Blogger temalarının bazı kronik sorunları vardır.Şöyle ki;

1)Genelde gömülü yorum formu kullanıcılarında tarih ve permalink bölümünde yanlış zaman gözlenir.Ayrıca değiştirmeye çalışsanız da Am pm eklenir.
2)Blogger da özellikle body bölümündeki linkler sayfa ilk açılışı sırasında mavimsi olarak göze çarpar.Sonrasında linkin asıl rengi üstünü kaplar.
3)Blogger için yeni bir tema eklenecekse tarayıcı uyumu göz önüne alınmalıdır.Eric Meyer ya da benzeri css sıfırlama teknikleri temanın 4)Temadaki resimler css sprite tekniği ile birleştirilmelidir.
5)Custom temalarda pek gözlenmeyen meta tag bilgileri taslak olarak eklenmelidir.Tabii bazı seo ayarları ile.
6)Temanın yüklenmesini geciktiren java slider,manşet.. vs yerine css kodlarla işlev yerine getirilmelidir.

Bunlar ilk aklıma gelenler.Madem blogger temaları ile ilgili içerik yayınlayacaksın,bu maddeleri düzenleyerek temanın performansını arttırmalısın.Sadece temayı alıp,birkaç yeri türkçeleştirip yayınlamak mantıksız.
Blogumun temasını kendim hazırlamıştım.Üstteki sorunların çözümlerini nette epey tarama yaptıktan sonra bulabildim.Eğer yayınladığın temalarda maddelediğim bilgileri göz önüne alırsan,hem farkı hem de faydalı bir site sahibi olursun.