Hocam uzun zamandır arayışta biri olarak ve cok gaming laptop değiştirmiş biri olarak rahatlıkla söylüyorum ki ...
Monster marka leptoplar yüksek donanımlı ucuz fiyatlı oluyor (Diğer markalara göre ) FAKAT ! şöyle demeliyim ki kullandığım kadarıyla fan sesi acayip fazla bir MSİ daki fan sesi 30 desibel çıkarken monsterdan 80 desibel fan sesi çıkıyor oda bilgisayar boştayken .. birde mosnterda ses kalitesi denilen bir şey yok fan sesinden bilgisayarda film izleyemiyordum düşünün. amacım kötülemek değil sadece bu iki yanı kötü diğer donanımsal olarak bir sorun yok.
MSİ markasını öneririm fakat fiyatları biraz pahalı oluyor Oyun bilgisayarı demişsin ben daha dün sipariş verdim 2.el buldum Lenovo Y5070 2100 TL ye 16GB Ram , DDLR5 4GB Ekran Kartı Nvidia GTX860m yani şuandaki cogu oyunları hight diğer 2017 oyunlarını orta seviyede oynatacağını düşünüyorum ve ek olarak lenovo y700 alırsan gtx960m li versiyonu olan ama pahalı biraz galiba 3binlere kadar çıkıyor ikinci elleri efsane diyebilirim :) görünüş ve ses kalitesi ve performans üçlüsü arıyorsan Lenovo öneririm. ayrıca on olarak 1800 - 2000 TL civarına eski laptopum olan Lenovo Y510P 'yide öneririm çift GT 755m ekran kartı vardı ve performansı oldukça yüksekti şuanda piyasada 2 bin TL ye alabileceğin bu saydığım bilgisayarlardan daha güçlü bir bilgisayar yok veya ben bilmiyorum sıfır alma dolar 4 ken hiç bir özelliği olmayan bilgisayar bile 1500 TL civarı