wmaraci reklam
lidertakipci

Google'a Sitem Ediyorum!...

44 Mesajlar 6.707 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

xNo1 xNo1 - Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 96 / 37
  • Ticaret 33, (%94)

Wolf42 adlı üyeden alıntı

Düşüncene saygı duyarım.. Ama benim düşüncem bu malesef google özgün içerik falan önemsemiyor bana göre site yaşı sitenin aldığı hit onun için daha önemli diyorum ya kendimden örnek verdim.. her gün iki özgün makale giriyorum aynı kulvarda ki site en son altı ay önce içerik girmiş şayet sizin dediğiniz gibi yada genel düşünce doğru olsa özgünlük ve güncelleme google için önemli olasa bu site nasıl oluyor altı aydır içerik girilmeden sıralamada kalıyor çok basit daha önce girdiği konulardan hit alıyor ve artı benim sitemin yaşından daha eski bir site ve google bu siteyi eski olduğu için ve eski konularından dolayı hit aldığı için değerli görüp sıralamada tutuyor. Hadi daha ilginç bir örnek vereyim tek bir konu olmayan site size göre sıralamaya girebilir mi evet girmiş :) özgünlük nerede hayret ettim siteye baktım hiç bir konu yok ama sıralamada yer alıyor yok bana google adaletli davranıyor özgün içeriğe önem veriyor derlerse inanmam ama tabii ben yukarda da dedim google için degil kendim için makale yazıyourm ve bir yerden alıp benimiş gibi yapmıyorum yapmayacağım bildiğimi düşüncemi yazmaya devam edeceğim ha bir gün gelir benim site de yıllanınca google bu yazdıklaırmı görecek ve sıralamada yükseleceğim o zamana kadar diğer sitelerin benim sitemden aldığı makaleleri çalıntı diye görmeycek google malasef onları üst sıralara taşıyacak yapacak bir şey yok bu konuda..

Almış olduğu linkler onu üst sırada tutuyor. Mesela bir örnek vereyim bicaps .net i elbette duymuşundur. Adamın siteye eklediği bütün içerikler copy-paste ve hiçbir içeriği sıralamada çıkmıyor film sektöründe olduğum için hiç rastlamadım bir filmde sıralamada olduğuna şahsen. Ancak ana kelimesinde sıralamada ve hitide oradan çekiyor nedeni ise aldığı linkler sağlam link elde ediyor bu sayede ana kelimesinden besleniyor. Paran varsa link alacaksın ama yoksa özgün içerik girmeye devam edeceksin.

wmaraci
reklam

Wolf42 Wolf42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sosyolog
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 24 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Yani nediyor google amca boşver özgün içeriği emek vermeyi paran varsa link al ben seni şahlandırım diyor :) boşver kardeşim benim gözümde Google güçlü sitenin yanında bende diyorum ki google politikalarında ve google webmaster forumlarında hep sözü edilen siz özgün olun sitenizi güncel tutun hit alırsınız sıralamaya girersiniz bu söz aslında işini bilen için hikaye seninde örneğini verdiğin gibi adam işini biliyor çalışmıyor emek vermiyor para basıp link alıyor yahut başka arka kapılara dolaşıyorlar ve google bunu değerli buluyor tüm mesele bu tabii isteyen istediğine inanır benim için sıkıntı yok benim inandığım bu ya işi bileceksin yada sabır edip zamana bırakacaksın..
dogandeniz xNo1

kişi bu mesajı beğendi.

kadirkaracaoglu kadirkaracaoglu Sosyal Medya Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 26 / 109
  • Ticaret 46, (%91)
sitem "instagram takipçi hilesi" kelimesinde 1. sırada iken şuanda 3. sayfaya düşmemek için çabalıyor :D bana anlatmayın hocam ciğerim kan ağlıyor
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

iç mimarlık

Mustafac Mustafac tarcinmedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 581
  • Beğeniler 186 / 191
  • Ticaret 12, (%100)
hepsi bunun yüzünden :) fullprogramlarindir .com
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

www.tarcinmedya.com - Profesyonel Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Pazarlama
wmaraci
wmaraci

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Hocam dün google gibi getir yaptım o şekilde oldu sonuçlar sosyal medyadan da destek vermiştim hiç gerilemedi. Bugün bir baktım ta nerelere atmış makaleyi. Sinirlendim tekrar google gibi getir yaptım yine geldi oraya çok karmaşık ya

Sürekli aynı şeyi yapmayın 1 makale için 1 kere index aldırın. Ceza alabilirsiniz.
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

host1tl host1tl www.getsy.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 110 / 81
  • Ticaret 8, (%100)
malasef google sıralaması hergün değişiyor bizimde kurumsal siteiz birgün ilk sayfada birgün ikinci sayfada çıkıyor bazen beşinci sayfa ne yaptıklarını google de bilmiyor galiba

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
google gayet basarılı kaliteli sitelere artık önem verdigi aşikar domain yasıda önemli oluyor site seo konu içi seo vs hepsini göz önüne alıp öyle sıralamaya alıyor benim sitelerimi hızlıca yükseltmedim yavas yavas işleye işleye 2. sıraya soktum :D ve 1. sırayada cıkacam orada yerlesik hayat sürecegim sitem kapatılana degin :D
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

işte buu

alpaykalkanci alpaykalkanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam ilk siz yazmış olabilirsiniz ama popüler teknoloji sitelerinde konu açıldığında okunma sayısı çok fazla artar. Dolayısıyla o sitlerde okunma sayısı fazla olunca sizden daha önce çıkıyorlar google da

axpendos axpendos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 15 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Kendimi çok cevap verme gereksinimin de buldum. Ancak Google'dan gerçekten eşit davranmasını beklemek hiç mümkün değil. En basitinden bir anahtar kelimenin kullanımı açısından sizlere örnek vermek istiyorum. "en iyi yabancı diziler" anahtar kelimesinin arama sonuçlarında Google'ın sürekli olarak önerdiği siteler dikkatimi çekiyor.

Özgün içeriğin önemine değinen Google'imiş ya hani. Madem böyle bir durum söz konusu neden Google asla özgün ve güncel içerik girilen sitelere önem vermiyor. Sitenizin ön sıraya çıkmasını mı istiyorsunuz. Google'a reklam verin. Başka bir yolu yok. İnsanları özgün içerik, güncel içerik, backlink satışı vb. kandırmaya gerek yok.

Tek bir şey sormak istiyorum. Madem özgün içerik bu kadar önemli spam yapmak Google tarafından cezalandırılıyor. Sadece Google'a en iyi yabancı diziler yazıp ilk çıkan sitelerin ilk paragraflarına bakın. Kısaca o paragrafları kopyala yapıştır olmaması açısından şöyle özetleyeyim:

Aaaaaa .... en iyi yabancı diziler bbbbbb..... en iyi yabancı diziler .... ccccc .... iyi yabancı diziler.... dizi tavsiyesi vb....

Bu gibi spam atmış bir site Google'da birinci inanmıyorsanız girin bakın. Pardon da biz birinci olmak için özgün içerik yazalım vb. şeyler yapalım değil mi? Adam 1 paragraf yazı yazsın ardından dizinin ismini ve resmini koyup sitesini ilk sayfaya çıkarsın???? Gerçekten bana artık domain yaşı vb. şeylerle gelmeyin. Google'ın bu mantığına göre herhangi bir site asla sıralamada iyi noktalara gelemez. Yeni siteler tabi ki. İlk sıraya gelmekten bahsetmiyorum. Ama 4000 kelimelik bir yazı 100 kelimeden bile oluşmayan bir haber sitesinin dizi tavsiyeleri yazısını nasıl geçemez.

Kategori Farkı Yalanı:

Yalandır hem de kuyruklu yalandır. Google madem ki sitelerin yöneldikleri alana göre daha çok sıralama almalarına neden oluyor. O zaman haber siteleri örnek olarak en basitinden niye bir oyun tanıtımı yapıyorlar? Haber siteleri yüzünden internet çöplüğe döndü farkında değil misiniz? Siz sanıyorsunuz ki insanlar haber sitelerinden haber okuyorlar... Hayır kardeşim adam giriyor oradan oyun güncellemelerini okuyor :D

Pardon da 50 yıllık haber sitesinin domainini mi geçirecek Google bize diyebilirsiniz. Olabilir her görüşe saygım var. Ancak şunu unuttuğunuzu düşünüyorum. Google kimsenin sitesini ön sıraya atasın diye bir derdim yok. Ancak bir kullanıcı olarak da internetin bu hali almasından çok şikayetçiyim.

Google Reklamları Diye Güncelleme Algoritma Gelmeli

Google biraz daha artık bu alanda algoritma yapsın. Çünkü yeni sitelere başka hiçbir şans tanımıyor. Yanlış anlaşılma olmasın. Burada tek sorunum Google ile değil... Kalitesiz içerik ürettiklerini bile bile bazı sitelerin sırf hitine domainine güvenip çalışmaya devam etmeleridir. Adamın 3 yıl önce güncellediği dizi önerisi yazısı birinci sayfada :D

Sayın Google yöneticileri 3 yıl içerisinde olanları sayayım size. Netflix kuruldu. Televizyon dünyası internet dizi sektörüne kaymaya başladı. Filmler sinema-film olarak ve interaktif olarak yayına alınmaya başlandı. Ben bu siteye girip 1990 yılından kalmış dizileri 2000'lerin başındaki dizileri görmek zorunda mıyım? Hayır... Gerçekten lütfen artık... Kalitenizi arttırmak mı istiyorsunuz. 100 kelime yazıp ve o 100 kelimeyi spamlayıp 1. olan siteleri bir bir cezalandırın.

ARKADAŞLAR YAZIM HİÇ KİMSEYE BİR ARGO İÇERMEMEKTEDİR. KİŞİSEL ELEŞTİRİMDİR. SİZLERLE İLGİLİ BİR DURUM YOKTUR. ANCAK FİKİRLERİNİZİ ÖĞRENMEK İSTERİM.
birsevda sibelceliker dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

sibelceliker sibelceliker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek iş geliştirme ve reklam uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 65 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
arkadaşlar sadece google nın yalnız olduğunu mu sanıyorsunuz ?hergün haberlerde ambargo haberleri duyuyoruz.bu amborgalardan birinin de ayağı google olamaz mı? bizi şuan hem reklamlarda hem de arama sonuçlarında sömürüyorlar. bir hayal edin google gibi bir güç bizde olsaydı biz trump a neler yapardık?
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al