lostyazilim

Facebook'a kendi elemanlarını şikayet etmek

21 Mesajlar 2.508 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Merhabalar, hayati değer taşıyan bir facebook sayfam yayından kaldırıldı, hem maddi açıdan hemde manevi açıdan bittim. Bu süreçte intiharı dahi düşündüm, berbat bir süreçti yani. Olayın ciddiyetiyle cevaplar verirseniz sevinirim :)

Ortalama 2.5 ay geçti, ortalama 4-5 kez e-postalaşma şansım oldu karşı tarafla, ben tamamen suçsuz olduğumu düşünüyorum bu arada. Görüştüğüm bir reklam yetkilisi bu durumun Facebook Güvenlik Botları tarafınca yapıldığını söylemişti, fakat kendisinin sayfamı açma yetkisi yoktu. Yani hata olabilir ama varsa bile onun yapacağı bir şey yoktu. Senaryomuzun başrolü Kim isimli çalışanı anlatayım size...

Ortalama her mailim 300-400 kelime, hem İngilizce hemde olur da başka bir Türk okuyacak olursa diye Türkçe yaptımı 800 kelime, şuana kadar 5 mail attım 4000 kelimelik bir emek var ama Kim sürekli kopyala yapıştır ile aynı cevabı veriyor. İlk mailimde durumu açıkladım, ne yapabiliriz onu sordum. Kim "Facebook kullanıcılarının yanlış yönlendirilmesine izin vermez" şeklinde çevirebileceğim bir cevap verdi. İkinci mail'imde durumun ciddiyetinden bahsettim ve gerekirse mahkemeye gideceğimi belirttim. Kim "Facebook kullanıcılarının yanlış yönlendirilmesine izin vermez" dedi. Üçüncü mailimde yanlış yönlendirme diye bir şeyin olmadığını açıklayıp kanıtladım. Kim "Facebook kullanıcılarının yanlış yönlendirilmesine izin vermez" dedi. Dördüncü mail'imde lütfen bir Türk çağırıp sayfamı inceletmesini söyledim ama yine aynı cevap. Beşincide ise artık copy-paste yapmamasını ve düzgün bir cevap vermesini söyledim, halden anlar diye umup yaşadıklarımı anlattım. Tahmin edin cevabı ne oldu? Facebook kullanıcılarının...

Benim artık sayfadan yana bir umudum yok, zaten 2.5 ay boyunca kapalı kaldığı için batabileceğim en derin yerdeyim ama buraya o arkadaşı da çekmek istiyorum. Şikayet edebileceğim bir yer biliyor musunuz? Gelecek her taktiğe açığım bu arada.

'Sayfan neden kapandı?' soruları gelmeden not düşeyim. Elimde ki birkaç küçük ve aynı kategoride olan sayfaları birleştirdim. Ama kategorilerden isimlere, paylaşımlardan yöneticilere birçok şey aynıydı ve hata yoktu.
YTizlenim sokrates AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 27 / 212
  • Ticaret 11, (%100)
itiraz et çıkıyorsa sayfadaki herşeyi silin sıfırlayın itiraz edin benim daha önce böyle 80k lık sayfam açıldı
sokrates EranKucuk

kişi bu mesajı beğendi.

youtube bayi

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
caddebodrum Ee bi o kaldı, onu da yapalım hocam sizi mi kıracağım. Tavsiye için teşekkürler :)

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 27 / 212
  • Ticaret 11, (%100)
benim 80k lık sayfam gitti salakça bi reklam paylaşmam yüzünden en son herşeyi tamamen sıfırladım itiraz ettim 3 gün sonra yayınlandı sayfa bi ihtimal belki işine yarar

youtube bayi
wmaraci
wmaraci

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Kim'e de yazık, milyonlarca sizin gibi şikayet geliyor o siteye.......

(Olmayan Kim. :D)

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
JumperTech Hocam. Ben bu olay çerçevesinde meteliksiz kaldım, bir öğrencinin boyunu bayağı aşan yatırımımdan oldum, 2 yıllık ilişkimden oldum, intihar sınırına geldim. Aylık bilmem kaç bin dolar maaş alıyorsa okumakla yükümlü. Ben geçtim hepsinden, onunda başını yakayım başka bir şey istemem.

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
EranKucuk Bu hayat böyle her girişimcinin mutlaka başına böyle şeyler geliyor, bunu neredeyse tüm girişimcilerde yaşamış. Muhabbetlerini izleyebilirsin, örneğin onedio kurucusundan;

https://www.youtube.com/watch?v=B0vyd2vSkcE

Batmak her işin doğasında var... Fazla dert etme bu web, aynı uğraşta tekrar dirilmek kolay ama hatalarının nerede olduğunu öncelikle belirlemen gerek ki hatalarını telafi edesin.

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
EranKucuk
Kardeşim hayat 3-5 lira için son verilecek kadar değersiz mi ? İleride bunları düşünmen çok saçma gelecek.Bunlar çocukluk tavırları bende kız arkadaşımdan ayrıldığımda o tarz girişimlerde bulunmuştum ama etrafıma baktım ki sadece o mu var ? Sende sadece bundan mı para kazanacaksın hayır öğrencisin adam akıllı oku mesleğini edin fazla takılma bunlara.Hayatta her zaman kazanacak değiliz.
Ve şunu da unutma ki gecenin en karanlık anı,şafağın en yakın anıdır.
sokrates JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

summer summer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Z** S**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 229 / 209
  • Ticaret 53, (%100)
Normalde telefonla ulaşılıyorlar bu konu hakkında ama size neden ulaşmadılar bilmiyorum. Bu yayından kaldırılma konusunda facebook'dan bir bayanla 1 saate yakın konuşmam oldu. Kendisi bu birleştirme durumuyla alakalı gerekli izahı yaptı. Birleşitme ve ad durumlarının sayfa beğenisini çoğaltmak için değil çok nadir olarak çok ihtiyaç duyulacak hallerde kullanılması gerektiğini, bu konuda özellikle Türkiye'den bu özelliklerin isim değiştirme ve birleştirmenin suistimal edildiğinin hatta bazı kullanıcıların siz birleştirme taleplerini onayladınız o zaman onaylamasaydınız gibi yorumlarıyla karşılaştıklarından bahsetti. Facebook temsilcisinin söylediği birleştirme ve ad değiştirme işlemi yaparsanız sistem algılarsa direk yayından kaldırır dedi. Bizim kendi yaptığımız bir yayından kaldırma değil facebook'da ki özel yapılan yapay zeka türü bir sistemle bu tarz sayfaların yayından kalktığını birleştirme ve isim değiştirme yöntemi yüzünden yayından kaldırılan sayfaların tekrar yayına alınmadığını çok güzel anlattı. Her destek talebinde aradılar beni özel olarak konuşuldu size neden öyle olmuş anlamadım.

Eğer tekrar sıfırdan sayfa açıcak olursanız ki kesinlikle birleştirme işlemlerine girmeyin zira ben öyle yaptım. 200K sayfam kapandı. Şimdi 0'dan 17k'ya kadar kastım sizde 0'dan başlamayı deneyin bence. Yeni sayfanız daha güzel yerlere gelecektir eminim.

SunTeknoSistem SunTeknoSistem MobilPlatforms Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yapay Zeka Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 108 / 132
  • Ticaret 8, (%100)
Facebook daha önce görülmemiş bir şekilde çalışıyor ve sitenin her 1 milyon kullanıcı ile 1 mühendis ilgileniyor. Siz şikayet etsenizde bu kesinlikle orada söz konusu bile olmaz. Size gelen mail otomatik cevap . Sizin biraz zamana ihtiyaciniz var . İntihar edecek derece yazmışsıniz . Eğer sadece geçiminizi o sayfadan sağlıyosaniz zor durum inşAllah düzelir ama siz intiharı sayfa gitti emek gitti diye düşünüyosaniz henüz daha 14 yaşında olmalısınız ?
sokrates

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al