wmaraci reklam

100.000 TL ile Ne is yapilir? Ne kadar kazanilir?

63 Mesajlar 11.650 Okunma
wmaraci reklam

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)

SeoDoktoru adlı üyeden alıntı

Burada elektrik muhendisi ve 4 mw tesis sahibi biri anlatmis a dan z ye herseyi. Burdan bilgi alabilirsin. Arazi marjinal olucak, su cikmayacak ve hic bir sekilde tarima el verisli olmayacak. O arazinin tapusu veya kiraladiginiza dair belgesiyle bulundugunuz yerdeki elektrik idaresine gideceksiniz, tedas vs.. onlar butun kayitlari alip inceleme yapiyorlar. Bu arada arazinin herhangi bir trafoya 12 km yakinlikta olmasi lazim. Eger 12 km den uzak ise kalan uzakligin butun elektrik teli ve direk masraflarini siz oduyorsunuz. Tedas onayladiktan sonra projeye herhangi bir firma ile basliyorsunuz Alman firmalari tercih ediyor herkes ama yerli firmalarda var. Size tavsiyem arazi cok yokus olmasin maaliyet acayip artiyor. Onun haricinde sistem kurulduktan sonra tedas gelip olcum yapiyor, en az yapabileceginiz tesis 500 kw 10 yillik sozlesme icin. Kontroller de onaylandiktan sonra 1 bekci buluyorsunuz yada artik kendiniz mi durursunuz basinda guvenlik icin. Aydan aya paraniz dolar olarak hesabiniza yatiyor. Tek yapmaniz gereken guvenligi saglamak ve ayda veya 2 ayda bir panelleri yikamak tozdan oturu. Size tavsiyem yuksek bir yerde olsun tesis, paneller ne kadar soguk olursa o kadar cok elektrik uretiyor. Ben deneme amacli aldim eve 2 panel herseyini denedim. Ah para olsada yapsak bu isi. Bu isin proseduru cok uzun suruyor kendiniz yapmaniz biraz zor, prosedur ve evrak islerini yapan firmalar var baslangic basvurularindan proje hayata gecene kadar yardimci oluyorlar 10 bin dolar gibi rakamlara. Ben birkac tanesini aradim konustum gayet mantikli aciklama yaptilar. Sen bu isde ciddiysen paranda varsa guzelce arastirir bulursun iyi bir firma. 500 kw toplam maliyeti asa yukari 550 bin euro tutuyor, tabi bu alman firmasi ve panelleri bosch olarak hesaplarsak. Sen kore mali paneller kullanir turk firmalarina kurdurursan fiyat biraz daha duser, ama her halukarda 200 bin euro cebinde paran olmasi lazim.

Hocam teşekkür ederim, bu işten bizim vazgeçme sebebimiz teknik eleman sıkıntısıydı. Şayet sermaye koyup işe başlasak ilerde santralde oluşabilecek sorunların altından kalkamama riski de var diye düşünüyoruz.

wmaraci
reklam

SeoDoktoru SeoDoktoru Seo Expert Kurumsal+ Üye
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 291
  • Ticaret 166, (%100)
gorkemaslan Hocam benim param yetseydi eger maasla elektrikci ise alirdim. Cok maliyetli olacagini sanmiyorum. Bosta elektrik ustalarida cok var. Birde benim kafamdaki boyle bir tesis asa yukari 2 yilda parasini cikariyor, o parayla 1 tesis daha kurun anne, baba veya esinizin uzerine. 1 mw guce ulastiginizda aylik kazanciniz 20.000 - 25.000 dolar civari olucaktir. Muazzam bir para ve kaliteli panel alirsaniz 20 sene problemsiz elektrik uretiyor. Yani omurluk bir is diyebilirim. Paraniz varsa derin arastirmaya girin bu is guzel is.

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)

gorkemaslan Hocam benim param yetseydi eger maasla elektrikci ise alirdim. Cok maliyetli olacagini sanmiyorum. Bosta elektrik ustalarida cok var. Birde benim kafamdaki boyle bir tesis asa yukari 2 yilda parasini cikariyor, o parayla 1 tesis daha kurun anne, baba veya esinizin uzerine. 1 mw guce ulastiginizda aylik kazanciniz 20.000 - 25.000 dolar civari olucaktir. Muazzam bir para ve kaliteli panel alirsaniz 20 sene problemsiz elektrik uretiyor. Yani omurluk bir is diyebilirim. Paraniz varsa derin arastirmaya girin bu is guzel is.

Kesinlikle öyle, bizim bu panellerle alakalı Güney Kore'de mühendislik yapan bir kardeşimiz vardı en verimli panelleri bulmuştuk ancak kendisi doktorasını bitirmeden dönemeyeceği için yarım kaldı eleman sıkıntısı olmasa kaçırılmayacak iş kesinlikle.
SeoDoktoru

kişi bu mesajı beğendi.

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)

@seodoktoru  merhaba hocam can sıkıntısından konudaki bütün mesajları tek tek okudum. O zamanın 100 bini şuan'ın 250 bini asgari ücret üzerinden hesap edersek :) sorması ayıp bu parayla ne yaptınız ne yönde ilerlediniz şimdiki aklınız olsa ne yönde ilerlerdiniz koskoca 6 sene geçmiş :)

wmaraci
wmaraci

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)

Sakız olmuş 1.25 krş tanesi yani hocam 100 bin e arsa al hiç oğraşma yakında arsa 1 trilyon olur en mantıklısı yatırımlık arsa 

khenjikruka

kişi bu mesajı beğendi.

SeoDoktoru SeoDoktoru Seo Expert Kurumsal+ Üye
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 291
  • Ticaret 166, (%100)

Erdemakale adlı üyeden alıntı

@seodoktoru  merhaba hocam can sıkıntısından konudaki bütün mesajları tek tek okudum. O zamanın 100 bini şuan'ın 250 bini asgari ücret üzerinden hesap edersek :) sorması ayıp bu parayla ne yaptınız ne yönde ilerlediniz şimdiki aklınız olsa ne yönde ilerlerdiniz koskoca 6 sene geçmiş :)

Hocam benim yatirim anlasiyim klasik, emlak aliyorum surekli. Aliyor-dum. Simdi artik bu fiyatlardan biraz zor aliriz. Ahir gibi evler olmus 400-500k. Alamayiz artik. 1+1 aldim cok sayida onlari kiraya veriyorum. Ama sikintili is, kirayi odemeden kacan, elektrik su parasi takan, evi kirik dokup kacan, cok ugras isteyen birsey. Getirisi guzel ama. Fiyatlar cok fena oldu, 60-100k olan 1+1 ler suanda 250k dan peynir ekmek gibi gidiyor. Ben anlamiyorum, ya biz para kazanmayi bilmiyoruz yada insanlar kolay para kazanma yontemi buldu. 250k 1+1 e vermem ya ben, icim acir. 40 mt kare ev sonucta. 1000 tl den kiraya versen 250 ayda parasini cikaracak, 20 yil! Cok mantiksiz.

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)

Erdemakale adlı üyeden alıntı

Hocam benim yatirim anlasiyim klasik, emlak aliyorum surekli. Aliyor-dum. Simdi artik bu fiyatlardan biraz zor aliriz. Ahir gibi evler olmus 400-500k. Alamayiz artik. 1+1 aldim cok sayida onlari kiraya veriyorum. Ama sikintili is, kirayi odemeden kacan, elektrik su parasi takan, evi kirik dokup kacan, cok ugras isteyen birsey. Getirisi guzel ama. Fiyatlar cok fena oldu, 60-100k olan 1+1 ler suanda 250k dan peynir ekmek gibi gidiyor. Ben anlamiyorum, ya biz para kazanmayi bilmiyoruz yada insanlar kolay para kazanma yontemi buldu. 250k 1+1 e vermem ya ben, icim acir. 40 mt kare ev sonucta. 1000 tl den kiraya versen 250 ayda parasini cikaracak, 20 yil! Cok mantiksiz.

konut piyasasısın karlı olabilmesi için satın alınan bedelin kira geliriyle ortalama 15-17 yıl arasında amorti etmesi gerekir. Günümüz şartlarında bu durum 25 yıllara kadar çıkmakta ayrıca bahsettiğiniz gibi kiracılarla uğraşmasıda cabası.

atmacabeyoglu atmacabeyoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Web Geliştirme ve Reklamcılık
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 1, (%100)

Arkadaşlar,

Seo Uzmanı Çiğ Köfteci olacaksa, kim Seo Uzmanı olacak. Çiğ Köfteci mi?

Kendi alanınızda en çok para kazandıracak konulara yönelelim.

100.000 TL ile Amerikada, Avrupada ve Türkiye de, sunucu kiralanıp, hosting firması kurun derim hocam.

https://www.yourwebsoft.com.tr https://www.hazirwebsitesial.com.tr https://www.websiterehberi.com.tr

ExperMedya ExperMedya expermedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2022
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Google ve Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 10, (%100)

yb79 adlı üyeden alıntı

Sorunuza yanıtım yok ama eğer seo uzmanı bile site satışlarında dolap dönüyor diyerek çekiniyorsa gerçekten site satışından uzak durmak gerekir hem de benim gibi sıradan bir yatırımcı ise..

Üstad PM alabilir miyim?

GOOGLE ve SOSYAL MEDYA HİZMETLERİ

✔️ expermedya.com ✔️

Lederheld Lederheld Hello WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

Becerileriniz üzerine bir iş açmalısınız ki başarılı olabilesiniz :) Çiğköfte'nin ç'sini bilmeden açsanız o iş de beklediğiniz performansı göstermez. Dijital bir çağda yaşıyoruz sağlam tedarikçiler bulabilirseniz e-ticaret'e giriş yapmakta fayda var özellike Türkiye'den yurtdışına ürün ihraç etmek güzel bir iş olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al