nakolik adlı üyeden alıntı

Site çok fazla beyaz tonlar var. Gözümü biraz kısmam gerekti ve fazla bakamadan kapatmak zorunda kaldım. Monitörüm biraz parlağa ayarlı ama sadece sizin siteniz biraz fazla parlak geldi.
Anasayfadaki video için biran önce bir araştırmaya girişmelisiniz.
shutterstock'ta mükemmel videolar bulabilirsiniz.
İlan açmalarını önce çevrenizden isteyin. Mesela kendin yada beraber çalıştığın arkadaşların da uzman olduğunuz bir alanda ilanınızı ekleyebilirsiniz. En azından anasayfa dolu görünsün.
Her bir kategoride footerin hemen üstüne o kategori için bir yazı ekleyin . Örn; gittigidiyor'a girip herhangi bir kategoride alta bakın.

Ayrıca özel değilse projeniz için tema masrafı vs. için ödediğiniz miktarı pm gönderebilir misiniz?

Ek olarak; kategoriler arası şu ">" işareti kaldırabilirsiniz. Anasayfadayken kendimi kategori içindeki kategorinin alt kategorisinde hissettim.
Yani;"Buradasınız;>Anasayfa>kategori>ilan>içerik " gibi

zeza adlı üyeden alıntı

Bionluk, Sadeceon ve şimdide Hepsi on

Freelancer sitelerindeki şu on mantığını bi türlü kavrayamadım.

Eğer isim konusunda bir örnek arıyorsanız bu onluk siteler değil, freelancer gibi global bir site olmalıydı.

İncelemeye geçersek;

Öncelikle Logodaki font, renkler vs. tamamen sadeceon..

Öncelikle değişime logodan başlayın..

İkinci olarak bilinirlik.

Şimdilik diğer sitelerden tek artınız komisyon oranınız. Fakat bu yinede sizi tercih edilebilir yapmaz.

Ben ses sanatçısıyım diyelim, 50 tl den seslendirme yapıyorum. Size %5 komisyon verirsem 2.5 TL kesinti olacak. Diğer sitelerdeki komisyon oranını bilmiyorum ama %15 diyelim. Bu durumda 5 tl farkla 7.5 tl kesinti olacak. (10 TL gibi hizmetlerde bu fark çok daha düşük olacaktır.)

Fakat ben 50 liralık iş yapıyorsam 5 lirayı dert etmem . Sizden 1 müşteri alacaksam diğer sitelerden potansiyelinden dolayı 5 müşteri alacağım zaten.

Bu satıcılar açısından. Birde müşteriler açısından değerlendirelim.

Kocaman bir hiç Yani sadeceon, bionluk veya diğer servislerden alacağım hizmeti sizden almam için hiçbir neden yok.

Bunuda şöyle aşabilirsiniz;

Reklam
Reklam
Reklam

Reklam 1 kalem değil 3 kalem ! Yüksek maliyetlere neden olacaktır ki bunu aşsanız bile Türkiyeninyeni bir freelancer servisine ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

Bu projeye yapacağınız harcama ve emekleri farklı bir sektörde yine komisyon mantığıyla yaparsanız çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Yazdıklarım pek iç açıcı olmadı sanırım.

İnşAllah bu zorlu sektörde başarılı olursunuz.

Öncelikel olumlu ve olumsuz değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

@nakolik
1. Niye bu kadar sadece (beyaz)? Eklenecek ürünlerin renkleri çok karmaşık olacağından dolayı bu şekilde yapılması gerektiğine karar verdik.
2.Videolar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.
3.Anasayfamızı tamamen kullanıcılarımızın doldurmasından yanayız.
4.Footerların hepsinde yazı alanları mevcuttur. Şu anda yazılıyor. Bittiğinde eklecektir.
5.Kategorilere gelince şu an için böyle bir çalışmamız yok ancak düşünebiliriz.

@zeza

1. Bu söylediklerinizin hepsi düşünülüp hesaplanıp bu projeye başlandı. Tek farkımız ise komisyon oranımız değil tabiki diğerleri için en kısa zamanda konu açıcaz aklınızdaki bazı sorular o zaman daha da cevap bulur.