wmaraci reklam

Banka Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

39 Mesajlar 4.697 Okunma
wmaraci reklam

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)

Bosver2121 adlı üyeden alıntı

hasmer inş oyledir hocam 500 TL için daha 3 yıl beklemıyelim :D

Ek Olarak:

Hocam artık yarın gidip bankayla konuscam hele nediyorlar.

Bana ihtarneme yapılacağını söylediler hemen gittim yatırdım parayı ertesi gün açtılar kredi kartımı :D aynı gün gittim gitar aldım onunla :D hiç uslanmıyorum :rolleyes::p:D
Bosver2121

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

iltekmer iltekmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek webmaster, hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 50 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
Hükümetin 2017 inin başında tüm bankalara sicil affı zorunluluğu getirmesi planlanıyor. Bu çalışma başlatıldı.
Hükümet sicil puanı yüzünden bir şekilde sıkıntıya düşmüş esnafı rahatlatmak için şu anda bankalara baskı yapıyor. Bir iki hafta içinde tüm bankaların bir kereye mahsus tüm ticari ve bireysel hesaplarda sicil affına gittiğin duyarsanız şaşırmayın. Çünkü devlet ekonomiyi bulunduğu çıkmazdan çıkarmak için bütün yolları deniyor.
mimarcan EkipNetwork ahmetbaslik

kişi bu mesajı beğendi.

www.bagcilarmeydan.com | Güncel Bağcılar Haberleri

AdnanSimge AdnanSimge Adnan Simge Zaimoğlu Telefon Onaysız
  • Üyelik 02.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 50 / 45
  • Ticaret 30, (%93)
Bildiğim kadarıyla yasal takibe düşen kredi kartlarında, 5 yıl beklemeniz gerekiyor. Öğrenci iseniz, kart öğrenci kredi kartı ise bu süre 3 yıl sanırım.

Bosver2121 Bosver2121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ön Muhasebe & Bilgisayarcı
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%0)
AdnanSimge Yorumunuz İçin Tşkler

Evet Hocam vakıfbank o kartı sadece Üniversite Öğrencilere veriyordu

Ek Olarak:

iltekmer adlı üyeden alıntı

Hükümetin 2017 inin başında tüm bankalara sicil affı zorunluluğu getirmesi planlanıyor. Bu çalışma başlatıldı.
Hükümet sicil puanı yüzünden bir şekilde sıkıntıya düşmüş esnafı rahatlatmak için şu anda bankalara baskı yapıyor. Bir iki hafta içinde tüm bankaların bir kereye mahsus tüm ticari ve bireysel hesaplarda sicil affına gittiğin duyarsanız şaşırmayın. Çünkü devlet ekonomiyi bulunduğu çıkmazdan çıkarmak için bütün yolları deniyor.

İnş Böyle bişi olur hocam :)

Www.Svhaber.com
wmaraci
wmaraci

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
valla bildiğim kadarıyla kayıtlar merkez bankasından siliniyor ama bankalar kendi havuzunda bu bilgileri saklıyor...

cLoneX cLoneX profesyonel amele Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 34 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, idari veya kanuni takiplerde borcun son ödeme gününden itibaren toplam 5 yıldır zamanaşımı süresi. Bu süre içinde idari/kanuni takibiniz kredili ürünlerin tüm başvurularında dikkate alınır.

Bilgiye ulaşmanın en sade yolu...

TheDestroyer35 TheDestroyer35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 7 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Sizinle aynı durumda olmayabilir ancak bir arkadaşımın yaptığını anlatayım aklınızda bulunsun.

imalathanesi olan arkadaş işleri kötü gittiğinden dolayı bankalarla sorun yaşadı(babasının hatır çeki yüzünden) daha sonra işlerini düzellti ancak sırf bankalarda ki notunu yükseltmek için ihtiyacı olmadığı halde krediler kullandı. Bildiğim kadarıyla şu anda herhangi bir sorunu kalmadı.
Ancak arkadaşların dediği gibi bunu üzerinden yıl geçtiği için mi başardı yoksa bu taktikle mi bilmiyorum.

http://olanolmus.com

Buyrun gelin çay içelim

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
5 yıl olması lazım diye hatırlıyorum. Bu süreçte bankadaki para mikrarınızda etkileniyor. Örneğin yatırım yaptığınız,düzenli para yatırdığınız bir banka varsa oradan kredi kartı istemiz daha akıllıca. Ama başvurmadan önce kesinlikle kkb'nize bakın red olan başvurularda gözüküyor sistemde. (sms başvuru dahil)

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Aynı şey benim de başıma geldi .. Tavsiyelere açığım etiketleyip bilgi verebilirseniz harika olur.
2 ya da max 3 yıl önce İş bankasından üni. kredi kartı almıştık eşim ile 2 tane toplam tutar : 1.00.000 TL

Ödemelerde 2 ay geçiktik diye kredim tamamen düştü kaç yıldır ne kredi kartı alabiliyorum ne kredi çekebiliyorum. Bu süreci nasıl temizleyebiliriz ?

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Söylediklerimi ciddiye alınız, 2004 yılından beri kredi kartı kullanıyorum. 2 yıl vakıfbank da personel olarak çalıştım. Şuan işim gereği Müşterilerime sıklıkla kredi çıkarıyorum. Eski bankacı olduğum için çevremde haftada en az 1 kişi kredi konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

o sicil öyle 5 yıl 10 yıl gibi bir sürede silinmez, kanuni takibe düştüğünüz için böyle, birkaç ay gecikme yaşayıp ödeme yapsaydınız daha kolay olurdu. Her zaman KKB sisteminde sizin ödeme ahlakınız gözükür. Fakat Bu demek değildir ki Hiç bir zaman kredi kartı, kredi alamayacaksınız, Tabi ki alabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri şöyle yazayım.

2 de bir kredi kartı başvurusunda bulunmayın, Bunu bankalar görüyor 1 tanesi red ettiği için Düzenli olarak red yiyorsunuz. en az 1 yıl kesinlikle puan sorgulaması ve kart başvurusunda bulunmayın.
Düzenli maaş yatan bir hesabınız olmalı, SGK sicili temiz olan kişiler için çok şart değil, biraz pahalı kredi kullanırsınız ama kredi ve kart veren birçok banka var. Fakat sizde SGK Şart. Çalıştığınız firma kurumsal ve çok fazla çalışanı olan bir firma ise ve Türkiye de Ödeme ahlakı zayıf kişileri soymayı seven FİNANSBANK gibi bir bankada ise maaş hesabınız 3-4 ayda size kendileri kart yollarlar zaten.
Maaş hesabı olmadan da kart ve kredi alabilirsiniz ama Hesabınızda düzenli para akışı olmalı.

Sicili en hızlı düzene koymanın yolu, çok sağlam bir kefil ile cüzzi bir miktar kredi çekip 5-6 düzenli ödedikten sonra kredi kapatmak olacaktır. Çok sağlam kefilden kastım Devlet memuru vs gibi, şirket sahibi vs olmasına gerek yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al