herkese selamlar. nisan 2015 adsense onaylı youtube kanalım var. mayıs ayından itibaren her ay düzenli olarak kazancım adsense hesabına yansımış ancak ben şifremi ve mail adresimi unuttuğumdan giriş yapamadığım için göremedim. ilk defa kasım ayında adsense hesabı şifremi buldum ve giriş yaptım. mayıs 2015- kasım 2016 arasında 4 haneli bir kesinleşmiş ödemem var.

banka hesap onayı için ufak miktardaki ödemeyi ve onayını 24 kasım civarı yaptım. benim sizlere 2 sorum olacak
1) ödemeyi alabilmem için adresime gelen pini onaylamam gerekiyor mu ? hiç pin onayı yapmadım.adsense hesabıma girince sadece '' Henüz adresinizi (PIN) doğrulamadığınız için reklam birimleriniz reklam göstermiyor. '' uyarısı alıyorum. pin doğrulamadığınız için ödeme alamazsınız gibi bir ibare yok. kanalınıza reklam alamazsın olarak anladım bunu.

2)pin sayfasına girdiğimde 11aralıkta pin oluşturulduğu ve postalandığı yazıyor. adres bilgilerim de doğru. pin ne zaman adresime ulaşır kısacası eğer ödeme almam için pin onayına gerek varsa kasım ayı içerisinde pin gelip ödeme alabilir miyim? pinler tahmini ne kadar sürede geliyor?

sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler