wmaraci reklam
lidertakipci

2019 Yılından sonra Türkiye K.Kore olur mu? Ezanlar susar Bayrak iner mi?

34 Mesajlar 4.276 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Bu nasıl olabilir yeni anayasayı okuyan lise mezunu biri bile bir gelenin bir daha gitmeyeceğini anlayabilir ( Suriyedeki Esat ailesi Azerbaycandaki Aliyev ailesi gibi )

Bu hangi maddede oluyor kardeş ? Forumda muhalefet yapanların hiçbirinin bu maddeleri okumadığını biliyorum ama umarım sen okumuşsundur ? Bir gelenin bir daha gitmeyeceğini nasıl anladınki?

Daha geçen gün Cumhurbaşkanı'nın her türlü yargılanmasına izin veren madde meclisten geçti.
Ayrıca anayasa değişikliğinde ülkenin üniter yapısıyla ilgili hiçbir madde yok !!!

Lütfen biraz bilinçli olalım. Okumayı öğrenelim.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Bu nasıl olabilir yeni anayasayı okuyan lise mezunu biri bile bir gelenin bir daha gitmeyeceğini anlayabilir ( Suriyedeki Esat ailesi Azerbaycandaki Aliyev ailesi gibi )

Bu hangi maddede oluyor kardeş ? Forumda muhalefet yapanların hiçbirinin bu maddeleri okumadığını biliyorum ama umarım sen okumuşsundur ? Bir gelenin bir daha gitmeyeceğini nasıl anladınki?

Daha geçen gün Cumhurbaşkanı'nın her türlü yargılanmasına izin veren madde meclisten geçti.
Ayrıca anayasa değişikliğinde ülkenin üniter yapısıyla ilgili hiçbir madde yok !!!

CB nasil yargilanacak okudun mu gercekten ?

Yargilanacagi yer olan Anayasa Mahkemesinin uye sayisi 15 olacak ve bunlardan 12'sini zaten kendi sececek, bu mu her turlu yargilama ?

Istedigi an meclisi fesh etme yetkisi, ohal ilan etme yetkisi, ohal khklarini cikarma yetkisi, bakanlar kurulunun meclis tarafindan denetlenmesinin kaldirilmasi, tum ust duzey burokratlarin cb tarafindan atanma yetkisi, mecliste bulunan savas hali ilan eme yetkisinin cb'na devri, yardimcilarini kendi atama yetkisi, oldugu olduruldugu basina bir is geldigi takdirde gorev suresinin onceden sececegi vekil tarafindan tamamlanma yetkisi ( oglu enistesi gelini damadi herkes olabilir secilmis olma sarti da yok)

Baskanliga evet diyenler simdiden dua seanslarina baslasalar iyi ederler, eger o koltuk baska bir siyasi gucun eline gecerse (28 subatta 1000 yil surmedi bu da surmeyecek nihayetinde) 1 gecede tum 15 yilin yapilanmasinin degistirebilecek guce sahip olacak, ustelik yargilayacak dur diyecek denetleyecek yapilarin tamami ortadan kalkmis, gorev suresi ve sonrasi mutlak bir hukuki dokunulmazlikla son 15 yilda goreve gelen gece bekcisinden generaline hademeden rektore komple ulkeyi kafasina gore sekillendirebilecek. Ben oy kullanamayacagim fakat kullansaydim buna ragmen hayir derdim, Turkiye tek kisinin egosuna teslim edilebilecek bir ulke degil, tek gorusun boylesine bir gucle yonetebilecegi bir ulke degil, aksine parlamentonun vekillerin guclendirilip siyasal partiler yasalarinin degisip parti liderlerinin bile hakimiyetlerinin torpulenmesi gerekirken tersini yapiyorlar. Benzer hatalara dusup perisan olan ulkelerden bir suru ornek verebilirim. Su an partiyi bile tek isim ayakta tutuyor, o oldugunde parti bile 25'e bolunecek.

Referandumdan buyuk ihtimalle gecer fakat evet diyenler 3-5 yil icerisinde pisman olup kafasini duvarlara vuracak.

homfa homfa Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 26 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Anayasa, toplumun kendi içerisinde yaptığı antlaşmadır derler. Ben gördüğüm kadarıyla toplumun bir tarafını temsil eden bir anayasa görmüyorum. Sadece ülke de mevcut olan çatlakları daha da arttırmaktan öteye gittiğini düşünmüyorum. Anayasa, bir toplumun bütün kesimi kapsayacak şekilde felsefi açıdan bakarsak toplumu hem mutlu hem de güven sağlayan bir anayasa olması gerekir. Hep kızdıkları 1980 Darbe Anayasası, 15 yıllık iktidardayken ve darbeden sonraki hükümet yönetimlerinde kaç madde eklenmiş, değiştirilmiş. 1980 Darbe Anayasasından kaç madde geriye kalmış ona da bakmak gerekir. Ben bilmiyorum açıkcası merak ettiğim bir konu.

Anayasa maddelerinden birisinde şu dikkatimi çok çekti. Cumhurbaşkanına giden kanun kabul edilmezse meclise geri gönderilir. Bir de kanunun anayasaya uymadığını düşünüyorsa Anayasa Mahkemesi kanunun iptali için dava açabilir. Bir kanunu isterse kabul eder, istemezse kabul etmez.

Üniter devletlerde, Yargı, Yasama, Yürütme bağımsız olduğunu biliyoruz ama yukarıdaki maddeyle Yürütme kolunu başındaki Cumhurbaşkanı, Yasamaya da müdahil olabiliyor.

Yeni Anayasayı kabul edildiğini varsayalım ve seçimler oldu. Şuanki cumhurbaşkanımız seçildi. Tamamiyle varsayım üzerinden gidiyoruz. Bir suçtan dolayı yargılanması gerektiğini düşündü meclis. Salt çoğunluk sağlandı ve Cumhurbaşkanı yargılanması için yargıya gönderildi. Cumhurbaşkanımızı yargılayacak olan insanlar, Cumhurbaşkanını tarafından atanmış insanlar olacak. AKPliler ise mevcut Cumhurbaşkanı üstünden niye gidiyorsunuz şeklinde soru sorabilirler. Haklı oldukları konu mevcut ama şuanki Cumhurbaşkanı seçimlere girmeyeceğim tarzı kesin bir açıklama yapmadı ve seçimlerin favori adayı da şuanki Cumhurbaşkanımız. Göründüğü üzere olay buradan patlak veriyor. Kısaca özetlersek;
Yürütme Cumhurbaşkan'ında, Yasama Cumhurbaşkan'ında, Yargı Cumhurbaşkan'ında.

Benim düşüncelerim bunlardır. Sizinkiler farklı olur, saygı duyarım.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Yanlış anlama....Edit..

wmaraci
wmaraci

bypangea bypangea Dert Etme Dua Et Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 204 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Halkın %52' sini dinle kandırdıkları için ezanın dinmesi falan söz konusu bile olamaz.

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

C.Başkanın yargılanması mümkün değildir.ilk önce 400mv gerekiyor sonra 15üyeli AYM den en az 10un mahkumiyet kararıyla cezalandırılabilir:bu mümkün değildir zaten 15 üyenin 12sini kendisi atıyor ( hatta 4ü eş dost bir avukat ve bir kuruma atadığı oğlu yada yakını olabiliyor ) AYM ye gelecek 3 üyeyi de meclis seçiyor ( şu an AKP seçiyor )
sence burdan c.başkanı yargılansa ceza alabilir mi?

Üniter yapıyla ilgili birşey demedim ancak okuduysanız c.başkanı yetkilerinden şunu görmüşsünüzdür ''...teşkilat yapısı ile merkez ve taşra teşkilatlarının kurulması Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle düzenlenir.”
Burdan c.başkanı özerk bölgeler yapsa kim dur diyecek AYM zaten kendi adamlarından kurulu

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

bypangea adlı üyeden alıntı

Halkın %52' sini dinle kandırdıkları için ezanın dinmesi falan söz konusu bile olamaz.

sonsuza kadar Erdoğanın kazanacağı yanılgısı AKP lilerde ve muhalefette hakim sanırım... 2.5 sene içinde ekonomik kriz çıkartılabileceği için 3.adayın kazanabileceği üzerine yazdım onu

ayrıca 2019 dan sonra kazananı iktidardan seçimle indirme imkanı da olmayacaktır..Suikastlerle yada darbeyle indirilebilir ancak... suriye, ırak ,libya ,mısır ,pakistan vs. örneklerinde olduğu gibi

tarihimizde muhteşem yüzyıl 4.murat örnekleri var TV'lerde her hafta oynuyor. 4.murat'ı düşürmek için yapılan entrikaları komploları suikastları görebiliriz

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

omeryetimm omeryetimm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 148 / 156
  • Ticaret 8, (%100)

FakirYazar adlı üyeden alıntı

Yoh artık gidip de kuzey kore ile benzetme yapmak? helede ezanı dindirip bayrakları indirmek? Rüyamı gördünüz acaba :) Sence izin verir mi türk halkı bunlara?

Türk yazarken önce besmele çekelim Son (T)ürk'ün T harfini büyük yazalım hocam.

faikbas faikbas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Dostum canını sıkma ya. Bu plan ile Reis 2033 e kadar başkan kalacak. Ondan sonra da zaten birini bulacaktır. Erbakan Hoca'nın yaptığı gibi. Türkiye git gide güçleniyor, bütün dünya anladı birtek halkımız anlamadı. Doğumun sancısı çok acı olur, Türkiye de Osmanlı'dan gebe. Biraz sancı çekeceğiz biraz acı çekeceğiz ama sabretmemiz lazım. Biz bilemeyiz belki ama geçmişi bilen dedelerimizin hepsi doğru yolda olduğumuzu söylüyorlar.

Başkanlığın asıl amacı, fikir ayrılığını ortadan kaldırmak. Çünkü batılılar hep bu fikir ayrılığı üzerinden bize saldırıyor. Büyük yatırımlara engel koyuyorlar muhalefet sayesinde. Bugün CHP başındaki birçoğu beto ile bağlantılı. Batılılar ile çok farklı bağlantıları var. Hepsinin belgeleri emvcut sadece zamanı olmadığı için açıklanmıyor. İleride açıklanırsa ne olduğunu anlarsınız. Geçen medyada vekilin biri açıkladı zaten Önemli bir parti liderinin feto ile görüştüklerini biliyorum kim olduğunu, açıklarsam türkiye karışır diye. Adamı susturdular, çünkü şuan bıçak sırtındayız ve sağcı solcu kutuplaşması çıkması an meselesi. O yüzden her şey her yerde anlatılmyor. Başkanlık sistemi gelince parti dönemi sona eriyor. Kendimize özgü bir anayasamız oluyor. Batılılardan kurtulup tam bağımsızlaşıyoruz. Bu hepimiz için bir milli süreç demek. CHP neden karşı çıkıyor? CHP de HDP gibi bir ingiliz maşası.

Halka bile gitmeye korkuyor. Bu ülkemize karşı olan devletlerin oynadıkları oyun. Ama Allah'ın izniyle hepsini bozacağız. İncirlik CHP sayesinde verildi ABDye. Yoksa bu kadar pkk sorunu olmazdı Türkiye'de. Azıcık tarihimizi araştırısak zaten olaylar cevaplarını buluyor. Sadece medyadan takip ediyoruz bu yüzden köle kalmışız. Türkiye senelerden beridir bağımsız olduğunu sanıyorduk ama gerçek öyle değil. Asıl şuan bağımsız olmaya çalışıyoruz her yerden saldırıyorlar.

faikbas faikbas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 4, (%100)

724SATINALCOM adlı üyeden alıntı

sonsuza kadar Erdoğanın kazanacağı yanılgısı AKP lilerde ve muhalefette hakim sanırım... 2.5 sene içinde ekonomik kriz çıkartılabileceği için 3.adayın kazanabileceği üzerine yazdım onu

ayrıca 2019 dan sonra kazananı iktidardan seçimle indirme imkanı da olmayacaktır..Suikastlerle yada darbeyle indirilebilir ancak... suriye, ırak ,libya ,mısır ,pakistan vs. örneklerinde olduğu gibi

tarihimizde muhteşem yüzyıl 4.murat örnekleri var TV'lerde her hafta oynuyor. 4.murat'ı düşürmek için yapılan entrikaları komploları suikastları görebiliriz

Dostum TV ye fazla bakma bence. Seni asıl yanıltan o dur :) Az tarih araştır zaten muhteşem yüzyılın ne olduğunu görürsün.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al