wmaraci reklam

Blogger Temaları Sitesi Çok Yakında...

14 Mesajlar 3.278 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

GeNCo GeNCo Freelancer... Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 41 / 28
  • Ticaret 17, (%94)

Yakında blogger temalarının yer aldığı blogger tabanlı web sitesi açacağım. Şuan hala sitenin içeriğiyle uğraşıyorum...

Sizden isteğim, böyle bir sitede neleri görmek istersiniz ya da istemezsiniz?

(Lütfen hemen okuyup geçmeyin, fikrinizi belirtin. Benim için önemli. :))

Şimdiden teşekkürler... :)

wmaraci
reklam

Ali Ali Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 22 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Hayırlı olsun öncelikle :)

Kendi fikrim: Aynı temanın yeşilini,siyahını,kırmızısını farklı bir temaymış gibi veren siteler var.Ben onları sevmiyorum.

ozerx ozerx Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 23 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
iyi süper olur açtığında bildiğim süper temalar var hani tema bulamazsan..onun dışındada herşeyde yardım ederim :)

• Üyelik 26.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 41 / 28
  • Ticaret 17, (%94)

Ali adlı üyeden alıntı

Hayırlı olsun öncelikle :)

Kendi fikrim: Aynı temanın yeşilini,siyahını,kırmızısını farklı bir temaymış gibi veren siteler var.Ben onları sevmiyorum.

Teşekkürler dostum. :) Temaların içeriği ya da kodlarına ellenmeyecek sadece türkçeleştirilecek.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
İnternetteki mevcut temaları ardı ardına sırf hit almak için ekleyeceksen siteyi filtre listesine eklerim ama yok kendi yapımım temaları yayınlarım, nasıl kullanabileceğiniz hakkında yazılar yazarım, arşivler oluşturur farkımı belli ederim arada da öne çıkan diğer sitelerdeki temaları eklerim dersen her türlü desteği veririm.

• Üyelik 26.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 41 / 28
  • Ticaret 17, (%94)

ozerx adlı üyeden alıntı

iyi süper olur açtığında bildiğim süper temalar var hani tema bulamazsan..onun dışındada herşeyde yardım ederim :)

Şuan için yeterli tema var. :) Teşekkürler yinede...

Ek Olarak:

Hit Adam adlı üyeden alıntı

İnternetteki mevcut temaları ardı ardına sırf hit almak için ekleyeceksen siteyi filtre listesine eklerim ama yok kendi yapımım temaları yayınlarım, nasıl kullanabileceğiniz hakkında yazılar yazarım, arşivler oluşturur farkımı belli ederim arada da öne çıkan diğer sitelerdeki temaları eklerim dersen her türlü desteği veririm.

Sitenin amaçlarından biri tabi ki hit almak ama bu önceliği olmayacak! Öncelik bu alandaki boşluğu doldurmak. Türkçe blogger temaları konusunda referans olmak.

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

GeNCo adlı üyeden alıntı

Şuan için yeterli tema var. :) Teşekkürler yinede...

Ek Olarak:

Sitenin amaçlarından biri tabi ki hit almak ama bu önceliği olmayacak! Öncelik bu alandaki boşluğu doldurmak. Türkçe blogger temaları konusunda referans olmak.

Blogger temalarını Türkçeleştirmek zor bir işlem değil bloga yüklendiğinde zaten bir kısmı kendiliğinden Türkçe oluyor. Bence böyle güzel bir domain için daha fazla emek gerektirecek şeyler yapmalısınız sonuçta biz yine aynı temaları göreceğimizden site pek akılda kalıcı olmayacak.
Böyle bir proje için temaların baştan sona sizin kodlamanız olması bence çok daha iyidir.

Örnek olarak Popho v2-v3 temalarını verebilirim. Temalar tamamiyle orjinal olduğundan ve basit-türkçe kodlar kullanıldığından çok tutuldu.
Sizin temalarınızda bu şekilde tutulursa site her anlamda çok yükselir.

Tema türkçeleştirmek size kendi linklerinizi eklemeniz hakkını da vermez ama kendi temanız olursa dilediğiniz gibi link ekleyebilirsiniz.

• Üyelik 26.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 41 / 28
  • Ticaret 17, (%94)

Blogger temalarını Türkçeleştirmek zor bir işlem değil bloga yüklendiğinde zaten bir kısmı kendiliğinden Türkçe oluyor.

Sanırım bir yanlış anlama var. Sitenin amacı temaları türkçeleştirmek değil! Ben temaları türkçeleştirmek derken; temanın orjinalliği bozulmayacak sadece türkçeleştirilecek onun dışında temanın kodlarına ellenmeyecek. Temanın orjinalliği bozulmayacak.

Tema türkçeleştirmek size kendi linklerinizi eklemeniz hakkını da vermez ama kendi temanız olursa dilediğiniz gibi link ekleyebilirsiniz.

Eğer temanın bir kısmını ben düzenlemişsem elbette gerekli linki eklerim. (Türkçeleştirmelerde link eklenmeyecek.)

Örnek olarak Popho v2-v3 temalarını verebilirim. Temalar tamamiyle orjinal olduğundan ve basit-türkçe kodlar kullanıldığından çok tutuldu. Sizin temalarınızda bu şekilde tutulursa site her anlamda çok yükselir.

Ben kendi yaptığım temaları yayınlamayacağım. Daha önce söylediğim gibi Türkçe Blogger Temaları konusunda referans site olmak. Sitenin hemen yükselmesini istemem ben dostum :)

Bence böyle güzel bir domain için daha fazla emek gerektirecek şeyler yapmalısınız sonuçta biz yine aynı temaları göreceğimizden site pek akılda kalıcı olmayacak.

Site akılda kalıcı kalcak şöyle ki; bir çok blogger kullanıcısı temaları nasıl yükleyeceğini ya da düzenleyeceğini bilmiyor. Site bunun için kurulacak aslında...

Böyle bir proje için temaların baştan sona sizin kodlamanız olması bence çok daha iyidir.

Dostum neden benim kodlamam gerekiyor ki anlayamadım böyle bir zorunluluk mu var? :) Ne yani www.btemplates.com, kendi sitesindeki tüm temaları kendi mi yazdı?

MammaLi MammaLi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 0 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Blogger temalarının bazı kronik sorunları vardır.Şöyle ki;

1)Genelde gömülü yorum formu kullanıcılarında tarih ve permalink bölümünde yanlış zaman gözlenir.Ayrıca değiştirmeye çalışsanız da Am pm eklenir.
2)Blogger da özellikle body bölümündeki linkler sayfa ilk açılışı sırasında mavimsi olarak göze çarpar.Sonrasında linkin asıl rengi üstünü kaplar.
3)Blogger için yeni bir tema eklenecekse tarayıcı uyumu göz önüne alınmalıdır.Eric Meyer ya da benzeri css sıfırlama teknikleri temanın 4)Temadaki resimler css sprite tekniği ile birleştirilmelidir.
5)Custom temalarda pek gözlenmeyen meta tag bilgileri taslak olarak eklenmelidir.Tabii bazı seo ayarları ile.
6)Temanın yüklenmesini geciktiren java slider,manşet.. vs yerine css kodlarla işlev yerine getirilmelidir.

Bunlar ilk aklıma gelenler.Madem blogger temaları ile ilgili içerik yayınlayacaksın,bu maddeleri düzenleyerek temanın performansını arttırmalısın.Sadece temayı alıp,birkaç yeri türkçeleştirip yayınlamak mantıksız.
Blogumun temasını kendim hazırlamıştım.Üstteki sorunların çözümlerini nette epey tarama yaptıktan sonra bulabildim.Eğer yayınladığın temalarda maddelediğim bilgileri göz önüne alırsan,hem farkı hem de faydalı bir site sahibi olursun.

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ben senin iyiliğin için kendin kodlamalısın diyorum sırf site hem tasarımıyla hem domainiyle hem de içeriğiyle orjinal olsun diye.

Neyse sana kolay gelsin zamanla ne kadar başarılı olacağın belli olur zaten :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al