hepnet35 , blogspot olduğu için işe yaramaz demişsiniz. Blogspot, blogcu ya da Tumblr hiç fark etmiyor. Sitenin değeri, (yaş, backlink vb.) tüm kriterler direkt olarak yeni domaine geçer. Siz Blogspot domaini göz ardı ediyorsunuz. Böyle bir şey yok. Sub domain de olsa, normal domain de olsa, Google politikaları gereğince, sayfa değerleri olduğu gibi, 301 yönlendirmesiyle (redirect) direkt olarak diğer alan adına geçiş yapar. Siz yanlış anlamışsınız ne demek istediğimi. Bu konuda yanlış bilgiler veriyorsunuz demek istedim. Eğer bilmiyorsanız, Google politikalarını açıp okuyun hocam. Burada haklı çıkmak, ego kasmak gibi bir niyetim yok. Ben olanı söylüyorum. Amacım iyi niyet. İnsanlara yardımcı olmak. Ama siz emin olmadan, net konuşuyorsunuz. İnsanlar da bunu görünce, buna göre hareket ediyor. Kaç kişi bu konuda bilgisiz ve yanlış yönlendirmiş oluyorsunuz. Yazıktır. Lütfen kendiniz deneyip, tecrübe etmeden, böyle konularda, böyle net cevaplar vermeyin. Blogspot olması, değer falan kaybettirmiyor. Google sub domain diye eksi bir puan da vermiyor. Değerler olduğu gibi yeni domaine geçiyor. Bunu anlamak gerek. Buna göre yorum yapmak gerek. Arkadaş yönlendirme yaparken, Blogspot un değersiz olduğunu düşünecek, bu onun için yanlış bilgi.

Kusurum varsa affola. Ben gerçeği yazıyorum. Aynı konuyu siz açsanız, sizin için de; elimden geleni yaparım. Bu forumda 5-6 yıldır barınıyorum. Elimden geldiğince herkese yardımcı oluyorum. Art niyetim yok.

Sevgi ve selamla.

İyi forumlar, iyi geceler, iyi çalışmalar.