wmaraci reklam
lidertakipci

Ürün Fikri ve Patent hakkinda

20 Mesajlar 1.621 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

resying resying WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Cool Chain Group
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 41 / 52
  • Ticaret 27, (%100)
Desene bir kiravat nelere kadir :D:):)

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Başka yollarda var burada anlatayım.
Rusya'dan bavul ticareti yapanlar ise Türkiye'ye gelen öğrencilerle havaalanında konuşuyor. Ben senin uçak biletini alayım şu bavulu götürüver seni havaalanında karşılayacak diyorlar. Öğrenci kabul ediyor tabii. Oradaki bavul ticareti de genelde öyle işliyor. İçki, sigara, parfüm ve elektronik eşya geliyor genelde.

• Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 41 / 52
  • Ticaret 27, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Rusya'dan bavul ticareti yapanlar ise Türkiye'ye gelen öğrencilerle havaalanında konuşuyor. Ben senin uçak biletini alayım şu bavulu götürüver seni havaalanında karşılayacak diyorlar. Öğrenci kabul ediyor tabii. Oradaki bavul ticareti de genelde öyle işliyor. İçki, sigara, parfüm ve elektronik eşya geliyor genelde.

:D Biz olsak korkudan baculu birak, canta getiremeyiz

miniajans miniajans webteson.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek.
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 119 / 107
  • Ticaret 10, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Hocam dediğiniz olay doğrumu? Ben şahsen gittiğimde çantamdaki şampuana kadar almışlardı. İçki ve sigara konusunda da sınırlama vardı. Hatta Macaristan dönüşü Sabiha Gökçen Gümrük Masasında 2 şişe limitini aştığım için geri kalanlarına el konuldu. Yasalar değişti mi acaba?

wmaraci
wmaraci

Farazi Farazi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Örnek olması açısından;

http://www.bathboats.com/collections/proven-favorites karı-koca yaptıkları ahşap oyuncak gemileri satıyorlar (yıllık 20 bin dolar gibi bir gelirleri varmış).

Yapmayı düşündüğünüz işle kıyaslayıp bir sonuç çıkarabilirsiniz.

www.parapratik.com

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

miniajans adlı üyeden alıntı

Hocam dediğiniz olay doğrumu? Ben şahsen gittiğimde çantamdaki şampuana kadar almışlardı. İçki ve sigara konusunda da sınırlama vardı. Hatta Macaristan dönüşü Sabiha Gökçen Gümrük Masasında 2 şişe limitini aştığım için geri kalanlarına el konuldu. Yasalar değişti mi acaba?

Doğru, yalnız herşeyin bir usulü var. Mesela Absenth denilen içki (ben içki içmem bu arada) Türkiye'de kanunlarda yer almıyordu eskiden. Yani içki olarak tanımlaması yapılmamış. O yüzden su gibi içecekler sınıfındaydı. İstediğin kadar getirebiliyordun. Sonradan alkollü içecekler sınıfına alınınca değişti limitler.
Normal şişe 3 tane limit var, yanına elektronik eşya (paketli değil), sigara, bidonda patates votkası, bidonda ev yapımı votka koyuyorlar.
Zaten günümüzde de Rusya'dan bavul ticareti vs gibi söylemler konuşuluyor, eskiden de konuşuluyordu. Yani her zaman tutulan ve kazandıran bir ticaret yolu.

• Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 41 / 52
  • Ticaret 27, (%100)

Farazi adlı üyeden alıntı

Örnek olması açısından;

http://www.bathboats.com/collections/proven-favorites karı-koca yaptıkları ahşap oyuncak gemileri satıyorlar (yıllık 20 bin dolar gibi bir gelirleri varmış).

Yapmayı düşündüğünüz işle kıyaslayıp bir sonuç çıkarabilirsiniz.

45$ TR de fiyat ceksek bize söyleyecekleri ilk kelime ``Gercek gemi mi aliyor **`` olur.. O kültür bizde daha gelisme asamasina dahi giris yapamadim malesef... Aynen buna benzer 16 yasinda bir cocukda Papyon yapip satiyordu.

miniajans miniajans webteson.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek.
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 119 / 107
  • Ticaret 10, (%100)
PHPacemisi Millet neler yapıyor biz geri kalmışız hocam bavul ticaretini az çok biliyorum ancak baya geliştirmişler. Çocukluğum İstanbul/Güngören-Merter'de geçti Ruslar buradan exportçulardan aldığı giysileri bavul bavul götürüp geliyorlardı.
27207

kişi bu mesajı beğendi.

Farazi Farazi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
resying bize çok. Quinny Moodd'un 2.875,00 TL'ye bebek arabası var. Satılmıyor mu dersin!? Yapacağın şeye değer biçecek olan sensin. Allah muvaffak etsin.

www.parapratik.com

• Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 41 / 52
  • Ticaret 27, (%100)

Farazi adlı üyeden alıntı

resying bize çok. Quinny Moodd'un 2.875,00 TL'ye bebek arabası var. Satılmıyor mu dersin!? Yapacağın şeye değer biçecek olan sensin. Allah muvaffak etsin.

Haklisin kardesim... Bizim korkumuz emegin karsiligini alamamak, umudun yikilmasi ve yaptigimiz isten sogumak. Hayilirisi bakalim....

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al