lostyazilim

TTnet'in bu yaptığına nasıl bir yol izlemeliyim?

26 Mesajlar 3.708 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Merhaba arkadaşlar,

1 sene önce ***** ile 2 senelik internet sözleşmesi yaptık aylık 49 tl olarak her ay 49 tl yansıyacaktı..Kablosuz fiber yalın internet yani hepsi sadece aylık 49 tl ödeme yapılacağına dair sözleşme yaptık daha sonra 4 5 ay normal 49 tl gelmeye başladı..Ondan sonra ki aylar 55 58 60 63 65 68 70 71 75 tl olarak dengesizce yükseldi,fiyatın yüksek gelmesindeki sebebi ögrenmek istedik işte,Yalın internet kullandığımız için fiyat bu şekilde gelmektedir 15 tl yalın ücreti alınmaktadır dedi müşteri hizmetleri.

* Sözleşme yaparken 49 tl olarak yaptık.
* Sözleşmede yalın internet kullandığımız için 15 tl fazla para ödüyeceğimize dair bir bilgi yok
* 49+15= 64 tl yapıyor bize gelen faturalardaki fiyatlar hep farklılık göstermekte en son 3 aydır'da 75 tl olarak geliyor.

***** ile telefonla konuşulmuyor gevşe gevşek geveleyip duruyorlar müşteri temsilcileri,Şimdi bu konuyla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim,hukuki yönden uğraşsak mı yoksa aboneliği iptal mi ettirsek,iptal etmemiz içinde sözleşmeden dolayi cezai işlem uyğulanacağı söylenmekte.

wmaraci
reklam

BatuhanYildizz BatuhanYildizz King in the North Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 51 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Tahaüt dolar dolmaz iptal ettirin uydunet'e geçin.Bende tahaüt süresi bekliyorum ***** REZALETTİR.

• Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
BatuhanYıldız 1 sene daha var ama yaa niye her ay haksız yere 26 tl fazla ödeyeyim ki mutlaka vardır bi cıkış yolu,bakalım.

Balmorhea Balmorhea None. Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek --
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 91 / 57
  • Ticaret 10, (%90)
Turkcell superonline geçin taahütünüzün cezasını yatırın superonline geçin ödediniz taahüt cezası kadar superonline da ücretsiz internet kullanıyosunuz. 6 ay taahütümü fesh etmiştim 6 ay boyunca ucretsız olarak kullandım suan 2. yıldayım memnunum

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Balmorhea Artık bakalım,Olmadı dediğiniz gibi sözleşmeyi bozup,Superonline Kullancaz.Hayırlısı
Balmorhea

kişi bu mesajı beğendi.

eniscan789 eniscan789 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 937
  • Beğeniler 169 / 149
  • Ticaret 19, (%100)
benim taahüt bu ayın 20 sinde bitcek. yeni taahüt yapmam için Fiyatı herseferinde indirdiler hızı arttırdılar ama sonuç hiç değişmedi hep rezalet. 4 yıldır rezil bir hizmet alıyoruz. 2 yıl taahüt bittiğinde turkcell superonline geçelim dedik. ***** bayisindeki adam bizi kafaladı yok superonline in daha bayisi yok iyi hizmet vermiyolar 1mbps hız bile alamazsınız falan filan bizde saf gibi inanıp 2 yıl daha uzattık. 2 yıl yeni taahüt yaparken hızı 16 mbps yaptılar ama net söylüyorum hiçbirşey değişmedi. Çok şükür sonunda bitcek taahüt superonline geçiyim diyorum arkadaşımda vardı hızı çok iyidi saniyede rahat 1.5mbps download yapabiliyordu. Şuan bizim download speed 400kpbs yi geçmiyor :D

Imbrossa Imbrossa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Content Management
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 259 / 93
  • Ticaret 7, (%100)
Tüketici hakem heyetine giderek Türk *******'un sözleşme metinlerine uymadığını ve şikayetçi olduğunuzu belirtin.

Zaten tüketici hakem heyetini aşan bir durum söz konusu oluyorsa sizi mahkemeye yönlendiriyorlar. Geçtiğimiz yıl bir arkadaşım bu şekilde kendisinden fazlaca kesilen aylık ödemelerini dahi almıştı.

Biraz uğraşıyorsunuz ama bence herkes uğraşırsa değecek birşey. Bir adım bir adımdır bence uğraşmalısınız.
EkipNetwork ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Imbrossa Eyw düşüncem bunu uğraşmakta istiyorum aslında sırf uyuzluk olsun diye.. :) teşekkürler
eniscan789 hem uğraşıp hemde superonline geçme ihtimalim var superonline'i değerlendircem. teşekkürler :)
Balmorhea Teşekkürler :)
Balmorhea

kişi bu mesajı beğendi.

brba brba Buraya Reklam Alınır Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Turkiye Yatirim
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 17 / 47
  • Ticaret 3, (%100)
Benzer bir şey de benim başıma geldi. 2 ay önce TTnet ile olan 1 yıllık taahhütüm doldu ve yeni sözleşme yapmak istedim. Telefonda herşeyi konuşup karşılıklı mütabakata vardık. Israrla 65 lira dışında herhangi bir ücretin tarafıma yansımayacağı yönünde sözlü taahhüt aldım fakat ilk ay 103 tl fatura geldi. Başta bu ücretin ek hizmetler vs diye sadece ilk ay için olduğunu düşündüm fakat bu ay da 103 tl fatura gelince TTnet'i aradım. Telefonda şikayet talebi açtım. 2 gün sonra şikayetimin sonucunu öğrenmek için aradığımda ise Boş bir kağıda modemi teslim aldım yazıp, arkalı önlü kimlik fotokopimi ekleyip, altına imza atıp, irtibat numarası ekleyip TTnet'in faks numarasına göndermem gerektiğini söylediler. Halbuki modem geldiğinde zaten o metni kargocunun kağıdına yazıp, imzalamıştım. İşin yoksa uğraş dur. Sonuç olarak 24 mbit'e kadar olan internet hızımın 13'ün üzerine çıktığını görmedim. Sözde hipernet ama aldığım hizmet sıfır kere sıfır. Bir daha TTnet mi? Allah korusun...

• Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
brba ***** tam sahtekar yaaa :D

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al