Öncelikle eğitim sistemi kesinlikle değişmeli. Evrim eğitim müfredatına kesinlikle girmeli. Dünyanın en iyi üniversitelerinde evrim konusunu ele alan bölümler açılmış durumda. Bu bölümlerin yer aldığı üniversiteleri araştırıp, resmi internet sitelerine girerek bu dediğimi görebilirsiniz. Ayrıca ülkemizde teorinin anlamının tam anlamı ile anlaşılabilmiş olduğunu da sanmıyorum. Evrim teorisi dendiği zaman insanlar kanıtlanmamış bir olgu olduğunu zannediyor. Ancak evrime teori eklenmesinin sebebi kanıtlanmamış olması değil aksine bugüne kadar yapılan incelemeler de aksi bir kanıt ortaya çıkmamıştır. Teori denmesindeki en büyük etken henüz yapılan incelemelerin bitmemiş olmasıdır. Bilim insanları bu konuda incelemelere devam ediyor ancak evrim teorisinin tam anlamı ile geçerli olması için dünyadaki tüm canlıların ve geçmişteki tüm canlıların incelenmesi gerek. Fakat bu neredeyse imkansız bir durum. Ancak buna rağmen incelemeye devam ediyorlar ve yapılan her araştırma gösteriyor ki evrim diye bir şey var. İnsanlar konuyu her zamanki gibi yaradılışa getirmeye çalışıyor bence buradaki en büyük sorun bu. İnsanların çoğu zannediyor ki dünyadaki tüm bilim insanları sırf dinleri kötülemek adına evrim teorisini savunuyor ve bu araştırmalar içinde milyonlarca dolar harcıyor. O yüzden bir şeyi savunurken ya da onu reddederken konuyu iyi araştırmanızı ve tarafsız bir şekilde yorumlamanızı öneririm. Ek olarak bu kişisel bir sitem değildi yanlış anlaşılmasın genele bir tepkiydi. Herkese iyi akşamlar.