2,5-3k seviyesine indi.

Spam trafik sitede geçirilen süreyi aşağı çekiyor ve zamanla Alexa sıralamanızı ciddi şekilde etkiliyor. Kanımca Adsense reklamlarından gelen geliri de etkiliyor. Çünkü bir reklam ne kadar çok görüntüleniyor ve tıklanmıyorsa TBM maliyeti de düşer. Bu yazdıklarımı siz de uygulayarak test edebilirsiniz. Eğer uygulama da yanlışım varsa bilgilendirirseniz sevinirim.